Švęsdami 643-ąjį gimtadienį kėdainiečiai negaili dėmesio krašto praeičiai ir ypač – didikams Radviloms.

mazintaJų valdymo metu 1590 metų balandžio 15 dieną Kėdainiams buvo suteikta Magdeburgo teisė. Tai reiškė, kad šis miestas tampa tikru miestu su klestinčia prekyba ir verslais.

„Radvilos kėdainiečiams suteikė galimybę kurti ir klestėti, kad nebūtų atsilikėliai“, – sakė vienas festivalio „Radviliada“ iniciatorių Feliksas Paulauskas.

Kito šio unikalaus projekto autoriaus teigimu, Kėdainiai turi kuo didžiuotis, juk tai miestas, kuriame puikiai sutarė šešios skirtingos konfesijos, klestėjo prekyba.

Rajono meras Saulius Grinkevičius sveikindamas kraštiečius su miesto gimtadieniu priminė garsią krašto praeitį, garsius jo žmones ir palinkėjo visiems darniai dirbti ateičiai semiantis praeities stiprybės.

Festivalis „Radviliada“ kėdainiečiams dovanojo daugybę nuostabių akimirkų. Bene labiausiai šventės dalyviai džiaugėsi škotų pirklio Šiglio namo nauja instaliacija – net 103 miestelėnai nusifotografavo pasipuošę viduramžių drabužiais, kad šitaip suteiktų progų mintimis grįžti į praeitį.

Miestiečių taip pat laukė galimybė pasigėrėti senoviniu karių pasirodymu, pasiklausyti pamokslų apie Radvilas, Joną Kišką, atsigaivinti klausantis senosios muzikos melodijų bei stebint viduramžių šokius.

Programos „Kėdainių dvaras – Kėdainių miestui“ metu visi šventės dalyviai buvo kviesti paskanauti septynioliktojo amžiaus vaišių.

[tribulant_slideshow gallery_id=“116″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.