Artėjant vietos savivaldos rinkimams į aukščiausią politinį, mero postą pretenduoja visa eilė kandidatų. Vienas jų – visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ deleguotas Kėdainių seniūnas Valentinas Tamulis. Panašu, kad šį žmogų bandoma panaudoti jam suteikiant pirmąją vietą rinkimų sąraše. Kas tuomet iš tiesų siekia valdyti Kėdainių rajoną? Politikos veikėjai kuluaruose svarsto, jog tai – buvusios ilgametės rajono vadovės galbūt net asmeniškai kuruojamas projektas.

Projekto tikslas – grįžti į valdžią

2015 m. pralaimėjusi tiesioginius merų rinkimus, 2016-aisiais N. Naujokienė paliko Darbo partiją.

Stebintiems rajono politinio gyvenimo peripetijas, V. Tamulio kandidatavimas į mero postą nebuvo jokia staigmena. Juolab kad iki rinkimų kampanijos likus ilgam laiko tarpui jau būta tam tikrų ženklų – buvo pradėta šio politikos naujoko viešinimo bei populiarinimo akcija, jį parodant kaip žmogų, skriaudžiamą, nemylimą valdžios.

Aktyvioje politinėje veikloje iki šiol nedalyvavusio seniūno populiarinimas vyko ir tebevyksta išskirtinai per vieną rajoninį laikraštį bei interneto portalą, kuriuose neretai šmėžuoja ir buvusi rajono merė, šiuo metu – savivaldybės tarybos narė Nijolė Naujokienė.

Žvelgiant į šį naują politinį darinį, jo įsikūrimo istoriją nekyla abejonių, jog bene centrine ašimi yra ne kas kitas, o būtent N. Naujokienė. Labai panašu, kad pagrindinis tikslas – vėl grįžti į valdžią ir valdyti Kėdainių rajoną. Tik šįkart ne užimant mero postą, bet sutelkiant savo rankose visas įmanomas valdžios galias.

Ši politikė – viena pagrindinių visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ kūrėjų. Taip ji kandidatuoja šio judėjimo pagrindu įkurtame rinkimų komitete „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“. Sąraše po V. Tamulio bei Arūno Kacevičiaus, N. Naujokienė užima 3 vietą.

Žvelgiant į politinio darinio įsikūrimo istoriją nekyla abejonių, jog bene centrine ašimi yra ne kas kitas, o būtent N. Naujokienė. Labai panašu, kad pagrindinis tikslas – vėl grįžti į valdžią ir valdyti Kėdainių rajoną. Tik šįkart ne užimant mero postą, bet sutelkiant savo rankose valdžios galias.

Mokytojavimą iškeitė į politiką

Kas iš tiesų yra N. Naujokienė, kodėl ilgametė politikė šįkart rinkimuose nusprendė dalyvauti ir valdžios siekti po suburto judėjimo vėliava?

1981 metais Vilniaus pedagoginį universitetą baigusi biologijos mokytoja grįžo dirbti į Kėdainius. Jos biografijoje minimas darbas Krakių, Kėdainių 2-ojoje ir 4-ojoje vidurinėse mokyklose, vadovavimas Kėdainių pionierių namams bei pusantrų metų neįvardinto pobūdžio darbas „Varpos“ kolūkyje.

Savo, kaip pedagogės, karjerą N. Naujokienė Kėdainių „Atžalyno“ mokykloje baigė jau po nepriklausomybės atgavimo, 2004 metais. Tuomet ji pirmąkart užėmė rimtą postą rajono savivaldybėje, tapo administracijos direktore ir ilgam įsitvirtino valdžioje. Iki pat 2015 metų, kai pralaimėjo tiesioginius mero rinkimus, ji dirbo rajono mere bei vicemere.

Pakeitė keturias partijas

Kas leido taip ilgai, net 11 metų išbūti valdžioje? Čia verta pažvelgti į tai, kaip N. Naujokienė laviravo politiniuose vandenyse. Sovietmečiu įstojusi į Lietuvos komunistų partiją, 1999 metais ji tapo Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos nare, ir 2002 metais jai atstovaudama tapo rajono tarybos nare.

