Praėjusio pirmadienio Josvainių socialiniame ir ugdymo centre gyvenantys senjorai laukė su nekantrumu – jie buvo pakviesti į koncertą „Širdy dar ne ruduo“. Muzikos mokyklos kanklininkių pasirodymą senukams dovanojo Maltos ordino pagalbos tarnybos Kėdainių grupės savanorės.

Josvainių socialinio ir ugdymo centro seneliai su džiaugsmu susirinko į jiems skirtą šventę.

Josvainių socialinio ir ugdymo centro seneliai su džiaugsmu susirinko į jiems skirtą šventę.

Šiuo metu centre gyvena 40 senelių, kurių pusė nejudantys ir prikaustyti prie lovų.
„Stengiamės savo globotiniams suteikti kuo daugiau džiugių akimirkų. Mes jais labai rūpinamės, kasdien pasikalbame, perduodame naujienas ir aktualijas. Mūsų darbuotojos ne vienam senoliui tapo labai artimais žmonėmis. Tačiau gerų akimirkų niekada nebūna per daug. Senoliai labai džiaugiasi į centrą atvykstančiais lankytojais. Bendraujame ne tik su Josvainių moterų klubo narėmis, kurios gana dažnai aplanko mūsų įstaigą, bet ir sulaukiame Josvainių gimnazistų, Kėdainių vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtinių vizitų. Kai sužinojome, kad Maltos ordino pagalbos tarnybos Kėdainių grupės savanorės, tarp kurių dauguma josvainietės, ruošia mūsų seneliams staigmeną, labai apsidžiaugėme“, – koncerto dieną sakė Josvainių socialinio ir ugdymo centro direktorė Erika Markova.
Į renginį palydėti seneliai sakė, kad tokia šventė jiems labai brangi. „Jaučiuosi tarsi būčiau sugrįžusi į jaunystę. Smagu matyti jaunus svečius ir dar tokius, kurie mums atvežė gražią kanklių muziką. Labai laukiame švenčių, juk kasdienybė pabosta, tad prasiblaškymo laukiame nekantraudami“, – sakė ne vienerius metus centre gyvenanti Antanina.

Senelius į jaunystę sugrąžino Kėdainių muzikos mokyklos kanklininkės.

Senelius į jaunystę sugrąžino Kėdainių muzikos mokyklos kanklininkės.

Dalios Valdajevienės vadovaujamą kanklininkių ansamblį į Josvainius pakvietusių maltiečių vadovės Aušros Vaidotienės teigimu, šis renginys turėtų tapti tradiciniu. „Kadangi spalis yra senų žmonių pagerbimo mėnuo, tai mes nutarėme savo bičiuliams padaryti šiltą, nuoširdžią šventę. Mūsų grupės moterys jau kuris laikas globoja vienišus Josvainių seniūnijos senelius. Jiems dažniausiai reikia ne dovanų, bet gero žodžio ar nuoširdaus pokalbio. Smagu, kad galime suteikti kitiems bent po truputį džiaugsmo. Itin pagarbiai žiūrime į senatvę. Juk jos sulauksime visi ir nežinia, ar bus kas mums padeda ir paremia. Tad nebūkime abejingi, paglobokime šalia esančius senolius, ypač jei jie vieniši“, – prasmingiems darbams kviečia Maltos ordino pagalbos tarnybos Kėdainių grupės ir Josvainių moterų grupės „Aušra“ vadovė Aušra Vaidotienė. Savanoriaujančių maltiečių gretos pamažu plečiasi. Veiklą iš josvainiečių perima ir krakiškės, pelėdnagiškės, Kampų moterys.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.