Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre apsilankęs visuome­nininkas, dokumentinių filmų kūrėjas, vertėjas, buvęs pastorius ir Ukrai­nos paramos organizacijos „Blue-Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas nepaliauja stebinti. Daugiau kaip prieš 20 metų į Lietuvą atvykęs švedas drąsiai teigia, kad lietuviai, iškovoję laisvę, šiek tiek aptingo ir ją laiko savaime suprantamu reiškiniu. O tai yra didžiulė klaida.

„Laisvė – tai nuolatinis karas, – pabrėžė J. Ohmanas. – Gal šie žodžiai daug kam pasirodys gana keisti, tačiau, patikėkite, negalima laisvės laikyti savaime suprantama duotybe. Negalima visiškai nurimti, nes to tik ir laukia agresoriai“.

J. Ohmano manymu, dabar Lietuva kaip tik yra tame laikotarpyje, kai privalo dėti visas pastangas laisvei įtvirtinti.

„Manyti, kad viskas baigėsi kartu su paskutiniu okupantų kareiviu, yra naivu. Okupacinis palikimas tūno labai giliai. Visų pirma, privalome daug daugiau investuoti į jaunimo švietimą, mokyti jaunuolius ne tik informatikos ar užsienio kalbų, bet mylėti Tėvynę, kultūrą, kalbą. Supraskime, kad jei agresorius, neduok Dieve, kada nors puls Lietuvą, tik žmonės galės ją apginti. Tie žmonės, kurie nuo mažų dienų bus išmokę ne tik mylėti mamą ar tėtį, bet ir savo šalį“, – pabrėžė J. Ohmanas.

Jo teigimu, šiandien Lietuvai labai reikia iniciatyvių žmonių, išradėjų, kitaip, laikui bėgant, šalis taps kolonija.

„Išradėjas – įvairiomis prasmėmis – yra šalies vystymosi garantas. Svarbiausia žmonių protas, išradingumas, verslumas, iniciatyva. Lietuva neturi daug gamtos išteklių, kuriuos galėtų pardavinėti, bet ji turi žmones. Protingi žmonės yra jos turtas. Todėl labai svarbu yra skatinti rizikuoti, bandyti, teigiamai vertinti pastangas. Lietuvoje žmonės, šiek tiek sutirštinant, vertinami tik juodai arba baltai. Prasimanantis genijus arba nevykėlis. O tarpas tarp genialumo ir nevykėliškumo yra labai didelis“, – pokalbyje su kėdainiečiais teigė J. Ohmanas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.