Pelėdnagių seniūnijos gyventojai šiomis dienomis pajuto, ką reiškia gyventi kovos veiksmų, tegu ir imituojamų, zonoje. 

Rajono meras Saulius Grinkevičius ir pulkininkas Mindaugas Steponavičius sakė, kad gyventojai supranta tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 20017“ svarbą.

Abipus magistralės „Via Baltica“, su Jonavos ir Kauno rajonais besiribojančiose apylinkėse, tęsiasi tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 20017“.
„Šiek tiek baugu, matant pro šalį riedančią karinę techniką. Mama sako – jaučiuosi kaip kare“, – prisipažino viena Saviečių kaime gyvenanti mergina.
Tačiau žmonės supranta, kad pratybos, gerinančios karių pasirengimą atremti grėsmes mūsų saugumui, yra būtinos. Tai pabrėžė ir rajono meras Saulius Grinkevičius, sekmadienį aplankęs prie Labūnavos miestelio įsikūrusius karius. Pasak rajono vadovo, turime reaguoti į galimus pavojus ir būti budrūs.
„Tokios pratybos, kuriose dalyvauja septynių šalių kariškiai, yra šaunu. Kėdainiečių noriu paprašyti pažiūrėti į tai geranoriškai. To reikia mūsų saugumui, mūsų ramiam gyvenimui. Jeigu ūkininkams bus padaryta kokia nors žala, kariai garantavo, kad ją kompensuos. Tad būkime draugiški ir pasidžiaukime, kad turime tokią kariuomenę“, – sakė S. Grinkevičius.

Civilinėse teritorijose pratybos rengiamos tam, kad būtų kokybiškai pasirengta šalies gynybai.

Kaip teigė mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius, aplink gyvenantys žmonės domisi pratybomis. Daug smalsuolių, ypač vaikų, ateina iš arčiau pasižiūrėti karinės technikos, pabendrauti. „Žmonės nusiteikę geranoriškai. Manau, kad šios pratybos kartu yra ir gera proga suartėti su visuomene, parodyti, kas mes esame, ką darome ir ką sugebame“, – kalbėjo kariškis.
Pasak jo, Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonų teritorijose vykstančioje pratybų dalyje treniruojamas NATO priešakinių pajėgų batalionas ir vertinamas jo pasirengimas vykdyti įvairaus tipo užduotis kartu su partneriais. Priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė treniruojasi kartu su „Geležinio vilko“ brigados nariais – apgyvendintoje teritorijoje atlieka gynybinius veiksmus.
Pulkininkas priminė, kad šioje pratybų dalyje treniruojasi apie 2000 karių iš Lietuvos, Vokietijos, Danijos, Belgijos, Lenkijos, Norvegijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, yra daugiau kaip 300 transporto priemonių.
Kėdainių rajone pratybos baigsis birželio 22 dieną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.