„Kėdainių mugės“ redakcija sulaukė kėdainiečio prašymo padėti išsiaiškinti, ar galima sustoti automobiliui po tokį veiksmą draudžiančiu ženklu ir, įjungus avarinį signalą, jo vairuotojui kalbėti telefonu? Šią situaciją sutiko pakomentuoti Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyrio viršininkas Giedrius Čižinauskas.

Sustoti pasikalbėti telefonu kelyje, kur yra „Sustoti draudžiama“ kelio ženklas griežtai draudžiama – toks veiksmas pažeidėjui gali kainuoti nuo 100 iki 300 litų.

Sustoti pasikalbėti telefonu kelyje, kur yra „Sustoti draudžiama“ kelio ženklas griežtai draudžiama – toks veiksmas pažeidėjui gali kainuoti nuo 100 iki 300 litų.

Anot pareigūno, toks veiksmas nėra leistinas. Asmuo kalbėdamas telefonu draudžiamoje stovėti vietoje pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą gali užsitraukti nuobaudą nuo 100 iki 300 litų. Tačiau ši nuobauda gresia jau nebe už kalbėjimą telefonu, bet už kelio ženklų reikalavimų nesilaikymą. Tiesa, G. Čižinauskui savo darbo praktikoje dar neteko nubausti nė vieno tokio prasikaltėlio.
Tačiau kalbančiųjų telefonu vairuotojų , anot pareigūno, mūsų rajone – apstu. „Tik pasidairykite po centrinę J. Basanavičiaus gatvę! Ne vieną pažeidėją pamatysit“, – sakė G. Čižinauskas.
Panašu, kad vairuotojų negąsdina net ir iš pažiūros nemenkos nuobaudos – už draudimo plepėti mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis, nepaisymą pažeidėjui gresia bauda nuo 100 iki 300 litų. Nuobaudos galima išvengti tik tuo atveju, kai mobiliuoju telefonu kalbama stovinčioje transporto priemonėje su išjungtu varikliu.
G. Čižinauskas sakė negalintis išskirti kas – ar kėdainietės moterys, ar vyrai dažniau nepaiso draudimo kalbėti mobiliaisiais telefonais.
Tačiau pareigūnas pastebėjo, kad dauguma pažeidėjų tikisi, jog nusikaltimo vietoje nebus užklupti, o nesėkmės atveju yra linkę tiesiog numesti telefoną ir sudaryti įspūdį, kad važiuodami telefonu nė nekalbėjo.
O štai Didžiosios Britanijos atliktoje Transporto tyrimų laboratorijos studijoje netgi teigiama, kad vairuotojai, kurie važiuodami kalba mobiliojo ryšio telefonais, yra kitiems eismo dalyviams pavojingesni už neblaivius vairuotojus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.