Kaplių jaunimui laisvalaikio kartais pavydi ne tik bičiuliai iš aplinkinių kaimų, bet ir miesto.

Kapliškės (iš kairės) Živilė Rugieniūtė, Gerda Glebauskaitė ir Julija Kleivaitė – vietinio jaunimo ,,varomoji jėga“.

Kapliškės (iš kairės) Živilė Rugieniūtė, Gerda Glebauskaitė ir Julija Kleivaitė – vietinio jaunimo ,,varomoji jėga“.

„Mes nelaukiame, kol kas nors ką nors siūlys. Patys sugalvojame ir darome“, – paaiškino viena kapliškių jaunimo lyderių Živilė Rugieniūtė. Daugumą renginių ji inicijuoja kartu su Gerda Glebauskaite bei Julija Kleivaite.
Merginų trijulė itin džiaugiasi šią vasarą įgyvendinamu projektu „Kaplių jaunimas renkasi prasmingą ir turiningą laisvalaikį“.
,,Savivaldybė šį projektą parėmė 1500 litų. Daugiausiai dėmesio tradiciškai skiriame kūrybai ir sportui.
Rengiame orientacines varžybas, žaidžiame krepšinio turnyruose, jau ne vienerius metus birželio pirmąją kartu su tėveliais rungtyniaujame futbolo aikštėje.
Kartais pas save pasikviečiame draugų, kartais pas juos nuvažiuojame“, – pasakojo Ž. Rugieniūtė.
G. Glebauskaitė pridūrė, kad daug įvairių pramogų sugalvoja studijuoti išvykę kraštiečiai. Kaplių jaunimas itin dėkingas sostinėje studijuojančiam kėdainiečiui Ignui Rusilui: ,,Jis padėjo surengti įdomius mokymus lyderiams. Sužinojome, kad jau keleri metai liepos 17-ąją minima pasaulio lietuvių vienybės diena. Įsijungėme į ją ir mes.“
,,Dažniausiai į mūsų renginius ateina jaunimas nuo 14 iki 25 metų. Tačiau nuošalyje nepaliekame ir mažesniųjų. Juk smagu, kad yra vaikų, kuriems reikia žaidimų, stovyklų, o ne tik tuščio slampinėjimo“, – sakė G. Glebauskaitė.
Veiklus ir aktyvus Kaplių jaunimas vasarą renkasi į bendruomenės centro patalpas. ,,Atsidėkodami už tokią galimybę, sukūrėme miestelio bendruomenės herbą. Be to, turėjome įvairių diskusijų, jėgas išbandėme protų mūšyje, ekologijos dienoje.
Dar diskutuosime apie profesijas, linksminsimės diskotekoje“, – nuveiktus ir būsimus darbus vardijo J. Kleivaitė.
Aktyviosios kapliškės bent kol kas su visais darbais susitvarko be tėvų ar kitų suaugusiųjų pagalbos.
„Pačios koreguojame ir pasitaikančius nesklandumus. Vadinasi, nelieka ką kaltinti dėl nesėkmių – tik pačius save“, – konstatavo G. Glebauskaitė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.