Pasaulį apskriejusi žinia, kad Anglijoje gyvenantis keturiolikmetis Paulius Zabotka pakviestas tapti garsiojo intelektualų klubo „Mensa“, kuris vienija 2 proc. aukščiausią intelektą turinčių pasaulio žmonių, nariu nepaliko abejingų ir Kėdainiuose. Čia gyvena Pauliaus seneliai, o pats jaunasis genijus į pasaulį atėjo irgi šiame mieste.

Tėčiui Viktorui ir mamai Eglei bei pačiam Pauliui dar sunku suvokti, kokią Dievo dovaną jaunuolis turi.

Tėčiui Viktorui ir mamai Eglei bei pačiam Pauliui dar sunku suvokti, kokią Dievo dovaną jaunuolis turi.

Atlikęs intelekto koeficiento (IQ) testą Paulius Zabotka surinko 162 balus. Toks rezultatas yra tiesiog puikus. Paaiškėjo, kad jaunuolis dviem balais lenkia Bilą Geitsą, Albertą Einšteiną ar Stiveną Hakingą.

Senaudavo nuo mažens
Tokia žinia ypač džiugi Kėdainiuose gyvenantiems Pauliaus seneliams, nors jie kaip ir berniuko tėvai matė, kad vaikas turi išskirtinių protinių gebėjimų. „Kaip smagu, kad dar vienas lietuvis, apie kurį gerai ir gražiai kalbama pasaulyje, yra mūsų Pauliukas. Jis nuo mažens buvo labai ramus, geras, nuolat besišypsantis vaikas. Mano dukra Eglė, Pauliaus mama, kiekvieną mokslo metų pradžią vaikus nufotografuoja ir atsiunčia jų nuotraukas. Tai daugelyje tų nuotraukų Pauliukas atrodo tarsi mažas angelėlis“, – šiltai apie anūką kalbą močiutė Ona Mickevičienė. Pasak jos, Paulius nuo mažens labai mėgo bendrauti. Jis daug kalbėdavo ir visko klausinėdavo ir močiučių, ir senelių, nemažai laiko su juo Lietuvoje praleisdavo ir prosenelė Janina Baltuškienė.
O. Mickevičienės teigimu, Paulius ne tik smalsus, bet ir rūpestingas. Jis labai rūpinasi jaunesne sesute, o išvažiavęs į keliones su seneliais nepamiršta ir jų pagloboti, mat galvoja, kad šiems sunkiau susikalbėti. „Pauliukas labai gabus visiems mokslams, neišskiriant ir kalbų. Kurį laiką jis mokėsi ispanų, tad jos šiek tiek pramoko. Kai mes svečiavomės Ispanijoje, jis mums be problemų padėjo parduotuvėje nusipirkti ko reikėjo, nors buvo dar visai mažas berniukas“, – prisiminė močiutė.

Pauliaus gebėjimai labai džiugina jo močiutes Oną Mickevičienę ir Danutę Zabotkienę.

Pauliaus gebėjimai labai džiugina jo močiutes Oną Mickevičienę ir Danutę Zabotkienę.

Anglijoje greit pritapo
Pauliaus tėvai Eglė ir Viktoras Zabotkos, abu gimę ir užaugę Kėdainiuose bei įgiję gerus išsilavinimus, Lietuvoje gyvenimu nesiskundė. Tačiau prieš dešimt metų nutarė surizikuoti ir pabandyti laimę svetur. „Juk buvome jauni, visas pasaulis mums buvo atviras. Į Angliją važiavome jau žinodami, kur ir ką dirbsime. Ten nuvykę greit įsikūrėme ir atsivežėme Paulių. Jį nuo penkerių metų išvedėme į darželį. Jame Paulius apsiprato gana greitai, nors pradžia buvo ir sunki, juk jis nemokėjo anglų kalbos. Tačiau dabar jis taip puikiai kalba angliškai, kad mokytojai negali patikėti, kad jis nėra gimęs ir augęs Anglijoje“, – prisiminimais dalijosi jaunojo genijaus mama.
Moteris sako, kad su Pauliumi dėl mokslų niekada neturėjo ir neturi vargo – jam viskas įdomu, jis viską labai greit įsimena. „Man net pikta, kad jis niekada nedaro namų darbų. Pasirodo, kad Paulius namų darbus padaro per tas pamokas, kuriose greitai atlieka užduotis. Išnaudodamas laiką, jis ruošia pamokas. Visus dalykus jis mokosi puikiai ir gauna tik aukščiausius įvertinimus“, – sakė Eglė Zabotkienė.

