„Norime miestelio gimtadienį paminėti taip, kad mūsų bičiuliai dar ilgai kalbėtų, kad ta šventė buvo pati įsimintiniausia ir į Josvainius verta važiuoti papramogauti“, – sakė aktyvus josvainietis, niekada idėjų ir sumanymų nestokojantis Arnas Švilpauskas.

Vazonus miestelio gražinimui darė 25 josvainietės.

Vazonus miestelio gražinimui darė 25 josvainietės.

Josvainių miestelio bendruomenė nenori būti kaip studentai, kuriems iki sėkmingo rezultato per egzaminus pritrūksta vienos nakties, todėl 630-ajam jubiliejui pradėjo ruoštis iš anksto. „Gimtadieniui ruošiame labai įvairiapusę programą, tačiau vien pramogų geram įspūdžiui nepakanka. Reikia ir gražios bei nekasdieniškos aplinkos. Savo miestelį norime papuošti taip, kaip dar nesame darę. Pirmuosius žingsnius jau žengėme – žydinčiomis gėlėmis papuošėme tiltą, jungiantį Josvainius ir Juodkaimius“, – sakė A. Švilpauskas.
Šią idėją sumanė Arno tėvai Danguolė ir Kęstutis bei Inga ir Valdas Mikusievičiai. Valdas sukalė lovelius, bendrovė „Ryterna“ pagamino laikiklius jiems, Andriaus Valevičiaus vadovaujama bendrovė „Flora“ dovanojo per tūkstantį litų kainuojančių gėlių. „Tokia dovana labai prasminga.

Mišinį vazonų gamybai iš cemento ir durpių darė Arnas (dešinėje) ir Matas.

Mišinį vazonų gamybai iš cemento ir durpių darė Arnas (dešinėje) ir Matas.

Šįmet nelaimėjome konkurso, kad galėtume puošti savąjį kraštą, tad lieka prisidėti prie mažesnių projektų. Josvainiuose gyvena ir įmonės darbuotojų, ir mūsų bičiulių, tad nutarėme juos pradžiuginti gėlėmis. Šįmet gražiname Trakus, Rokiškį, Radviliškį. Žmonės net ir tokią lietingą bei vėsoką vasarą nori gražios aplinkos. Pastebėjome, kad lepias gėles keičia paprastesnės, bet ne prastesnės. Daugėja norinčių aplinką puošti įvairiomis kompozicijomis. Smagu, kad kėdainiečiams gėlių reikia, tad mūsų pareiga pasirūpinti, jog jų netrūktų“, – sakė josvainiečiams gražią dovaną įteikęs A. Valevičius.
Be pagražinto tilto, važiuojantieji per Josvainius po geros savaitės pamatys dar vieną staigmeną. Miestelio moterys pačios pagamino didelius vazonus, į kuriuos pasodins gėlių ir tas kompozicijas sustatys pagrindinėje Kėdainių gatvėje.
„Kai per televiziją pamačiau, kaip paprastai galima pasigaminti originalų vazoną, tai tą patį vakarą iki išnaktų jį lipdžiau.

Josvainius ir Juodkaimius jungiantis tiltas šią vasarą papuoštas gėlių loveliais.

Josvainius ir Juodkaimius jungiantis tiltas šią vasarą papuoštas gėlių loveliais.

Viskas pavyko puikiai. Sumanymu pasigaminti vazonų pasidalinau su miestelio moterimis ir sulaukiau vieningo pritarimo. Tad nenuostabu, kad jau pirmąją dieną vazonų gaminti susirinko 25 josvainietės. Kai vazonai bus baigti, jie atras savo vietą. Iki šventės dar ne kartą rinksimės ir juos gaminsime. Manau, kad į šį projektą įsijungusios moterys nepatingės ir po vieną vazoną pagamins toms kaimynėms, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalėjo pačios užsiimti šia veikla. Per miestelio gimtadienį norime matyti žydinčius Josvainius ir tai tikrai padarysime“, – sakė I. Mikusievičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.