Trijų kartų – vaikų, tėvų ir senelių ryšys Josvainiuose yra itin stiprus. Tuo buvo galima įsitikinti dalyvaujant Josvainių socialinio ugdymo centro organizuojamame projekte, kuriame dalyvauti buvo pakviesti trijų kartų atstovai.

Projekto veiklos įtraukė josvainiškių bendruomenę, tad tikimasi, kad šis projektas bus tęstinis, o galbūt – apimantis ir dar daugiau veiklų.

Margino inkilus dar rudenį

Praėjusią savaitę Josvainių socialiniame ir ugdymo centre vyko projekto „Trijų kartų bendrystė – kelias į gražesnę Lietuvos ateitį“ uždarymo renginys „Apkabinkime žemę“. Keturis mėnesius trukęs projektas susidarė iš keturių etapų, kurių pats paskutinis – numargintų inkilų kėlimas į medžius. Visų šių veiklų tikslas – praskaidrinti šiame centre gyvenančių senelių kasdienybę, sustiprinti centrą lankančių vaikų ryšį su tėveliais bei bendram darbui apjungti visas tris kartas.

Pirmiausia projekto dalyviai, dar rudenį, margino inkilus, kuriuos sumeistravo ir padovanojo vietinis stalius Rimvydas Venclovas.

Vėliau Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė Loreta Steponavičienė mokė, kaip austi ir rišti juosteles, Audronė Pečiulytė, Daugiakultūrio centro vadovė, susirinkusiems skaitė paskaitą apie senuosius amatus Kėdainiuose, o su Dailės mokyklos mokytojos Ingos Čičinskės pagalba ant drobės buvo piešiami sveikinimai Lietuvai.

Galiausiai, prieš parskrendant paukščiams, numargintieji inkilai buvo sukelti į medžius.

Negaila nei laiko, nei lentelių

„Labai džiaugiamės visu projektu, nes turėjome pačių įvairiausių veiklų, kuriose dalyvavo trys kartos. Visa tai mus labai suartino, tapome vieni kitiems pakantesni, tolerantiškesni, mandagesni“, – sakė Živilė Būdienė, projekto koordinatorė bei Josvainių socialinio ugdymo centro užimtumo specialistė.

Pasak pašnekovės, iš viso buvo numarginta 10 inkilų, kuriuos padovanojo stalius R. Veclovas. „Esame jam už tai labai dėkingi. Inkilai rudenį buvo marginami būnant visiems kartu, prie bendrų stalų. Buvo labai smagus renginys, visi labai įsitraukė – tiek mažieji, tiek suaugusieji. O štai dabar, pavasarį, inkilai drauge buvo pakabinti lauke ir lauks savo gyventojų – paukščių“, – pasakojo Ž. Būdienė ir pridūrė, kad projekto veiklų metu bendruomenė sužinojo ir daug įdomių, praturtinančių žinių apie savo kraštą, dalyvavo įvairiose edukacijose.

Stalius R. Venclovas sakė, kad paprašytas pagaminti inkilus, mielai sutiko. „Neatsisakiau. Norėjau žmonėms padėti – tai papraščiausias geranoriškumas. Tikrai nebuvo gaila nei tų kelių lentelių, nei laiko. Labai gražiai numarginti inkilai“, – kalbėjo josvainiškis.

Dailiai numarginti inkilai buvo pakabinti medžiuose ir jau laukia gyventojų – žvirbliukų, zylučių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.