Kovo 26-ąją lietuviško kapitalo bendrovei „Daumantai LT“, gaminančiai įvairius pagardus, sukanka 25 metai. Jubiliejinę savaitę pagardų gamintojus aplankė ir su solidžiu gimtadieniu pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

25-ojo gimtadienio išvakarėse šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė „Daumantų“ pagardų gamintojus.

25-ojo gimtadienio išvakarėse šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė „Daumantų“ pagardų gamintojus.

„Šią įmonę lankau tikrai neatsitiktinai. Tai – viena iš nedaugelio lietuviško kapitalo įmonių, kuri sėkmingai veikia nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo pradžios ir šiandien yra viena didžiausių bei moderniausių pagardų gamybos įmonių Baltijos šalyse. Šioje įmonėje darbuotojai yra gerbiami, jais nuoširdžiai rūpinamasi. Čia žmonės dirba ir gauna solidų, oficialų atlyginimą. Sveikinu „Daumantų“ pagardų gamintojus su gražiu gimtadieniu ir linkiu sėkmės ateities darbuose“, – sakė šalies vadovė.

Pagyros už skaidrumą
Ji pagyrė bendrovės vadovus, kad visus veiklos metus bendrovė veikia skaidriai ir yra socialiai atsakinga. „Malonu girdėti, kad dėmesio nestokoja šioje įmonėje dirbančios jaunos mamos, kad įmonė pelningai dirbdama nepamiršta padėti savo bendruomenei. Tai puikus pavyzdys ir kitiems šalies verslininkams“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė.
Šalies vadovė ne tik susitiko su bendrovės „Daumantai LT“ vadovais ir visu kolektyvu, bet ir susipažino su gamybos procesu. Jai didelį įspūdį padarė inovacijų technologo Algio Kairio valdos – laboratorija, kurioje gimsta originalūs receptai. „Kiek čia visokių indelių prieskonių. Įdomu, kaip patys nepasiklystate tarp jų. Matau, kad atidžiai dirbate ne tik su savo kūriniais, bet ir kolegų produkcija. Svarbu, kad ne tik sėkmingai dirbtumėte, bet ir ruoštumėte pamainą“, – šypsodamasi kalbėjo Dalia Grybauskaitė.

Bendrovė „Daumantai LT“ kolektyvą Prezidentė pavadino gražia, darnia šeima.

Bendrovė „Daumantai LT“ kolektyvą Prezidentė pavadino gražia, darnia šeima.

Kolektyvas priminė šeimą
Prezidentė domėjosi, iš kokių žaliavų gaminami pagardai, kur jie realizuojami. „Labai šaunu, kad dirbate ne tik savo rinkai, bet ir daug pagardų išvežate svetur. Jei jau sugebate įtikti išrankiems skandinavams, tai ženklas, kad ir mes valgome tikrai kokybiškus produktus“, – „Daumantų“ pagardų gamintojus gyrė šalies vadovė.
Prezidentė pastebėjo, kad aplankyta įmonė jai paliko labai gerą įspūdį: „Matau, kad čia dirbantis kolektyvas jaučiasi kaip tikra šeima. Vadovai pažįsta visus darbuotojus ir jais rūpinasi kaip pačiais artimiausiais žmonėmis. Vadovams svarbu ne tik gamybiniai rezultatai, bet ir kolektyvo gerovė.“
Šalies vadovė Kėdainių rajoną aplankė jau antrą kartą per metus – pernai balandžio 21 dieną ji svečiavosi Dotnuvos slaugos namuose, o šįmet kovo 21 dieną viešėjo pas pagardų gamintojus. „Vizitus sieju su tam tikrais įvykiais. Man malonu lankyti Kėdainius, kur matau rūpestingą rajono vadovą, jo atsakingą požiūrį į kraštiečius ir jų problemas. Tiesą pasakius, po šiandienos vizito bendrovėje „Daumantai LT“ man nebereikia stebėtis rajono mero atsakingumu. Matau jo atsakomybę ir nuveiktus darbus“, – sakė šalies vadovė.

Šalies vadovė nepraleido progos pabendrauti su darbuotojais.

Šalies vadovė nepraleido progos pabendrauti su darbuotojais.

Iki klestinčios įmonės per 25 metus
Įmonės istorija prasidėjo 1991 metais, kada trys ambicingi kėdainiečiai įkūrė uždarą akcinę bendrovę „Veikla“ ir tapo jos akcininkais. Dar po metų jie atidarė maisto parduotuvę, vėliau – restoraną, o 1994 metais atvėrė žuvies perdirbimo cechą, kuris 1996 metais pradėjo gaminti majonezą žuvies užkandžiams. Būtent tais metais cecho gaminamai produkcijai buvo pasirinktas „Daumantų“ prekės ženklas.
Pasak Roberto Neimonto, „Daumantų“ bendrovės direktoriaus, per ketvirtį amžiaus įmonė nuėjo kelią nuo mažos bendrovės su keliais darbuotojais iki įmonės, kuri Lietuvoje užima tvirtas lyderio pozicijas. Pasak jo, to nebūtų pasiekta be paprastų žmonių pasitikėjimo, paramos ir kryptingo darbo.
„Šiandien su šypsena galime prisiminti, kad pirmas majonezas buvo užmaišytas emaliuotame kibire naudojant savadarbį maišytuvą. Vėliau „kibiras“ didėjo, technologijos modernėjo, o majonezas darėsi skanesnis. Žingsnis po žingsnio visus 25-erius metus augome ir tobulėjome. Taip, kaip augo ir keitėsi pati Lietuva. Net finansiškai sunkiais šaliai metais siekėme išlaikyti lietuvišką įmonę, neparduoti jos užsienio verslo atstovams. Tai užgrūdino, suteikė daugiau pasitikėjimo, įkvėpė naujiems siekiams“, – sako R. Neimontas.