Turi didelę Dievo dovaną
„Pasitaiko atvejų, kad mokytojams tenka Paulių raminti. Tačiau labai pykti ant jo negalime – vaikas viską padaro, o kadangi yra labai judrus, tai ir pradeda kalbinti klasiokus“, – Pauliaus išdaigas mokykloje vardijo mama.
Eglė labai džiaugiasi, kad sūnus imlus mokslams ir neslepia, kad jų šeima dar iš tiesų nelabai ir suvokia, kokią Dievo dovaną Paulius turi. „Kai Paulius atliko tą testą, tikėjomės neprasto rezultato, tačiau tai, ką pamatėme, buvo didelė staigmena. Klasės draugai kiek pasišaipė iš jo sakydami, kad su jais mokosi mega moksliukas, mokytojai pagarbiai žiūri ir kiekvienas nori, kad Paulius rinktųsi jų dėstomus dalykus. Jau teko ragauti populiarumo duonos, nes apie Paulių parašė vietos laikraščiai, jis net lankėsi radijuje. Mums su vyru labai norėtųsi tą Dievo dovaną tinkamai išnaudoti. Būtų gerai, kad to genialumo sūnus neiššvaistytų veltui“, – sakė Pauliaus mama.

Patinka visi mokslai
Pats Paulius atvirauja, kad mokykloje jam patinka visi dalykai. Jis be problemų susidoroja su matematika, biologija, fizika, chemija, inžineriniais mokslais, sociologija, informatika ir kūno kultūra. Puikiai jam sekasi ir kalbų mokymasis. Laisvalaikiu keturiolikmetis pasėdi prie kompiuterio, kuriuo ir pažaidžia, ir kokios įdomios informacijos paieško. Be to, jis pradėjo mokytis groti gitara, dar mėgsta bendrauti su draugais. O kad nepamirštų lietuvių kalbos, Zabotkų šeima ne tik namuose bendrauja lietuviškai, bet ir vasarą išleidžia vaikus pas senelius, kur Paulius ir jo septyneriais metais jaunesnė sesutė Evita kartais aplanko stovyklas ar daug bendrauja su kieme bėgiojančiais vaikais.

Domisi inžinerija
Pauliui dar liko du metai mokytis mokykloje, vėliau tiek pat koledže. Tėvai labai norėtų, kad puikiai su mokslais susidorojantis sūnus pakliūtų į gerą koledžą, kurį baigus lengviau įstoti į gerą universitetą. „Nuo pat mažens Paulius kuria filmukus ir jau turi savo kanalą „Youtube“ svetainėje, taip užsidirba šiek tiek pinigėlių. Jis taip pat įgarsina žaidimus, daro įvairius filmų ir dainų dešimtukus ar penketukus. Kurį laiką maniau, kad jis pasuks į šou industriją, bet sūnus nusprendė, kad tai gali likti hobiu. Paulius vis dažniau užsimena, kad norėtų mokytis Kembridžo universitete. Ką rinksis studijuoti, dar sunku nuspėti, bet jo širdis labiausiai linksta į inžinerinius mokslus, tad tikėtina, kad juos ir pasirinks“, – sūnaus ateities planus išdavė E. Zabotkienė.

Tarp jauniausių „Mensa“ narių – dvimečiai
Organizacijos „Mensa“ nariu yra tapęs ne vienas ir kur kas jaunesnis vaikas. Štai penkiametis Gusas, kurio IQ – 147, į organizaciją buvo priimtas, kai laisvai skaitė knygas, mintinai mokėjo periodinę elementų lentelę ar pasaulio žemėlapį ir kartais pataisydavo savo tėvo geografines klaidas. Jauniausia žmonių su aukštu intelektu organizacijos nare yra tapusi dvejų metų mergaitė. Jos IQ siekia 156 balus. Ji tuo metu galėjo atmintinai pasakyti anglų kalbos abėcėlę, suskaičiuoti iki 10 ispaniškai ir išvardinti trikampių rūšis.
Testus tikrinantys specialistai teigia stebintys tendenciją, kad šiuolaikiniai vaikai vis dažniau surenka daugiau nei 100 balų. Tai aiškinama pasikeitusiu gyvenimo būdu.
Į „Mensa“ IQ testą įtraukta elementų iš maždaug 200 intelekto testų, o gautas įvertinimas palyginamas su kitais to paties amžiaus grupės įvertinimais. „Mensa“ veikia įvairiose pasaulio šalyse. Vien Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje ji turi apie 24 tūkst., JAV – apie 50 tūkst. narių. Iš viso „Mensa“ klubui priklauso apie 110 tūkst. planetos gyventojų iš 100 valstybių. Norint tapti intelektualų klubo nariu reikia surinkti ne mažiau kaip 135 balus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.