Gruodžio 14 d. Kėdainių rajono mokinių taryba (KRMT) daugiakultūriame centre iškilmingai paminėjo dvi sukaktis: 20-ies metų veiklos jubiliejų bei 5-kerių metų sukaktį, kuomet yra Lietuvos moksleivių sąjungos padalinys.

Aktyvių mokinių, kurie savo laisvalaikį praleidžia spręsdami mokiniams rūpimus klausimus, pasveikinti atvyko rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, Švietimo pagalbos tarnybos direktorius Henrikas Vaicekauskas, šaulių sąjungos nariai, bei kiti KRMT rėmėjai. Atidarymo ceremonija prasidėjo įžanginiu pirmininkės Karolinos Pralgauskytės žodžiu, kuri pakvietė mokinius kartu sugiedoti moksleivių himną. Šventiškai nusiteikusius mokinius pasveikino Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius, kuris savo kalboje pažymėjo, jog KRMT 20 metų jubiliejus rodo, kaip toli pažengė ir kokia svarbia organizacija ji tapo.

„Noriu pasidžiaugti, kad jūs taip sėkmingai vykdote savo veiklą. Savivaldybė taip pat stengiasi sudaryti jums kuo palankesnes sąlygas ir jaunimo įgyvendinimo projektams šiais metais skyrė 8 tūkst. eurų“. Rajono vadovas savivaldybės vardu KRMT pirmininkei taip pat įteikė dovaną – kelionę į Vilnių visai jos KRMT komandai.

Nuo mokinių savivaldos pradžios jaunimo koordinatore dirbanti A. Stadalnykienė pažymėjo, kad prieš 20 metų jaunimo situacija kardinaliai skyrėsi nuo dabartinės. „Prieš 20 metų jaunimui labiausiai reikėjo vietos, kur jie galėtų burtis. Tuo tarpu dabar atliekama kitokia funkcija: mokomąsi darbo komandoje, kaip diskutuoti ir atstovauti“.

H. Vaicekauskas linkėjo mokiniams nebijoti svajoti ir drąsiai veikti jaunimo politikoje. Po sveikinimo kalbų, KRMT padėkomis pagerbė rėmėjus, kurie nuolatos palaiko įvairius mokinių savivaldos renginius ir akcijas bei taip prisideda prie jų veiklos skatinimo. Gimtadienio metu, KRMT nariai taip pat pristatė savo naujausią iniciatyvą – KRMT namelį. Jo tikslas labai paprastas, bet kartu ir labai svarbus: šis namelis atliks pašto dėžutės funkciją, kurioje kiekvienas mokinys galės palikti savo aktualiausius ir rūpimiausius klausimus. Šis namelis jau stovi Švietimo pagalbos tarnybos pastate ir mokiniai gali palikti savo žinutes.

Per savo veiklos 20-metį KRMT nuveikė išties daug. Šiais metais KRMT pradėjo vykdyti Lietuvos moksleivių sąjungos naują programą ,,Žmogus be sienų“, kurio vienas pagrindinių tikslų didinti jaunimo finansinį raštingumą ir karjeros planavimo įgūdžius. Taip pat KRMT, atstovaudama jaunimo interesus, rūpinosi bibliotekos darbo laiko, mokyklų higienos ir emocinės aplinkos gerinimo klausimais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.