Per valandą – tūkstančiai indelių
Šiuo metu įmonė gamina daugiau nei 100 skirtingų pavadinimų gaminių – majonezų, majonezinių padažų, ekologiškų produktų, kečupų, pomidorų padažų, adžikų. „Daumantų“ produktų kokybė ir skonio savybės ne kartą įvertintos tiek vartotojų, tiek ekspertų. Įmonės gaminiai laimėjo net 5 aukso ir 2 sidabro medalius prestižiniame „Lietuvos metų gaminio“ konkurse. Šiandien įmonė per valandą gali pagaminti iki 6 000 indelių majonezo. Pernai buvo pagaminta 5 700 tonų produkcijos, tarp kurios 2 600 tonų majonezo.
Visi pagardai gaminami pagal originalius įmonės inovacijų technologo ir skonio meistro Algio Kairio sukurtus receptus.
Metinė įmonės „Daumantai“ apyvarta 2015 m. yra daugiau kaip 15 mln. eurų. Net 20 proc. produkcijos sėkmingai eksportuojama į užsienį – Skandinavijos šalis, Didžiąją Britaniją, Airiją, Latviją, Lenkiją.
„Daumantai“ yra skaidrų verslą vienijančios iniciatyvos „Baltoji banga“ nariai. Šiuo metu įmonėje dirba 83 darbuotojai. Vidutinis atlyginimas 808 Eur.

Algis Kairys Prezidentei lauktuvių įdavė tris originalius majonezus.

Algis Kairys Prezidentei lauktuvių įdavė tris originalius majonezus.

Originalios lauktuvės Prezidentei
Iš Kėdainių šalies vadovė išvyko ne tuščiomis, bet su simboliškomis lauktuvėmis. Daliai Grybauskaitei savo kūrybos darbus įteikė „Daumantai LT“ darbuotojų vaikai Aivija Janeliūnaitė, Martyna Pikelytė ir Urtės Jagelavičiūtė.
Aldona Grinkevičienė Prezidentei dovanojo sertifikuotos tautodailininkės Birutės Viršilaitės rankų darbo 2,5 metrų danteliuoto rombo rašto moterišką vytinę juostą, tinkančią prie aukštaitiško kostiumo.
O garsusis skonio meistras Algis Kairys šalies vadovei Velykų stalui perdavė tris originalius majonezus: 54 procentų riebumo majonezą su ypatingu būdu marinuotais lietuviškais baravykais, 66 procentų riebumo labai kvapnų ekologišką majonezą su prieskoninėmis žolelėmis čiobreliais, kanapių aliejumi, dar pagardintą natūraliomis citrinų sultimis, bei originalų majonezą su paskrudintais ir rankomis susmulkintais kedrų riešutais bei moliūgų aliejumi.
Šalies vadovę po nuoširdaus vizito išlydėjęs rajono meras Saulius Grinkevičius, bendrovei „Daumantai LT“ vadovavęs 24 metus, sakė, kad pagardų gamintojams didelė garbė sulaukti šalies prezidentės viešnagės: „Lietuvoje tikrai nėra daug įmonių, kurios gali pasigirti tokia gražia istorija, kokią turi „Daumantų“ pagardų gamintojai. Esame dėkingi Prezidentei už parodytą dėmesį ir šiltus sveikinimus. Manau, kad tai bendrovę įpareigos dirbti dar sėkmingiau, o uždirbtu pelnu ir ateityje gamybininkai per įvairius projektus dalysis su krašto bendruomene.“

Previous Image
Next Image

info heading

info content


About The Author

Related Posts

4 komentarai

 1. Kitas Kėdainiškis

  Įdomu, kiek Daumantai sumokėjo už tokią reklamą. Nusivažiavo prezidentė, reklamos veidu tapo.

  Še tau ir skaidrumo standartai

  Atsakyti
 2. Dar vienas KĖDAINIŠKIS

  Broliai, žinokit, kad pavydas yra viena iš didžiųjų nuodėmių.

  Atsakyti
 3. Eduard

  Pati baisiausia veidmainyste, kai visi laikosi higienos taisyklių (esą su kepurėlėmis), o mat įmones savininkui ir respublikos vadovei taisykles kažkodėl negalioja. Ar jiems kaip jorkšyrams plaukai neslenka?

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.