Praėjusią savaitę vykusiame Kėdainių rajono vietos veiklos grupės ataskaitiniame susirinkime bendruomenių pirmininkai išgirdo viliojantį pasiūlymą dalyvauti verslumo konkurse ir pasinaudoti galimybe laimėti 15 tūkstančių litų.

A. Vaidotienė su šypsena sutiko S. Grinkevičiaus idėją kaimų bendruomenėms surengti verslumo konkursą.

A. Vaidotienė su šypsena sutiko S. Grinkevičiaus idėją kaimų bendruomenėms surengti verslumo konkursą.

Tokią idėją kaimų bendruomenėms pateikė VVG valdybos narys, bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius. Jo teigimu, kaimuose labai trūksta paslaugų ir veiklos.

Laikas generuoti idėjas
„Daumantai LT“ yra socialiai atsakinga įmonė, o socialinė atsakomybė nėra vien tik atsakinga mokesčių politika, bet ir pagalba sprendžiant visuomenės problemas bei ypač didelį dėmesį skiriant vietos bendruomenei. Mes esame inovatyvi įmonė ir tai įpareigoja mus siūlyti naujas idėjas visose srityse. Dėl šių dviejų priežasčių mes patys ir siūlome štai tokią iniciatyvą – verslumą skatinantį konkursą bendruomenėms. Paramos stokojančių tikrai yra daug. Įmonė per vieną dieną gauna vidutiniškai 1,2 prašymo paramai. Šiandien mes renkamės kelią, kuris padėtų pamatus veiklai, o ne būtų skirtas skylėms užlopyti. Suprantame, kad ateities bendruomenėse turi išsiskirti verslumas ir kūrybiškumas, nes tik kūrybiškumas gali padėti, o kartais net išsaugoti verslą, o verslas gali padėti išlikti kūrybai.
Įgyvendindami strategiją kaimo žmonės parengė daugybę šaunių projektų, kuriais pagerino aplinką ir aptvarkė infrastruktūrą. Dabar lieka ieškoti galimybių kurti vienokį ar kitokį verslą, kad jis suteiktų užimtumą ir užpildytų trūkstamas spragas. Negalime sakyti, kad verslumo kaimai neturi. Jo yra, tačiau mažokai. Tad mes ir sugalvojome žmones paskatinti būti aktyvesnius bei suteikti jiems pradinę paramą“, – iniciatyvą surengti kaimui konkursą komentavo S. Grinkevičius.
Konkurso nuostatai bei sąlygos „Kėdainių mugėje“ ir laikraščio internetiniame portale www.muge.eu bus paskelbti balandžio mėnesį, o dabar bendruomenės gali pradėti generuoti idėjas, kokio verslo keliu sukti.

Ataskaitiniame susirinkime ne tik išklausyta informacija apie nuveiktus darbus, bet ir diskutuota apie ateities veiklas.

Ataskaitiniame susirinkime ne tik išklausyta informacija apie nuveiktus darbus, bet ir diskutuota apie ateities veiklas.

Turi kuo pasidžiaugti
Pasak Kėdainių VVG pirmininkės Aušros Vaidotienės, kėdainiečiai gali pasigirti sėkmingai įgyvendinama strategija, kurios įgyvendinimui skirta beveik 10 milijonų litų. Juos įsisavinant patvirtinti 77 projektai, o vien pernai užbaigta 20 projektų. „Kaimo infrastruktūros modernizavimui bendruomenės parengė 57 projektus, o bendruomeniškumo ugdymui pristatyta 20 projektų. Daugiausia kraštiečiai rūpinosi suremontuoti pastatus, tokių projektų yra net 32. Viešųjų erdvių sutvarkymui parengta 12 projektų. Galime tik pasidžiaugti, jog devyniais projektais skatinamas verslumas kaimuose. Paraiškas priėmėme keturiais kvietimais“, – strategijos įgyvendinimu džiaugėsi A. Vaidotienė.
Be strateginių projektų, kėdainiečiai aktyviai dalyvavo ir vis dar dalyvauja įvairiuose projektuose. Mokymų projekte „Veikime ir tobulėkime kartu“ buvo surengta net 13 seminarų, kuriuose dalyvavo apie pusantro šimto žmonių.
Kėdainiečiai puikiai pasirodė ir tarptautinėje vietos veiklos grupių mugėje ,,Iš kartos į kartą, išsaugant regiono savitumą“.
Didelio susidomėjimo sulaukta Kalnaberžės bendruomenės namuose vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Bendruomeninio verslumo formavimas“.
Su latviais ir čekais kėdainiečiai dalyvauja tarptautiniame projekte „ABC vietos gamintojams“. Dalijantis patirtimi bus bandoma sukurti regioninius ženklus bei dar labiau sudominti kaimus verslumu.

Sėkmė pačių rankose
„Be minėtų projektų turime ir daugiau įvairių veiklų. Smagu, kad žmonės ne tik rengia projektus, bet ir juose aktyviai dalyvauja. Kai startavome, nežinojome, nei ką, nei kaip daryti. Dabar puikiai suvokiame, ko norime. Mūsų Vietos veiklos grupei priklauso 55 bendruomenės. Gyvename draugiškai ir palaikydami bei padrąsindami vieni kitus. Esu įsitikinusi, jog ir ateityje kaimai sugebės gerinti gyvenimo kokybę. Akivaizdu, jog tai nėra lengva. Bendruomenių pirmininkai įdeda daug darbo, kad išjudintų savo kaimynus ir jie patikėtų ateitimi. Jau kuris laikas aišku, kad ateitį kuriame patys. Niekas neateis ir nesutvarkys namų, nenupirks reikiamų daiktų, neiškeps duonos ar nesurengs švenčių. Tik patys galime viską padaryti ir padaryti kokybiškai. Linkiu bendruomenėms ir šiais metais išlikti aktyvioms bei darbščioms“, – sakė Kėdainių VVG pirmininkė A. Vaidotienė.

vvg_logo

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.