Patekusi į valdžios olimpą Naujojoje sąjungoje N. Naujokienė ilgai neužsibuvo. 2004 metais įstojo į Darbo partiją. Po dviejų metų, 2006-aisiais, ji vėl pakeitė politinę partiją – prisijungė prie Viktoro Muntiano suburtos ir neilgai gyvavusios Pilietinės demokratijos partijos.

Prasidėjus rinkimų kampanijai, kandidatų susitikimams su rinkėjais tampa akivaizdu, jog N. Naujokienės vaidmuo išlieka itin svarbus. Galima tik numanyti, kas iš tiesų valdys rajoną, jeigu V. Tamulis bus išrinktas meru.

Po ketverių metų N. Naujokienė vėl pakeitė partiją! Palikusi „pilietininkus“, 2010 metais grįžo atgal į pas „darbiečius“. Atstovaudama šiai partijai N. Naujokienė 2015 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose ir siekė merės posto. Tačiau antrajame tiesioginių rinkimų ture ji pralaimėjo Sauliui Grinkevičiui ir buvo priversta tenkintis tarybos narės postu. Po metų, 2016-aisiais N. Naujokienė paliko Darbo partiją ir liko savivaldybės taryboje.

Sąrašo vedliu tapo miesto seniūnas

Skausmingai pralaimėti pirmą kartą šalies istorijoje tiesioginiai mero rinkimai N. Naujokienės noro vėl valdyti rajoną nė kiek nesumažino. Tačiau ji suvokė – kartą patyrus pralaimėjimą vėl susiremti tiesioginiuose mero rinkimuose ir juos laimėti – šansų itin mažai.

Troškimui vėl grįžti į valdžią ir „atsirevanšuoti“ politiniams oponentams šį kartą pasitelktas judėjimas, rinkimuose dalyvaujantis komiteto pavidalu.

Panašu, kad į šį rinkiminį darinį N. Naujokienė dėjo itin daug vilčių, kūrimo stadijoje buvo vadinama pagrindine jo architekte ir ideologe. Suvokiant, jog mero rinkimus pralaimėjęs žmogus negali „vesti“ sąrašo, svarstyta, kas iš artimiausios aplinkos galėtų tapti kandidatu į merus ir ryškiausiu šio judėjimo atstovu. Paieškas bei svarstymus apsunkino viena itin svarbi aplinkybė – kandidatas į mero postą turi būti neblogai žinomas rajone.

Pradžioje kandidatu į merus buvo numatyta Arūno Kacevičiaus kandidatūra, tačiau galiausiai nuspręsta į pirmąją poziciją skirti seniūną V. Tamulį.

Prasidėjus rinkimų kampanijai, kandidatų susitikimams su rinkėjais tampa akivaizdu, jog N. Naujokienės vaidmuo išlieka itin svarbus. Galima tik numanyti, kas iš tiesų valdys rajoną, jeigu V. Tamulis bus išrinktas meru.

Kaip N. Naujokienei sekėsi įgyvendinti anksčiau duotus rinkiminius pažadus ir ką jos suburtas judėjimas rajono gyventojams žada šį kartą? Apie tai skaitykite kito penktadienio „Kėdainių mugės“ numeryje.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Joana

  Apsaugok .Viešpatie, nuo tokių, kurie bėgioja iš partijos į partiją ieškodami gilesnio lovio.

  Atsakyti
  • katalike

   Neneudokite p. Joana Viešpats vardo be reikalo, o ypač žeminant kitus.

   Atsakyti
 2. As

  Protinga ir stipri moteris.Kėdainiai daug praras jei jos nebus taryboje.O mere būti ar kaip rašo valdyti rajoną ji tikrai nesigviešia, nes žmogus ir ramiai nori pagyventi.Ar tik Mugė nenaudoja purvo drabstymo taktikos prieś rinkimus?Manau kiekvienas protingesnis tai supranta:)

  Atsakyti
 3. genutė

  Nusprendėte Nijolės reitingus pakelti? – nevarkite, nereikia – niekas Kėdainiuose tokių neturėjo ir nebeturės.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.