Surviliškio miestelio vieno kvartalo gyventojai gegužės 29-ąją, Europos kaimynų dieną, prisijungė prie prasmingos iniciatyvos – įkūrė miestelyje saugios kaimynystės grupę. Tai jau 41-oji tokia grupė Kėdainių rajone. 

Dar viena Saugios kaimynystės grupė nuo šiol veikia ir Surviliškyje. Tai – jau 41-oji tokia grupė rajone.

Dar viena Saugios kaimynystės grupė nuo šiol veikia ir Surviliškyje. Tai – jau 41-oji tokia grupė rajone.

Surviliškiečiams įrodinėti apie tai, kad visi kartu – ir visuomenė, ir policija – turi rūpintis aplinkos saugumu, nereikėjo – jie patys parodė iniciatyvą ir po bendruomenės pareigūnės Aušros Pupkutės pasakojimo apie saugią kaimynystę vienbalsiai nusprendė tą patį vakarą oficialiai tapti tokios grupės nariais. „Tai, kad jūs tradiciškai organizuojate tokius gražius renginius, kad norite bendrauti, turite stiprų kaimyniškumo jausmą, yra pirmas ir esminis žingsnis saugios kaimynystės link“, – sakė pareigūnė. „Šie gyventojai tikrai aktyvūs, stebi aplinką, yra labai kaimyniški ir draugiški“, – pritarė Surviliškio bendruomenės pirmininkas Albinas Počiulpas. Tad apylinkės inspektorius E. Kazakauskas įteikė saugios kaimynystės stendą, ir šį įvykį bendruomenė palydėjo plojimais. Pareigūnas pašė jį informuoti apie tai, kas kelia įtarimą, – nepažįstamus žmones, automobilius, o bendruomenės pareigūnė ragino aktyviai bendradarbiauti, keistis informacija, organizuoti bendrus renginius, daiktų žymėjimus.
Bendruomenės pareigūnės Aušra Mickevičienė ir Aušra Pupkutė džiaugiasi, kad vis daugiau mūsų miesto ir rajono bendruomenių parodo iniciatyvą kurti saugią savo gyvenamąją aplinką. Į šias pareigūnes, kurios skleidžia saugios kaimynystės idėjas, kreipiasi ir miesto, ir kaimų, miestelių gyventojai, norėdami sužinoti, ką policija ir visuomenė gali nuveikti kartu, kad gyventi būtų saugu. „Aktyvūs ne tik rajone, bet ir mieste gyvenantys žmonės. Puikus to pavyzdys – Gegučių g. 19 namo gyventojai. Jų kaimynystės jausmas labai stiprus, žmonės iniciatyvūs“, – sako bendruomenės pareigūnės.
Daugiausiai saugios kaimynystės grupių šiuo metu yra Kėdainių mieste – 11, Pelėdnagių seniūnijoje – 8. Kitose seniūnijose jų yra po keletą. „Būkite policijos partneriais ir burkitės į saugios kaimynystės grupes. Tikimės, kad bendra Jūsų ir mūsų veikla padarys aplinką saugesnę gyventi. Jei Jums tai aktualu ir svarbu – susisiekite su mumis, bendruomenės pareigūnėmis“, – sako pareigūnės Aušra Mickevičienė ir Aušra Pupkutė. Jų tel. 8 655 65 228, 8 616 71 423. El. p. ausra.mickeviciene@policija.lt ir ausra.pupkute@policija.lt.
Kėdainių r. PK inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.