Kaip gyventi, kad nevargintų ligos ir skausmai, energijos pakaktų darbui ir poilsiui? Atsakymų į šiuos klausimus Miegėnų bendruomenės žmonės ieškojo ir sveikai gyventi mokėsi visą rudenį.

„Miegėnų gaspadinių“ vaišės – grikinis pyragas ir šildanti arbata.

„Miegėnų gaspadinių“ vaišės – grikinis pyragas ir šildanti arbata.

Kaimo bendruomenės centro projekte „Mano sveikata – mano rankose“ buvo suplanuota nemažai įvairių užsiėmimų, kuriuos vainikavo tradicine tapusi sveiko maisto šventė.

Stebino šeimininkių išradingumas
Joje kelios išradingų žmonių komandos rodė, ką išmano apie sveiką maistą, gamino ir visiems ragauti siūlė naudingus patiekalus. Šventės šeimininkai – Miegėnų bendruomenės komanda – vaišino grikiniu pyragu ir šildančia arbata. Surviliškio bendruomenės centro komanda pristatė sveiko maisto piramidę. Vainotiškių bendruomenės nariai pasakojo apie liną, jo geriausias savybes. Kaimynai iš Naujųjų Lažų bendruomenės pristatė ajurvedinę mitybą, joje naudojamus prieskonius.
Ragauta, dalintasi sveikatai naudingų patiekalų receptais ir patarimais, linksmintasi. Po nuotaikingai praleisto vakaro miegėniškiai skirstėsi gerai nusiteikę.

Projektui įsibėgėjus daugumos miegėniškių valgiai tapo sveikesni.

Projektui įsibėgėjus daugumos miegėniškių valgiai tapo sveikesni.

Pažino ajurvedinę mitybą
O iki projekto baigiamojo akordo būta daug įdomių užsiėmimų. Dar vasarai baigiantis beveik dvi dešimtys žmonių mokėsi vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, spalio ir lapkričio vakarais mokyklos salėje mankštinosi padedami kineziterapeutės Jurgos. Į projektą aktyviai įsiliejo Naujųjų Lažų bendruomenės vadovas Žilvinas Užkuraitis su žmona Zita. Jie supažindino su ajurvedinės mitybos principais, pasakojo apie naudojamus prieskonius, kurie ne tik pagardina patiekalus, bet ir gerina virškinimą, reguliuoja įvairias gyvybines sistemas.
Vieną popietę mokyklos virtuvėje virė, kepė Užkuraičių gaminami patiekalai, o gamybos procesą stebėjo ir mokėsi grupelė sveikus patiekalus savo šeimoms gaminti pasiryžusių moterų. Darbo rezultatą įvertino ne tik jos: daržovių troškinį, duonelę, seitaną, desertą ragavo ir kaimo vyrai.
Susitikime su Sveikuolių sąjungos prezidentu Dainiumi Kepeniu diskutuota apie kūno, proto ir sielos dermę, jos įtaką sveikatai, savijautai.

Tęsia išmoktas pamokas
„Smagu, kad žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata. Vieni mankštinasi daugiau, kiti sveikiau maitinasi, daug laiko praleidome šiltai bendraudami“, – pastebėjo Miegėnų bendruomenės centro pirmininkė Dalia Dzimavičienė.
„Projektas patiko ir jaunesniems, ir vyresniems, įsijungėme į įvairią veiklą. Naudingos buvo kineziterapeutės Jurgos vedamos mankštos. Ką išmokome, bandome atlikti namuose. Įdomu buvo gaminti ajurvedinį maistą, kuriuo ir kitus bendruomenės žmones pavaišinome“, – įdomiausias veiklas prisiminė aktyvi projekto dalyvė Miegėnų pagrindinės mokyklos mokytoja Gražina Simokaitienė.
Miegėnų bendruomenės sveikatos centro projektui „Mano sveikata – mano rankose“ įgyvendinti Kėdainių rajono savivaldybė skyrė daugiau kaip 2 tūkstančius litų. Projekto partneriai – Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Miegėnų pagrindinė mokykla, UAB „Pontem“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.