Sutvarkius šaligatvius centrinėje miesto dalyje, jau gerokai įsibėgėjo Kauno gatvėje esančio pėsčiųjų tako įrengimas. Sueižėjusio, duobėto grindinio vietoje atsiras trinkelėmis grįstas, platus šaligatvis. O žmonių patogumui bus įrengti suoliukai bei šiukšliadėžės.

“Per keletą artimiausių mėnesių bus sutvarkyta beveik 800 metrų Kauno gatvės atkarpa tarp naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį ir miesto kapinių. Matome, kad šio projekto įgyvendinimas vyksta labai sklandžiai”, – pabendravęs su šaligatvį rekonstruojančiais darbuotojais teigė Kėdainių rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius.

Per šią vasarą iš esmės bus sutvarkyta judriausia Kauno gatvės vieta, kur vaikščioja daugiausia pėsčiųjų. Tai beveik 800 metrų atkarpa, tarp naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį ir miesto kapinių.

Asfaltą pakeis trinkelės

„Parengtame rekonstrukcijos projekte numatyta, kad naujasis šaligatvis taps 2,25 metro pločio šiuolaikišku pėsčiųjų taku. Neįgalių rajono gyventojų patogumui bus sumontuotos nuovažos su nuleistais bortais.

Praėjimų vietose – bus klojama speciali danga iš specialių reljefinių plytelių, kurios padės orientuotis neregiams“, – teigė rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius.

Projekte numatyta šaligatvį išgrįsti ne plytelėmis, bet trinkelėmis. Jos atrodo kur kas estetiškiau, geriau formuoti įvairius nuolydžius. O ir trinkelių kaina labai panaši į anksčiau plačiai naudotų plytelių.

Šaligatvyje – specialūs ženklai akliesiems

Seno, sulūžusio asfalto vietoje klojant trinkeles taip pat bus pasirūpinta įrengti specialių ženklų sistemą, kuria naudojasi regos negalią turintys žmonės. Reljefiniai iškilimai, tampantys kelrodžiu neįgaliesiems, jau seniai yra tapę neatsiejamu šaligatvių elementu.

„Spalvotos su iškiliais kauburėliais ir juostomis betoninių trinkelių danga rengiama analogiškai ant pagrindų rengiamų šaligatviams“, – nurodoma Kauno gatvės šaligatvio rekonstrukcijos projekte.

Perėjimai per gatvę ir nuovažas rengiami su nuleistais bortais pravažiuoti žmonėms su negalia. Praėjimo vietose rengiama danga iš plytelių specialaus paviršiaus su iškilimais „Įspėjamasis“ ir „Vedimo“ paviršiai silpnaregiams. Gyventojų patogumui prie šaligatvio, kas 150 metrų, bus įrengti suoliukai bei šiukšliadėžės.

2 komentarai

  1. Idomu

    Rasot, kad bus isklota trinkelemis, o nuotraukoje akivaizdziai klojamos plyteles. Tai kas meluoja, Muge?

    Atsakyti
  2. Ešelme Kuchelme

    Atboinikus dar tegu daro, nes nevienas jau buvo numainaves i apačia…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.