Prekyba kalėdinėmis eglutėmis jau įsibėgėja, tačiau didžiausio kėdai­niečių susidomėjimo prekybininkai laukia gruodžio viduryje ir net Kūčių dieną, mat grįžta paprotys eglutę puošti Kalėdų išvakarėse. 

Medelyno augalų pardavėja Dalia Babiliūtė pastebėjo, kad kėdainiečiai mielai perka ir vazonuose užaugintus medelius.

Medelyno augalų pardavėja Dalia Babiliūtė pastebėjo, kad kėdainiečiai mielai perka ir vazonuose užaugintus medelius.

Pasižvalgius po prekybos vietas mieste matyti, kad šioms šventėms žaliaskarę galima įsigyti ir už 4, ir už 50 eurų – nelygu, koks medelio dydis ir rūšis.

Medelyne – mūsų miškų žaliaskarės
Tradiciškai pirmasis sustojimas – Kėdainių miškų urėdijos medelyne. Čia – gausiausias rajono girininkijų miškuose kirstų eglučių pasirinkimas. Nuo gruodžio vidurio pildyti atsargas teks kasdien, o kol kas, pasak augalų pardavėjos Dalios Babiliūtės, daugiausia perkamos vazonėliuose medelyno darbuotojų užaugintos eglaitės, įvairių rūšių pušelės, pocūgės.
„Šiemet turime pasakiškai gražių kirstinių eglučių, girininkai tikrai pasistengė, – džiaugiasi moteris. – Pastebėjau, kad šiais metais žmonės ieško didesnių, 2 metrus siekiančių, eglių, nes jos pas mus nebrangios.“
Mažiausios, iki 1 metro aukščio, paprastosios eglutės medelyne kainuoja po 4, dygiosios – 5 eurus, dar mažiau kainuoja medelyne išaugintos antros rūšies eglutės – 2,80 euro.
Vieno–dviejų su puse metro aukščio paprastųjų eglučių kainos siekia 5–8 eurus, tokio paties dydžio dygiųjų – nuo 7 iki 20 eurų. 3,1–5 metrų aukščio paprastoji nukirsta eglė kainuoja 12–15 eurų.
Už papildomą eurą ar porą eurų medelyne galima įsigyti iš karto į kaladę įtvirtintą žaliaskarę. Eglutės įpakavimo paslauga kainuoja 59 centus.

Kėdainių miškų urėdijos medelyno viršininkė Inga Rylienė rūpinasi, kad kiekvienas apsilankęs rastų jam patinkančią kalėdinę eglutę.

Kėdainių miškų urėdijos medelyno viršininkė Inga Rylienė rūpinasi, kad kiekvienas apsilankęs rastų jam patinkančią kalėdinę eglutę.

Auginamos ir vazonuose
Vazone išauginta paprastoji eglė kainuoja 3,80 euro, o dygioji eglė, paprastoji, juodoji ir veimutinės pušys – po 6 eurus. D. Babiliūtė primena, kad kambaryje laikomą medelį reikia palieti, o po švenčių – neskubėti nešti į lauką. Apie mėnesį eglutę ar pušelę reikia pratinti prie vėsesnio oro – laikyti vėsioje patalpoje.
Jei rengiatės puošti tik šakelę, šiemet ji kainuos nuo 80 centų iki 1,21 euro. Beje, Kėdainių miškų urėdija ir šiais metais, gruodžio 20-ąją, nuo 13 val., kėdainiečiams nemokamai prie SEB banko dalins eglučių šakas.
Prekyba kalėdinėmis eglutėmis medelyne vyksta kiekvieną dieną. Pirmadieniais–penktadieniais išsirinkti žaliaskarę galite nuo 8 iki 17 val., savaitgaliais ir Kūčių dieną – nuo 9 iki 15 val.

Kalėdų medis iš svetur
Kitoje kelio pusėje kalėdinėmis eglutėmis prekiauja kėdainietis Sigitas Bilevičius. Jo kieme rikiuojasi sodriai žali, kone idealios kūgio formos kėniai iš Danijos. Čia galite įsigyti 1–2,5 metro aukščio nukirstų arba vazonuose užaugintų daniškų kėnių, kainuojančių nuo 12 eurų, jų šakų. Už tą pačią kainą medeliai ir įpakuojami.
„Tai specialiai šventėms auginami medeliai neaštriais spygliais, o didžiausias jų privalumas – nebyrantys spygliai. Kėniai stovės ilgą laiką, tik nelaikykite jų prie radiatoriaus“, – pataria pašnekovas.
Prekyba kalėdinėmis eglutėmis šurmuliuoja ir judriausiame bei prekybos centrų gausiausiame miesto kvartale šalia autobusų stoties. Aptvertoje teritorijoje lietuviškomis eglaitėmis ir įvairaus dydžio atvežtiniais kėniais prekiauja Linos Marmaitės įmonė. „Vos tik iš vakaro ėmėme krauti medelius, jau atsirado ir norinčiųjų nusipirkti“, – pirkėjų dėmesiu pirmąją prekybos dieną, praėjusį trečiadienį, nesiskundė darbuotoja Danutė.
Pasak moters, kiekvienas medelį renkasi pagal savo kišenę ir norus – kas paprastesnį, o kas brangesnį. „Žmonės labai domisi kėniais, nes tai šiuolaikiškas, madingas ir puošnus augalas, sunkiai užauginamas, todėl ir brangesnis“, – pastebi pašnekovė.
Kėniai čia kainuoja nuo 20 eurų, o eglutės 4–6 eurus. Didžiulė ir puošni kėnio šaka atsieis 3–4 eurus. Į kainą įeina pakavimo paslauga. Dirbama kasdien nuo 9 iki 17 val., žadama prekiauti ir Kūčių dieną.
Skubantieji kalėdinių eglaičių gali rasti ir didžiuosiuose prekybos centruose. Vazone užaugintos eglutės pirmąją gruodžio savaitę kainavo apie 11–14 eurų, šakelės – apie 2 eurus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.