Laiko ratas apsuko dar vienerius metus ir trumpam stabteli prie didžiųjų švenčių – Šventų Kalėdų – slenksčio. Norom nenorom susimąstome ir įvertiname nueitą kelią, atliktus ar nespėtus padaryti darbus.

Kunigai Gintaras Pūras (kairėje) ir Arvydas Malinauskas kėdainiečiams Šventų Kalėdų proga linki ramybės ir vidinio susitaikymo.

Kunigai Gintaras Pūras (kairėje) ir Arvydas Malinauskas kėdainiečiams Šventų Kalėdų proga linki ramybės ir vidinio susitaikymo.

Vieniems besibaigiantys 2013-ieji atnešė išbandymų, pokyčių, permainų, kitiems teko gyventi ramiai, ieškojimus palikus ateičiai.
Didžiųjų metų išvakarėse tradiciškai sulaukiame gerų žodžių ir sveikinimų.
Kėdainių evangelikų liuteronų kunigas Arvydas Malinauskas kuo nuoširdžiausiai sveikina ne tik savo parapijiečius, bet ir visą Kėdainių krašto bendruomenę: „Įsodiname Dievą į karališką sostą dangaus aukštybėse, apginkluojame rūstybe, galybe ir kitais privalomais atributais, apsupame angelų ir arkangelų kariaunomis, nustatome ribas, kurių niekam nevalia peržengti (juk taip paprasčiau ir ramiau: jis – sau, mes – sau), bet užklumpa Kalėdos ir primena, jog Dievas neapribojamas jokiomis taisyklėmis ir riboženkliais, neįkalinamas ten, kur visiškai sterilu, kuo toliau nuo žemės purvo, nuo žmogaus skausmo ir gėdos, bet yra čia pat, kartu su mumis. Ateina ten, kur labiausiai nepanašu į dangų, kur, regis, mažiausia vilties sutikti Dievą. Ateina ne grasindamas, o suteikdamas viltį, ne atverdamas prarają, o sujungdamas dangų ir žemę, ne pasmerkdamas, o pašvęsdamas tai, kas žemiška ir žmogiška. Ateina ir leidžiasi randamas ne kažkur toli, nepasiekiamose erdvėse, o pasaulyje, šioje ašarų pakalnėje, ne tik Betliejaus, bet ir mūsų gyvenimo tvartuose, ne tik švenčių metu arba tam tikromis progomis, kai būname atitinkamai nusiteikę, bet ir – ypač – kasdienybėje, kai to visiškai nesitikime.“
Kėdainių dekanato dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Gintaras Pūras norėdamas, kad visi pajustų kalėdinę dvasią pirmiausia linki sulaukti sniego: „Kokios Kalėdos, jei už lango šlapia, nyku ir tamsu. Tad pirmiausia visiems palinkėsiu sulaukti sniego, kurio baltumas pažadintų švelnumą ir naujumo pojūtį. Kėdainiečiams linkiu vienas kitam atjautos, supratimo, ypač šeimų ir artimųjų rate. Gaila, kad tėvai palieka vaikus, o vaikai pamiršta tėvus. Linkiu susitaikymo ir kuo dažniau vengti pykčio, liūdesio bei vienatvės. Nepamirškime silpnesniųjų ir tų, kam reikia pagalbos ne tik švenčių išvakarėse, bet visus metus. Tegul Kalėdų angelas atneša ramybę ne tik į kiekvienus namus, bet ir į kiekvieną širdį.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.