Daugeliui gyventojų vasara – atostogų metas, tačiau vagims šis laikas – darbymetis: jie stengiasi kuo geriau išnaudoti tai, kad namai lieka tušti. 

02Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, ši tendencija Lietuvoje nuosekliai stiprėja: vagysčių vasaromis daugėja.
„Ilgapirščiai laukia, kada gyventojai ilgesniam laikui išvyks iš namų – nesvarbu, ar tai atsitiks vasarą: ar kitu metų laiku.
Įdomu tai, kad pernai daugiausia stambių vagysčių iš gyvenamųjų patalpų buvo rudens pabaigoje ir žiemos pradžioje.
Pavyzdžiui, pernai lapkritį pro langą į butą įlindę vagys išnešė turto už beveik 80 tūkstančių litų. Tai – bene didžiausia žala per trejus paskutiniuosius metus“, – patikslino BTA filialo Lietuvoje vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė.
Vidutinė vagystės iš gyvenamojo būsto žala atostogų laikotarpiu – nuo 2000 iki 5000 litų.
Pasak BTA ekspertų, didžiausią riziką kelia gyvenamuosiuose namuose įrengti ne pagrindiniai įėjimai ir visiškai šalia esantys kiti pastatai.
Per nuošalias duris vagims lengviau įsibrauti nepastebėtiems, o užsiropštus ant šalia esančių pastatų – pasiekti gyvenamųjų namų langus.
Patyrę namų vagys veikia organizuotai: iš pradžių pasirenka auką, tada susirenka apie ją informaciją ir tik galiausiai surengia ,,žygį“.
Būta atvejų, kai savininkams nepadėjo net stebėjimo kameros: vagys tiksliai žinojo, kur eiti ir kaip likti nepastebėtiems.
Patyrusių vagių nesustabdo net padidinto saugumo spynos, ant langų įrengtos apsauginės žaliuzės, namuose laikomi agresyvūs šunys. Ką daryti? Belieka savo turtą apsidrausti!
,,Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.