Jau pirmadienį mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai skubės į mokyklas, kur startuos nauji mokslo metai. Visai švietimo bendruomenei tai ypatingas laikas, juk stojama prie naujų startų: bus siekiama daugiau žinių, kurias lydės kontroliniai, patikrinimai, egzaminai. 

L. Surkienė pasekė mamos pėdomis ir tapo mokytoja. Moteris juokauja, kad su trumpomis pertraukomis į mokyklą eina beveik visą gyvenimą.

L. Surkienė pasekė mamos pėdomis ir tapo mokytoja. Moteris juokauja, kad su trumpomis pertraukomis į mokyklą eina beveik visą gyvenimą.

Tačiau ne visos mokyklos rugsėjį pasitinka tiksliai žinodamos, kaip dirbs. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos Meironiškių ir Pajieslio skyriai vasarą palydėjo kiek neramiai. Meironiškiečiai laukia netrukus prasidėsiančio mokyklos remonto, o pajiesliškiai su statybininkais dar neatsisveikino po jų metinio darbo mokykloje, kuri tampa universaliu daugiafunkciu centru.

Mokykloje – apie dvidešimt vaikų
Pajieslio mokykla šį rudenį laukia maždaug dvidešimties vaikų. Pirmoje, antroje ir ketvirtoje klasėse mokysis aštuoni ar devyni vaikai, o mišrioje darželinukų grupėje – dvylika vaikučių.
Su mokyklinukais dirbs mokytoja Loreta Surkienė, o su mažaisiais – iš Ažytėnų atvažiuosianti specialistė.
„Labai laukiame remonto pabaigos. Ir aš, ir vaikų tėveliai tikėjomės, kad mokslo metus pradėsime atnaujintoje mokykloje, tačiau panašu, kad dar kurį laiką teks drauge su mokinukais pavažinėti į Krakes. Krakių gimnazijoje glaudėmės visus praėjusius metus. Ten tikrai nebuvo blogai: autobusiuku mus nuveždavo, paskui parveždavo, visi buvo draugiški. Tačiau, kad ir kaip gerai svečiuose, į savo namus sugrįžti juk visada gera. Mes labai laukiam įkurtuvių. Smagu matyti atnaujintas šviesias klases, tik gaila, kad jos dar tuščios, be baldų ir visos kitos įrangos. Labai tikiuosi, kad per rugsėjį jau įsikursime ir netruksime įsijungti į normalų darbą savo mokykloje“, – sakė pirmokus, antrokus ir ketvirtokus mokysianti L. Surkienė.

Kažkada buvusi didelė ir gyvybinga dabar Pajieslio mokykla tarnaus kaip universalus daugiafunkcis centras.

Kažkada buvusi didelė ir gyvybinga dabar Pajieslio mokykla tarnaus kaip universalus daugiafunkcis centras.

Mokyklai paskirtas gyvenimas
L. Surkienė į mokyklą eina beveik visą savo gyvenimą. Moteris pasekė savo mamos pėdomis, kuri Pajieslyje mokytojavo 42 metus. „Mano pačios vaikai juokiasi, kad aš visą gyvenimą draugauju su mokykla. Tačiau kitaip savęs neįsivaizduoju. Kažkada svajojau tapti darželio auklėtoja, bet likimas nuvedė kiek kitu keliu. Esu laiminga dirbdama su vaikais. Tik gaila, kad tų vaikučių vis mažėja. Juk mūsų mokykla tik prieš septynerius metus neteko savarankiškumo. Iki tol buvo laikas, kai mokykla aidėjo nuo gausaus būrio mokinių balsų. Tačiau kaimų tuštėjimas negailestingai iššlavė ne tik mūsų mokyklą. Daug kur atokesnėse vietovėse gyvena vyresni žmonės, tad mokykla numiršta natūraliai“, – pasakojo patyrusi pedagogė.

Mokykla – svarbiausia kaimo vieta
Pasak L. Surkienės, visam kaimui mokykla – svarbi vieta. Juk ji, be bibliotekos, liko vienintelis švyturys. „Mokykla sutraukia ne tik vaikus, bet ir jų tėvus, senelius. Juk organizuojame daug švenčių, renginių. Pagal galimybes gyvename draugišką, turiningą gyvenimą, tad savo mokyklą labai mylime ir branginame“, – sakė mokytoja L. Surkienė.
Iš viso Kėdainių rajone rugsėjo pirmąją į mokyklas ateis 6 400 mokinių, tarp kurių 500 pirmokų ir 510 abiturientų, bei 690 pedagogų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.