Kėdainių kultūros centre liaudiškos muzikos gerbėjai kartu su gausybe muzikantų šventė kapelos „Vilainiai“ 45-erių jubiliejų. Nuo kapelos gyvavimo pradžios jai vadovaujantis Antanas Mikalauskas prisipažino, kad net ir po tiek metų bei gausybės koncertų prieš lipdamas į sceną dar jaučia jaudulį. Greta scenos senbūvių pasirodė ir iš Kauno atvykusi, dar jauna, vos daugiau nei metus gyvuojanti kapela „Mingūnai“. Šios kapelos vadovė ir koncerto vedėja – Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre gydytoja psichiatre dirbanti Aistė Leleikienė.

Atlieka kapelos vadovo dainas  

Paklaustas, koks šiandien užplūsta jausmas žinant, jog kapela „Vilainiai“ švenčia tokį jubiliejų, A. Mikalauskas pabrėžė, kad kapelos gyvavimo pradžioje metai ėjo truputį lėčiau, o paskui jie tarsi pradėjo bėgte bėgti.

Jubiliejaus proga sveikindamas kapelą „Vilainiai“, Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius padėkojo muzikantams už nenuilstamą krašto garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Prieš keletą dienų pavarčiau kapelos 40-mečio afišas, atrodo, tai buvo visai neseniai, tik pradėjom naują repertuarą, o jau 45-eri… Kolektyvas labai nuostabus, yra du senbuviai, kurie kapeloje muzikuoja beveik nuo įsikūrimo pradžios. Žinoma, per tiek metų keitėsi žmonės, yra išėjusių ir amžinybėn. Jų vieton buvo atėjusių naujų narių, tačiau ne su visais sutapo mūsų sielos. Bet užtat iki šiol turime tokį kolektyvą, su kuriais ir susipykę nebuvome“, – šypsodamasis teigė A. Mikalauskas.

Kuo išsiskiria kapela „Vilainiai“ ? O išskirtinumas – ypatingas. Ši mūsų krašto kapela turbūt vienintelė, grojanti savo kapelos vadovo A. Mikalausko kūrinius, tik viena kita daina yra parašyta kitų autorių.

„Ir ko gero tos linijos laikėmės ir tebesilaikome per visus kapelos gyvavimo metus. Ir kai pasižiūri į salę, matai, kad tos dainos žiūrovams patinka“, – džiaugėsi žiūrovų pripažinimu ilgametis kapelos vadovas, kuriam už ilgametį, nenuilstamą ir nuoširdų darbą, puoselėjant liaudiškos muzikos kultūrą buvo įteikta rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus padėka.

„Vilainiams“ koncertavo „Mingūnai“

„Mūsų draugystė su „Vilainiais“ tik prasideda. Pirmą kartą kartu koncertuojame ir pirmą kartą Kėdainiuose, nors šalia Kėdainių esame buvę. Mes grojame linksmai, liaudiškai, kad būtų priimtina publikai, kad būtų prie dūšios ir mums groti, ir žmonėms klausytis. Šiandien sveikinam scenos senbuvius ir linkime gyvuoti dar daug daug metų“, – plačiai besišypsodama teigė kapelos „Mingūnai“ vadybininke prisistatanti A. Leleikienė.

Kėdainių vardas skambėjo toli nuo Lietuvos

Prie sveikinimų kapelai prisidėjo ir Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius, padėkojęs, kad „Vilainių“ muzikantai mūsų kraštą garsina ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Yra koncertavusi beveik visoje Lietuvoje, Baltijos šalyse, Maskvoje, Moldovoje, Ukrainoje ir net Šiaurės Korėjoje.

„Ačiū, kad jūs esate, ačiū, kad jūs nuostabūs muzikantai ir nuostabūs žmonės, kad patys kuriate muziką. Linkiu, kad dar daug daug metų mus džiugintumėt“, – linkėjo rajono vadovas.

Jubiliejų švenčiančią kapelą „Vilainiai“  taip pat sveikino Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios klebonas kunigas Artūras Stanevičius, buvęs Rokiškio muzikos kapelos ,,Rokiškio muzikantai” vadovas Rimantas Tamošiūnas, Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja Genovaitė Gustytė, Akademijos kultūros namų dabartinė ir buvusi direktorės, kapelos „Barupė“ iš Labūnavos atstovai bei kt.

Viso koncerto metu žiūrovai negailėjo aplodismentų, o skambant finalinei dainai ,,Nebarki tėveli“, visi plojo atsistoję.

Previous Image
Next Image

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.