Josvainiai nuo naujųjų metų taps ne tik Kėdainių rajono, bet ir visos Kauno apskrities kultūros ambasadoriais – miestelis paskelbtas Mažąja kultūros sostine. 

Mecenatas ir projekto „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ sumanytojas R. Karbauskis su Josvainių bendruomenės atstovėmis.

Mecenatas ir projekto „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ sumanytojas R. Karbauskis su Josvainių bendruomenės atstovėmis.

Ta proga šeštadienį pačioje Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje josvainiškiai bei dar devyni šį garbingą titulą gavę Lietuvos miesteliai prisistatė vilniečiams ir miesto svečiams.

Bilieto kaina – blaivumas
„Lietuvybė, patriotiškumas bei blaivybė. Vadovaudamiesi būtent šiais trimis ramsčiais, kuriame ir dėliojame Josvainių, kaip mažosios kultūros sostinės, renginius. Šie trys postulatai taps mūsų renginių ašimi. Renginiai bus nemokami, tačiau kiekvieno ateinančiojo prašysime pasipuošti kokia nors lietuviškumą atspindinčia detale – riešine, gintaro papuošalu, vėliavos spalvų akcentais. Labai džiaugsimės, jei atsiras pasipuošusiųjų mūsų tautiniu kostiumu“, – šypsojosi Danguolė Raudeliūnienė, Josvainių bendruomenės centro vadovė. Be to, visuose renginiuose nebus galima prekiauti ir alkoholiniais gėrimais.
Jai pristatyti Josvainius padėjo bendruomenės narės Onutė Jačiunskienė, Janina Dzikienė, Virginija Šilkaitienė.
Koncertinę programą gyvai pristatė Josvainių pasididžiavimas – jaunimo tautinės muzikos kolektyvas „Auštaras“. Atlikėjai paliko puikų įspūdį ne tik klausytojams, bet ir mažųjų kultūros sostinių projekto sumanytojui, mecenatui Ramūnui Karbauskiui. Jis auštariečius, kaip vieną dalyvių, jau pasikvietė į kitą vasarą vyksiantį Naisių festivalį.

Auštariečiai jaunatviškai ir veržliai pristatė gimtąjį Josvainių miestelį.

Auštariečiai jaunatviškai ir veržliai pristatė gimtąjį Josvainių miestelį.

Kvietė prisijungti ir kitus rajono miestelius
Renginyje Vilniuje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis su žmona Virginija, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas su žmona Audrone, rajono savivaldybės vyr. specialiste (jaunimo reikalų koordinatore), Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas su žmona Jūrate.
A. Pavolis kalbėdamas apie garbę atstovauti mūsų regionui pabrėžė, kad tapti kultūros sostine nekliudo ir tai, kad Josvainiai yra mažas rajono miestelis. „Visus ateinančius metus Josvainiai, o kartu ir Kėdainių rajonas bus matomi ir girdimi visoje Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad Josvainiai, tapę kultūros sostine, praturtins mūsų rajoną įvairiais kultūriniais renginiais, reprezentuos mūsų krašto savastį. Kviečiu prie Josvainių prisijungti, praturtinti renginių programą savo dalyvavimu ir kitus rajono miestelius bei kaimelius“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Pavolis.

Aktyviai ir atsakingai ruošiasi
Josvainiškiai pristatė ne tik savo miestelį, bet ir visą Kėdainių rajoną. „Mumis domėjosi ne tik vilniečiai – labai daug dėmesio sulaukėme ir iš užsieniečių. Jie tiesiog graibstyte graibstė informaciją apie Kėdainių miestą, senamiestį, žadėjo apsilankyti ir savo akimis pamatyti visa, ką turime gražiausio“, – po visą dieną trukusio renginio pasakojo Josvainių bendruomenės centro vadovė.
Nors iki naujųjų metų liko visai nedaug laiko, josvainiškiai nelaukia paskutinių dienų ir aktyviai bei atsakingai rengiasi tapti Mažąja kultūros sostine.
„Jau esame numatę nemažai veiklų, dėliojamės renginių planus, tariamės su muzikantais, parodų kuratoriais“, – sakė D. Raudeliūnienė.

Iš viso – dešimt kultūros sostinių
2016 m. paskelbtos Mažosios Lietuvos kultūros sostinės: Josvainiai (Kėdainių r.), Gelgaudiškis (Šakių r.), Miežiškiai (Panevėžio r.), Žemaičių Kalvarija (Plungės r.), Šeduva (Radviliškio r.), Pagramantis (Tauragės r.), Juknaičiai (Šilutės r.), Merkinė (Varėnos r.), Alanta (Molėtų r.), Vepriai (Ukmergės r.).

Panašios naujienos