„Mums puikiai žinomos Didžiosios gatvės kai kurių namų gyventojų problemos. Stengiamės jas išspręsti civilizuotai“, – pokalbį apie senamiesčio gyventojų nesutarimus pradėjo bendrovės „Kėdainių butai“ direktorius Remigijus Naujokas.

Nieko nėra geriau už darnų, taikų ir draugišką kaimynų bendravimą, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad greta gyvenantys asmenys ne tik nesutaria dėl bendrų darbų, bet ir bendrauja per tarpininkus.

Nori kokybiško gyvenimo

Didžiosios gatvės gyventojai nori kokybiško gyvenimo.

Didžiosios gatvės gyventojai nori kokybiško gyvenimo.

Į redakciją atėjusi Didžiosios gatvės 14-ojo namo gyventojos Benediktos Navickienės dukra prašė padėti sugrąžinti mamai kokybišką gyvenimą. Moteris sakė, kad šiame name gausu problemų: „Žiemomis kenčiamas šaltis, užšąla vamzdynai, už paslaugas, kurios tikrai labai prastos, tenka mokėti didžiulius mokesčius. Jau kuris laikas gyventojai nori patekti į šildymo mazgą, tačiau tai neįmanoma – niekas neleidžia. Kyla minčių, jog po paslapties skraiste gali būti daroma kažkas neteisėtai.

O dabar dar ir šaltas vanduo vos vos kapsi iš čiaupo. Problemos prasidėjo, kai patalpas gretimame Didžiosios gatvės 12 name nusipirko antstolė Ramunė Mikliušienė. Ji pradėjo kažką kasinėti, tvarkyti, remontuoti. Tačiau nei kaimynų sutikimo prašė, nei, greičiausiai, kokius leidimus tam gavo. Keista, kad vieniems, norint kažką daryti senamiestyje, reikia pereiti daugybę instancijų, kol gauni leidimus, o kitiems jokios taisyklės negalioja. Padėkite susigrąžinti normalų gyvenimą.“

Probleminio namo gyventojai turi sukaupę šūsnis dokumentų, įrodančių, kad nuolat kyla bėdų dėl šildymo, elektros, vandens tiekimo.

Darbus sunkina painiava

Didžiosios gatvės 14 namą administruoja bendrovė „Kėdainių butai“. Jos direktorius Remigijus Naujokas sakė žinąs, kad šiame kelių butų name yra bėdų: „Mes gavome prašymą padėti išsiaiškinti keletą klausimų ir sutvarkyti šalto vandens tiekimą. Bėda ta, kad toje vietoje susipynę kelių namų interesai. Vieną šildymo mazgą turi ne tik keturioliktasis, bet ir dvyliktas, ir šešioliktas namai. Kai kurios patalpos vizualiai turėtų priklausyti vienam statiniui, bet dokumentuose įregistruotos kitam. Tad tenka dirbti labai lanksčiai, kad padarytume tai, kas priklauso. Kadangi prašymą gavome liepos aštuntąją, tai vėliausiai per mėnesį pateiksime išsamius atsakymus į išdėstytus klausimus.“

R. Naujokas pažadėjo sušaukti Didžiosios gatvės 14 namo gyventojų susirinkimą, pateikti savo įstaigos veiklos ataskaitą, ir ieškoti būdų, kaip taikiai ir sutartinai išspręsti kaimynų ginčus bei padėti sugrąžinti jiems kokybišką gyvenimą.

Įsijungė ir architektai

Dvyliktojo namo kieme suverstų naudotų plytų krūva byloja apie kažkokius darbus. Ar jie teisėti, aiškinsis atsakingi pareigūnai.

Dvyliktojo namo kieme suverstų naudotų plytų krūva byloja apie kažkokius darbus. Ar jie teisėti, aiškinsis atsakingi pareigūnai.

Senamiesčio gyventojų problemos puikiai žinomos ir rajono savivaldybės architektams. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Ramanauskienė sakė, jog kol kas jokių leidimų Didžiosios gatvės 12 namo savininkams dėl remonto nėra išduota, tačiau tai gali būti padaryta ateityje. „Kalbėjau su abiem konfliktuojančiomis pusėmis. Kiek apmaudu, jog kyla tokių nesutarimų. Visų kėdainiečių noras – kad miestas būtų gražus ir tvarkingas. Suprantama, kad negalima jokių tvarkymų ir rekonstrukcijų atlikti savavališkai, juolab senamiestyje. Šiuo metu ne vienas atsakingas specialistas atostogauja, tačiau, kai tik visi susirinks į darbus, būtinai tarsimės, ką daryti, kad visiems gyvenimas būtų geras ir jokių problemų neliktų. Yra įstatymuose painiavos, tačiau visada stengiamės rasti išeitį iš bet kokios kuriozinės situacijos“, – pagalbą besiskundžiantiems žada D. Ramanauskienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.