„Kėdainiuose turistinės ambicijos yra tvirtai užrakintos“, – įsitikinęs kelias dešimtis metų gidu dirbantis Chaimas Bargmanas. „Miestas turi daugybę turistinio potencialo, kuris, deja, yra visiškai neišnaudojamas. O juk jūsų miestas – unikalus“, – sako iš Kauno atvykęs gidas, kartu su turistų grupėmis važinėjantis po visą Lietuvą. 

Gidas Ch. Bargmanas, atvykęs į „Kėdainių mugės“ redakciją, išsakė savo pasiūlymus, kaip miestą padaryti patrauklesnį ir atraktyvesnį turistams iš užsienio šalių.

Gidas Ch. Bargmanas, atvykęs į „Kėdainių mugės“ redakciją, išsakė savo pasiūlymus, kaip miestą padaryti patrauklesnį ir atraktyvesnį turistams iš užsienio šalių.

Aplankęs „Kėdainių mugės“ redakciją, jis pažėrė ne vieną pasiūlymą, kaip Kėdainius padaryti patrauklius ir žinomus užsienio šalyse.
„Matau daug neišnaudotų galimybių populiarinti jūsų miestą tarp škotų ir rusų tautybių žmonių. Kėdainiai yra vienas iš nedaugelio miestų, kuriuose buvo įsitvirtinusi škotų bendruomenė. Kita tokia škotų apgyvendinta teritorija arčiausiai buvusi Bergeno mieste, Norvegijoje“, – istorinius faktus dėstė gidas.

Siūlė statyti ženklą
Pasak istorikų, škotus į Kėdainius pakvietė miesto savininkas kunigaikštis Kristupas Radvila. Škotai Kėdainiuose išplatino savitą sklypų užstatymą ir tam tikro modelio mūrinių namų statybą, kurių ryškiausi pavyzdžiai – Jurgio Beneto, Jono Arneto, Jokūbo Grėjaus namai ir Štiglio sklypas. Pastatai senamiestyje vis dar stovi.
Pasak gido, faktas, kad čia, Kėdainiuose, gyventa gausios apie 300 škotų bendruomenės, būtų itin patrauklus patiems škotams. „Škotai turi labai mažai informacijos apie Kėdainius ir jų turtingą istoriją. O padėčiai pakeisti užtektų bent vieno dalyko – lankstinuko, parengto jų kalba. Esu įsitikinęs, kad tai sudomintų daug keliauti mėgstančių škotų. Kad būtų patogiau, vietas, kur kadaise gyventa škotų, būtų galima įamžinti dvikalbėmis lentelėmis, o gal net ir kokį paminklą škotų tautai pastatyti“, – dėstė pasiūlymus Ch. Bargmanas.

Gėda rodyti minaretą
Gidas ypač pasipiktinęs nesutvarkytu minaretu bei užvirintomis jo durimis.
„Gėda čia atsivežti turistus, – karščiavosi jis. – Todėl nusprendžiau rusų turistų grupėms šio unikalaus paveldo neberodyti. Turistai tokie jau yra – jiems įdomiausia arba lįsti į požemius, arba kilti laiptais į viršų. Atsivežęs grupę negaliu jiems pasiūlyti apsižvalgyti po parko apylinkes, mat minareto durys yra uždarytos. Juk užtektų tiesiog palikti ant spynos telefono numerį, kuriuo paskambinus būtų įmanoma gauti raktus ir turistams suteikti galimybę užeiti į minaretą“, – pasiūlymais dalinosi kaunietis.
Minaretas – karo inžinieriaus, rusų grafo E. Totlebeno laikų palikimas, todėl rusų turistų grupėms yra patrauklus ir atraktyvus turistinis objektas Kėdainiuose.
Gidas pažėrė priekaištų ir dėl to, kaip Kėdainių miesto savivaldybė pristato savo miestus partnerius. „Siūlyčiau būtent Kėdainiams pradėti draugystę su Baltarusijoje esančiu Radvilų miestu Nesvyžiumi. Tikiu, kad draugystė būtų visavertė. Man patinka, kad rodote miestų partnerių herbus, tačiau aš pasigendu didesnės pagarbos. Sienelę, kur yra demonstruojami herbai, reikėtų kiek pakoreguoti, kad atsirastų miestų ir valstybių pavadinimai originalo ir lietuvių kalbomis“, – įsitikinęs jis.

Nusivylė valdžios sprendimais
Paklaustas, kodėl nesikreipė su pasiūlymais į miesto valdžios atstovus, pašnekovas moja ranka – esą jis kreipėsi, ir ne kartą, tačiau rezultato iš to jokio.
„Su pasiūlymais pas rajono vadovus buvau ne kartą – buvau dar tuomet, kai rajono merė buvo Nijolė Naujokienė. Labai gaila, kad rajono vadovai neskiria pakankamo dėmesio turizmui. Ypač mane nuvylė sprendimas reorganizuoti Kėdainių turizmo informacijos centrą. Dažnai manęs klausiama, kokia man iš to nauda, kad einu, prašau, viešai kalbu? Žinoma, aš suinteresuotas, kad čia atvyktų kuo daugiau turistų ir gidai turėtų darbo. Tačiau manau, kad svarbiau, jog gražus ir įdomus miestas taptų žinomesnis ir patrauklesnis. Esu labai nusivylęs, kad nevertinate to, ką turite geriausio, ir viso to neišnaudojate“, – kalbėjo svečias.

About The Author

Related Posts

3 Responses

 1. Kėdainietis

  Kas tiesa, tai tiesa: turizmo reikalus dabartinė rajono valdžia apleido, Turizmas – ne politika: tuščių ir nuobodžių postringavimų jam nepakanka, reikia konkrečių darbų, įvaizdžio formavimo. Tačiau kas tai darys? Turizmo informacinios centras juk panaikintas, o šį darbą dabar neva dirbanti valdininkė jo nė kiek nesupranta – geba tik skaičiuoti, į kiek telefonų skambučių atsakyta per metus ir užsiiminėti panašiomis nesąmonėmis.

  Atsakyti
 2. Vytautas

  Publikacijoje dar kartą užkliudyta tai, apie ką jau seniai kalbama: pastaraisiais metais unikaliame Kėdainių senamiestyje nieko nepadaryta – tik giriamasi prieš dešimtmetį kitų atliktais darbais. Idėjinis Darbo partijos vadas rūpinasi tik savo kailiu – tai bolatiruojasi į Seimą ar Europarlamentą, tai iš jų atsistatydina, tai vėl bolatiruojasi. O tai persiduoda ir jo svitai – visi tik postringauja nuvalkiotas tiesas, pasidvigubino sau išmokas už tariamą darbą Taryboje ir nieko esminio nedaro.

  Atsakyti
 3. Bybys garbanotas

  Sitas isgama kuria „pasiteisinima“ busimai zydu invazijai i Lietuva, kur jie laikui begant uzims visas geriausias darbo vietas, valdzia, spauda, bankus ims pjauti vaikus ir daryti is ju kraujo macus – ka jie darydavo daro ir darys kur tik savo kanopas ikelia. Varykit lauk sita setona kaip Kristuz sake apie zydus: “ velnias yra jusu tevas ir jo norus jus pildote !!!“

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.