Kėdainių daugiakultūriame centre jau veikia fotomenininko Roberto Misiukonio bei jo mokinės  Gintarės Žaltauskaitės parengta fotografijų paroda „Gyvenimo verpetuose“. Dinamiška ir jaudinanti, tačiau kartu ir neįprasta paroda kviečia pažvelgti į žmogų ir jo išgyvenimus. Neįprasta Lietuvos fotografijos kasdienybėje tai, kad fotografai moteris ir vyras groja ta pačia melodija, bet sako skirtingus žodžius. 

R. Misiukonis kartu su savo mokine G. Žaltauskaite parodai parengė per šešiasdešimt nuotraukų. Rankose jis laiko ir specialiai parodai išleistą nuotraukų katalogą.

R. Misiukonis kartu su savo mokine G. Žaltauskaite parodai parengė per šešiasdešimt nuotraukų. Rankose jis laiko ir specialiai parodai išleistą nuotraukų katalogą.

„Visi pakilimai ar nuosmukiai pagyvina mūsų gyvenimą, kuris sukasi lyg verpetai… juk žmogus niekuomet negrįš ir nepakartos įvykio antrą ar trečią kartą, skirsis laikas, emocijos, reakcija, veiksmai. Visas gyvenimo kelias tarsi susivijusi spiralė, kurią, kad ir kaip norėtume ištiesti – negalime“, – parodos idėją trumpai pristatė fotografas R. Misiukonis. Jis pridūrė, kad parodos nevienija bendra tema – jų daug ir įvairių.
„Svarbiausia, kad viskas paremta jausmais“, – pabrėžė jis.
Parodoje dėmesį kausto ne tik žmogus ir perteikti jo išgyvenimai.
„Detalės, subtilumas, paslaptis, formos, būsenos ir jausenos – tarsi nešama istorija apie žmogų. Tikimės, kad žiūrovai atras nuotraukas, kuriose pažins ir save“, – vylėsi autorius.

Parodos atidaryme dalyvavo ir R. Misiukonį pasveikino ir laikinasis Kėdainių fotografų draugijos pirmininkas A. Kantautas

Parodos atidaryme dalyvavo ir R. Misiukonį pasveikino ir laikinasis Kėdainių fotografų draugijos pirmininkas A. Kantautas

Atlikimo technika reikalauja įgūdžių
Daugiakultūriame centre eksponuojama apie šešiasdešimt mokytojo ir mokinės kurtų unikalių fotografijų. R. Misiukonis pasiūlė atkreipti dėmesį ir į jų pakabinimo būdą.
„Visos nuotraukos vos kelių spalvų. Be to, ir sukabintos skirtingame aukštyje, imituojant bangą, verpetą, dinamiškumą“, – sakė jis.
Eksponuojamos nuotraukos metus vos pirmą žvilgsnį atrodo kitaip nei tradicinės fotografijos. Šių nuotraukų atlikimo technika – dar vienas parodos išskirtinumas. Cianotipija – vienas seniausių atlikimo būdų, kuris lig šių dienų liko mažiausiai pakitęs, reikalaujantis ne tik meniškumo, bet ir proto galios. Įdomu tai, kad tamsoje laikomos nuotraukos po truputį bąla ir šviesėja, tačiau vos tik apšviečiamos saulės šviesa, vėl tampa tamsios, ryškios, ryškėja nuotraukos siužetas.
„Dėl cianotipijos nuotraukos gali būti labai ilgaamžės. Įdomu tai, kad skaitmeninės nuotraukos yra perkeliamos ant akvarelinio popieriaus“, – techniką pristatė autorius.

Fotografų darbuose – gausu detalių, todėl ne visada iš pirmo žvilgsnio įmanoma atpažinti, kas pavaizduota nuotraukose.

Fotografų darbuose – gausu detalių, todėl ne visada iš pirmo žvilgsnio įmanoma atpažinti, kas pavaizduota nuotraukose.

Keliaus į Ameriką
Fotografas parodą pristatė ir gerbėjų sveikinimus priėmė vienas. G. Žaltauskaitė į atidarymą atvykti negalėjusi.
„Kai tik ji susitvarkys savo jausmuose, tada ir atvyks“, – trumpai pakomentavo vienas parodos autorių R. Misiukonis.
Paroda savo kelią po ekspozicijų sales pradėjo dar 2012 metų pabaigoje. Ją jau pamatė Šiaulių, Tauragės, Klaipėdos, Birštono žiūrovai ir svečiai. Tačiau autorius užsiminė, kad paroda bus eksponuojama ir tolimojoje Amerikoje – numatoma, kad nuotraukos puoš Brodvėjaus (Manhatene) erdves.

Vis dingsta kūriniai
Autorius, fotografuojantis jau ne vienerius metus ir įvairiomis temomis: „fotografuoju viską: nuo… iki…“ sakė, per savo gyvenimą surengęs per šimtą personalinių parodų, dar prie maždaug tūkstančio jų prisidėjo organizaciniu darbu.
Per ilgą parodų organizavimo laiką, jis sakė pastebintis keistą jo fotografijų dingimo tradiciją.
„Štai kad ir šios parodos metu Birštone buvo dingę penki darbai. Laimei, jie atsirado ir dabar eksponuojami čia, Kėdainiuose. Toks dingimas – tai mano sena tradicija, nes ankstesnėse savo parodose aš dažnai pasigesdavau iki dešimties darbų. Net dar ir tais gūdžiais tarybiniais laikais“, – juokėsi R. Misiukonis.
Fotografijų paroda „Gyvenimo verpetuose“ Kėdainių daugiakultūriame centre veiks iki balandžio 10 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.