Šeštadienio pavakare Kampų bendruomenė (Josvainių seniūnija) paminėjo 15-kos metų sukaktį. Ši šventė, kaip ne kartą buvo pastebėta, puikiai derėjo prie šiais metais minimo Atkurtos Lietuvos 100-mečio paminėjimo. Šventę vedė pats anekdotų karalius Raimondas Šilanskas. Laidydamas šmaikš­čius juokelius, papasakojęs ne vieną anekdotą, jis gerokai praskaidrino bendruomenės narių bei atvykusių svečių nuotaiką, nes prapliupęs lietus susirinkusiųjų nelepino.

Sveikintojų netrūko

Švenčiančios bendruomenės narius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis su Kampų bendruomenės įkūrėja Aušra Vaidotiene.

„Kai matom, kad visi susirinkusieji nusiteikę šventiškai, juo labiau, kad Kampų bendruomenė mini gražią 15-kos metų sukaktį, žmonės nori ir moka švęsti, jie verti pačių gražiausių sveikinimų ir palinkėjimų“, – sveikindamas rajono savivaldybės vardu, sakė administracijos direktorius, įteikdamas dovanėlę bendruomenės pirmininkui Vilimui Vaidotui.

,,Kas būtų, jei šiandien nebūtų kaimo bendruomenių? Įsivaizduokime, kas buvo Kampuose prieš 15-ka metų? Mes puikiai atsimename šitą teritoriją, telkšančias balas. Bet susikūrus bendruomenei, žmonės kažką kūrė, darė, veikė, šiandien turi savo aikštyną, sceną.Turi puikų naują bendruomenės pirmininką Vilimą Vaidotą, jo žmona Aušra yra seniūnaitė, irgi turi daug idėjų, minčių.Noriu jus visus pasveikinti su gražia švente, palinkėti didelės sėkmės, gerų idėjų ir kad Kampai tik gražėtų, o į bendruomenę burtųsi vis daugiau žmonių“, – įteikdamas dekoratyvinį medelį sveikino Josvainių seniūnijos seniūnas Algimantas Sirvidas.

Dovanojo medelius ir dainas

Kampų bendruomenę sveikino Panevėžiuko bendruomenės pirmininkas, taip pat Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos kunigas Žilvinas Zinkevičius, palinkėjęs bendruomenei gyvuoti 150 ir daugiau metų. Josvainių moterų klubo ,,Aušra” atstovės linkėjo, kad po daugelio metų Kampai taptų rojumi, todėl bendruomenei padovanojo rojaus obuoliukų medį, Skaistgirių bendruomenės atstovai įteikė keptą šernienos kumpį.

Bendruomenės gimtadienio proga iš vakaro buvo surengtos draugiškos krepšinio varžybos tarp Kampų, Kunionių ir Panevėžiuko jaunimo bei kitos sportinės rungtys, kurių nugalėtojus apdovanojo Kampų bendruomenės pirmininkas Vilimas Vaidotas.

Dainomis nuotaiką skaidrino iš Vikaičių bendruomenės atvykusios Rita ir Asta. Šventėje dalyvavo ir savo lyriškas dainas bendruomenei skyrė iš Vainikų atvykęs Onutės ir Jono Šveikių duetas, jaunoji dainininkė Gabija iš Babtų.

Šventę vedė ir juokeliais linksmino pats anekdotų karalius Raimondas Šilanskas.

Bendruomenės gimtadienio proga iš vakaro buvo surengtos draugiškos krepšinio varžybos tarp Kampų, Kunionių ir Panevėžiuko jaunimo bei kitos sportinės rungtys, kurių nugalėtojus apdovanojo Kampų bendruomenės pirmininkas Vilimas Vaidotas.

Bendruomenės gyvavimas prasidėjo nuo šventės

Prisiminęs Kampų bendruomenės pradžią, dabartinis jos pirmininkas Vilimas Vaidotas pasakojo, kad bendruomenė pradėjusi gyvuoti po 2004 metais surengtos šventės Aušros Vaidotienės iniciatyva. Tuomet šventė vykusi netoliese jų namų, prie labai gražios vietos, kur Šušvė įteka į Nevėžį. Tokios šventės tęsdavosi keletą metų iš eilės. Vėliau, įrengus šią poilsio zoną, šventės persikėlė į dabartinę vietą, o bendruomenės vairą perėmė Deimantė Adomaitienė, kuri vadovavo keletą metų. Paskutinius ketverius metus bendruomenės pirmininku yra Vilimas Vaidotas.

,,Šiandien galiu pasakyti, kad šventės padėjo suburti kaimą. Labiausiai džiaugiamės tuo, kad per bendruomenes šventes sugrįžta tie, kurie kažkada čia gyveno – pas tėvus, gimines, artimuosius. Šias šventes tradiciškai organizuojame paskutinį vasaros savaitgalį. Stengiamės kasmet padaryti ką nors įspūdingo – esame demonstravę ugnies šou, apdovanodavom gražiausių sodybų šeimininkus, jauniausius, vyriausius bendruomenės narius, o šiemet sugalvojome įvairių nominacijų”, – pasakojo Kampų bendruomenės pirmininkas.

Įsteigtos nominacijos

Buvo įsteigtos nominacijos Kampų kaimo nuoširdiems, darbštiems, kūrybingiems žmonėms, kurie savo idėjomis ir darbais garsina Kampų kaimą, kurie sąžiningai ir neatlygintinai dirba bendruomenės labui ir tiems, kurie savo tylų gyvenimą dovanoja kitiems.

Kampų bendruomenė šventė 15-kos metų gimtadienį.

Pateikę anketas, kaimo gyventojai patys pasiūlė ir išrinko, o bendruomenės atstovai apdovanojo ,,Kiečiausią žveją”, kuriuo tapo Arūnas Važgėla, ,,Šauniausią gaspadinę” – Žanetą Šaltienę, ,,Naujakurius” – Joną ir Skaistę Vaidotus, ,,Šauniausią agronomę” – Danguolę Šimkevičienę, ,,Bendruomenės viltį” – Tomą Jonikaitytę, ,,Bendruomenės kibirkštėlę” – Aušrą Vaidotienę, ,,Kaimyniškiausią ir draugiškiausią šeimą” – Jolantą ir Romik Kazarjan, ,,Šauniausią pagalbininką” – Marių Šaltį, ,,Aktyviausius bendruomenės narius” – Astą Knivienę, Vilimą Vaidotą, Deimantę Adomaitienę, Andrių Makčinską bei pačių bendruomenės narių pasiūlytą nominaciją – ,,Šauniausius jaunuosius pagalbininkus” – Luknę Vazgytę ir Valterį Knivą.

Dar ilgai skambėjo šventinės dainos, vyko aukcionas, veikė laiminga loterija. Visi buvo pavaišinti Kampų bendruomenės rankų darbo saldainiais ,,Gardumėlis” bei tradicine Kampų bendruomenės šeimininkių ant laužo išvirta žuviene iš vietos žvejų sužvejotų lydekų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.