Praėjusį penktadienį keturiasdešimt penki Kėdainių kalbų mokyklos mokiniai baigė ketverių metų kalbų mokymo programą. Kėdainių daugiakultūriame centre jiems buvo įteikti baigimo pažymėjimai. Tai – jau dvidešimtoji Kalbų mokyklos absolventų laida. 

Kėdainių kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė atestatą įteikė mokyklą puikiai baigusiam Dominykui Bernadišiui.

Kėdainių kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė atestatą įteikė mokyklą puikiai baigusiam Dominykui Bernadišiui.

Kalbų mokyklos mokiniai tradiciškai kalbų mokymo baigimo pažymėjimus gauna kalendorinių metų pradžioje. Dvyliktokai vos už poros mėnesių laikys ir brandos egzaminus, tačiau jau dabar ne vienas jų pasiryžęs arba savo ateitį sieti su kalbų studijomis, arba verti kelius į pasaulį – tam puikiai pasitarnaus ir kalbų mokėjimo įgūdžiai. Šiuo metu mokykloje be anglų kalbos, papildomai mokoma rusų, vokiečių, prancūzų kalbų. Šiemet mokiniams buvo pasiūlyta mokytis ir ispanų kalbos, tačiau absolventų susidomėjimas ja buvo pakankamai vangus.

Kai kam pritrūksta motyvacijos
Pasak Aidos Bilinskienės, Kalbų mokyklos direktorės, jaunimo susidomėjimas anglų kalbos mokymusi rajone tikrai nemenksta. „Kiekvienais metais išlieka pakankamai stabilus stojančiųjų skaičius. Kasmet priimame apie 70 – 80 naujų mokinių“, – pažymi ji.
Ji esanti įsitikinusi, kad šiuo metu dvi užsienio kalbas mokėti yra būtina. „Todėl mes ir orientuojamės, kad mūsų mokyklos absolventai po dvi ar net po tris užsienio kalbas mokėtų pakankamai gerai“, – pažymi A. Bilinskienė. Tačiau ne kiekvienam įstojusiajam pakanka noro ir ryžto po pamokų mokyklose dar skubėti ir į Kalbų mokyklą.
„Tenka apgailestauti, kad ne visiems moksleiviams pavyksta susidoroti su tvarkaraščio niuansais, laiku. Žinoma, kartais trūksta ir noro, motyvacijos. Tikrai ne visiems pavyksta ketverius metus kantriai, atsakingai mokytis pagal mūsų parengtą ketverių metų mokymo programą“, – sako mokyklos direktorė.

Absolventei Agnei Ivoškevičiūtei ketveri metai Kalbų mokykloje nė kiek neprailgo.

Absolventei Agnei Ivoškevičiūtei ketveri metai Kalbų mokykloje nė kiek neprailgo.

Absolventai mokytojų nepamiršta
Geriausi mokyklos mokiniai apdovanoti ir specialiomis padėkomis: mokyklos vadovė A. Bilinskienė jas įteikė mokyklą puikiai baigusiems absolventams Dominykui Bernadišiui, Gabrielei Šulinskaitei, Gretai Guogaitei, Liucijai Širkaitei. Savo ruožtu padėkas įteikė ir rajono meras Rimantas Diliūnas – jos skirtos aktyviai visuomeniniame gyvenime dalyvaujantiems Kalbų mokyklos absolventams Sandrai Rimkevičiūtei ir Arniui Aleinikovui.
Po oficialiosios pažymėjimų įteikimo dalies visi kartu – ir mokiniai, ir mokytojai – vyko į Šiaulių dramos teatrą žiūrėti spektaklio „Trys draugai“.
Pasak A. Bilinskienės, ją ir visą mokyklos kolektyvą labai džiugina, kad absolventai nepamiršta mokyklos mokytojų, stengiasi palaikyti ryšius.
„Mes labai džiaugiamės, kai buvę mūsų mokiniai parašo mums elektroninių laiškų, kai grįžę iš studijų mus aplanko. Tikrai džiaugiamės tokiais absolventais, kurie mūsų nepamiršta, ateina mūsų aplankyti“, – sakė ji. Yra ir tokių mokinių, kurie į Kalbų mokyklą sugrįžta jau kaip pedagogai. Šiuo metu čia dirba viena tokia mokytoja.

Ir toliau domėsis kalbomis
45 Kalbų mokyklos absolventai patenkinti savo pasirinkimu mokytis kalbų papildomai. Viena absolvenčių, Šviesiosios gimnazijos dvyliktokė Agnė Ivoškevičiūtė, sakė, kad mokytis kalbų ypač motyvavo čia tvyranti gera nuotaika, mokytojų lankstumas. „Šie ketveri metai Kalbų mokykloje man labai patiko. Džiaugiuosi dar ir dėl to, kad čia pavyko išmokti prancūzų kalbos. Tikrai nemanau, kad sustosiu gilintis į prancūzų kalbą – turiu prisipirkusi daug žodynų, tad ir toliau mokysiuosi. Kalbų mokykloje užsikrėčiau šia kalba“, – šypsojosi pašnekovė. Ji teigė, kad mokytis čia buvo kiek įdomiau nei paprastoje mokykloje – merginą žavėjo visai kitas mokymo stilius, mokytojų požiūris. Nors, kaip pati teigė, dar nenusprendusi, ką norėtų studijuoti, tačiau dvyliktokė tikra – domėjimasis kalbomis niekur nedings.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.