Praėjusį savaitgalį josvainiečiai, susirinkę į iškilmingą padėkos vakarą, atsisveikino su mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulu. 

Rajono meras S. Grinkevičius gyrė josvainiečius už drąsą nešti mažosios kultūros sostinės vėliavą.

Rajono meras S. Grinkevičius gyrė josvainiečius už drąsą nešti mažosios kultūros sostinės vėliavą.

Pasak Josvainių bendruomenės pirmininkės Danguolės Raudeliūnienės, besibaigiantys metai buvo labai įvairiapusiai: „Turėjome gerokai per trisdešimt įvairių renginių. Stengėmės prisiliesti ir prie profesionalaus meno, ir prie saviveiklininkų pasirodymų. Mano manymu, renginiais pranokome visus lūkesčius. Mes labai daug ką atradome, o ir mus atrado tie, kas net negalvojo, kad mes egzistuojame. Apie Josvainius prabilo visa Lietuva. Tad tikslą tikrai pasiekėme. Josvainiečiams įsiminė šventės, koncertai, susitikimai, man – darbinė atmosfera, kai reikėjo daugybės derinimų, paieškų ir susitarimų. Šių metų rezultatas – didžiulis pažinčių bagažas. Jį išnaudodami turiningai gyvensime ir ateityje.“
Gerų žodžių josvainiečių entuziazmui ir nuveiktiems darbams negailėjo rajono meras Saulius Grinkevičius. „Surengti per 30 renginių yra didžiulis indėlis į josvainiečių kultūrinį gyvenimą. Mažųjų kultūros sostinių idėja yra labai šauni, juk taip ir nedideliems miesteliams leidžiama tapti tikrais tikros kultūros židiniais. Ačiū josvainiečiams už drąsą. Jie parodė pavyzdį, kaip tvirtai reikia žengti įgyvendinant geras idėjas. Manau, kad mūsų rajone yra dar ne viena bendruomenė, kuri galėtų užimti tokį pat titulą. Turtingą kultūrinį gyvenimą gyvena ir akademiškiai, ir krakiškiai. Tad tikiuosi, kad po kelerių metų mes rajone vėl turėsime mažąją Lietuvos kultūros sostinę“, – sakė S. Grinkevičius.
Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių kuratorė Živilė Mediekšienė džiaugėsi visa Josvainių bendruomene: „Smagu dėl aktyvių, draugiškų ir bendruomeniškų josvainiečių. Tik susitelkusi bendruomenė gali garbingai nešti mažosios kultūros sostinės vėliavą. Josvainių gyventojai tai padarė tikrai šauniai. Josvainiečiams prabėgę metai buvo sėkmingi įvairiom prasmėm. Jie daug pamatė ir daug patys parodė.
Šventiniame vakare netrūko gražių žodžių, padėkų už pagalbą, supratimą. O gerą nuotaiką visiems šventės dalyviams dalijo muzikinės grupės „Subtilu – Z“ muzikantai. Atėjusieji į šventę galėjo pamatyti nagingų josvainiečių kūrybos darbus bei prisiminti prabėgusius metus Rasos Maskaliūnienės fotografijų parodoje.

[tribulant_slideshow gallery_id=“231″]

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kedainiai

    Kviečiu žurnalistus pasidomėti,kiek renginių suorganizavo per tuos metus kultūros centras,kurių renginiai buvo atskirti ir nepriskirti kultūros sostinės renginiams. Taigi pasidomėkite kiek biudžeto pinigų išleido kultūros centras renginiams ir kiek jų suorganizavo. O tada suskaiciuokit kiek tie 35 bendruomenės renginiai kainavo ….

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.