[adsense_inserter id=“%postId%“]

Prie Kėdainių rajono gimnazijų mokinių pilietiškumo ugdymo prisidės ir Lie­tuvos kariuomenė. Taip sutarta rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus ir Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko atstovų susitikime, kuriame taip pat dalyvavo vadas, pulkininkas leitenantas Ričardas Dumbliauskas ir kapitonas, viešųjų ryšių karininkas Titas Čerikas.

„Mūsų pulkas pavadintas J. Radvilos vardu, o Kėdainiai yra Didžiojo Lietuvos Etmono tėvonija, todėl su jūsų savivaldybe norime užmegzti draugystę. Šio mūsų draugiško vizito tikslas – pirmoji pažintis, bendrų interesų ir bendradarbiavimo gairių nusistatymas. Susitikime susidėliosime, ką galėsime nuveikti kartu“, – sakė viešųjų ryšių karininkas, kpt. T. Čerikas.
Svečius priėmęs rajono vadovas išsakė savo nuomonę, kuo kariškiai galėtų prisidėti prie mūsų rajono gyvenimo.

„Lietuvos kariuomenės atstovai – dažni svečiai Kėdainių šventėse, kur pristato savo techniką, pasakoja apie karių gyvenimą. Tačiau mes norėtume, kad kariškiai susitiktų ir su rajono gimnazijų moksleiviais, kuriems savo pavyzdžiu kalbėtų apie patriotiškumą, nuoširdžią meilę tėvynei ir valstybės gynimą. Kariai mūsų gimnazistams būtų puikus pilietiškumo ugdymo pavyzdys“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas, plk. ltn. R. Dumbliauskas pabrėžė, kad jų pulkas gražiai bendradarbiauja su Jonavos ir Kaišiadorių rajonais, todėl tikisi, jog tokia pat dvišalė draugystė užsimegs ir su Kėdainiais.

„Susitikime aptarėme, kuo galime prisidėti – padėti ugdyti mokinių pilietiškumą, Kėdainių šventę papuošti karių pasirodymais, technika. Taip pat norėtume, kad jūsų atnaujintoje Didžiosios Rinkos aikštėje mūsų kariai galėtų priimti priesaiką. Artimiausiuose mūsų planuose – susitikimas su Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėju. Kuomet jau konkrečiai aptarsime bendradarbiavimą su Kėdainių rajono švietimo įstaigomis“, – sakė pulko vadas, plk. ltn. R. Dumbliauskas.

Iš maždaug keturių tūkstančių Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, esančio Rukloje (Jonavos rajone), profesionalių karių net 20 proc. sudaro Kėdainių rajono gyventojai. Todėl svarstyta, kad šio pulko kariai kėdainiečiai susitikimuose būtų puikus pavyzdys ugdant jaunimą.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.