Saulėtą šeštadienio rytmetį į Aristavą rinkosi profesionalūs žvejai bei mūsų rajone globojami vaikai. Čia vyko tradicinė socialinė akcija „ŽvejOK 2018“, skirta supažindinti globojamus vaikus su atsakingu laisvalaikio leidimo būdu – mėgėjiška žūkle ir padedant profesionalams išmokti žvejybos paslapčių.

Azartas ir spindinčios vaikų akys traukiant žuvį bylojo – naujų aistringų jaunųjų meškeriotojų atsiras ne vienas. Globojamiems vaikams, norintiems pažvejoti, trūksta ne tik žvejybos įrankių, pašarų, bet ir tėviško patarimo apie mėgėjišką žūklę, jos būdus, priemones, procesą, žuvų rūšis, vandens telkinius, gamtosaugines problemas, tausojančią žvejybą ir kitus paprasčiausius dalykus, kuriuos jaunajam žvejui reikia žinoti prie upės ar ežero.

Aristavos tvenkinį užgulė dešimtys meškeriotojų.

Prisidėjo vietos bendruomenė

Akcijos organizatorė ir globėja Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė sakė, kad antrus metus organizuojama šventė sutraukė būrį žvejojimo paslapčių sužinoti norinčių vaikų, o tokia akcija – dar viena galimybė suteikti džiaugsmo tiems, kam jo tikrai labai reikia.

„Šį šeštadienį su Aristavos bendruomenės centro pagalba vyko šventė, kurioje dalyvavo 23 dalyviai. Dalyvavo ne tik globojami vaikai, bet ir šios bendruomenės jaunimas bei kelios šeimos iš Kėdainių. Mums talkino net du žvejų klubai – Kauno „Plėšrūnas“ ir „Lifosos meškeriotojai“. Esu labai dėkinga jiems už pagalbą ir vertingus patarimus, suteiktus vaikams“, – šypsojosi vicemerė O. Urbonienė, kuri, beje, pati yra tikra žvejojimo entuziastė ir jaunuoliams negailėjo patarimų, kaip gaudyti žuvį.

Prie akcijos prisidėjo ne tik rėmėjai, bet ir Aristavos bendruomenė – prieš pat renginį netgi buvo nudažyti šalia esantys pastatai: „Vien tam, kad šiandien čia susirinkusiems būtų jauku, gera ir malonu“, – pridūrė pašnekovė.

Pagauta daugiau nei kilogramą svėrusi žuvis 

Vaikai džiaugėsi savo laimikiu.

Visos pagautos žuvys buvo sveriamos, vėliau rezultatas susumuotas ir išsiaiškinti nugalėtojai. Visi varžėsi dėl saldžių dovanų, kurias įsteigė meras Saulius Grinkevičius. Tai buvo įspūdingi auksinės, sidabrinės ir bronzos spalvų žuvies formos tortai, kurie skirti pirmos, antros ir trečios vietų laimėtojams. Visi dalyviai taip pat gavo ir mero atminimo dovanėles.

Pagautos žuvys, pagal susitarimą su bendruomenės nariais, atgal į Aristavos tvenkinį nebuvo paleistos, o buvo išvežtos ir paleistos į kitą vandens telkinį.

Pirmąją vietą iškovojo Robertas Kazakevičius, antrąją – Karolis Rimas, trečiąją – Kajus Mordasas. Mergaičių grupėje pirmoji vieta teko Luknei Lukošiūtei. Jauniausia žveje pripažinta Miglė Bričkutė. R. Kazakevčius pagavo ir didžiausią žuvį amūrą, svėrusią net 1,340 gramų. Daugiausiai jauniesiems meškeriotojams kibo karosai bei ešeriukai.

Geriau gatvė ar laikas su meškere?

„Ar pavyks pagauti žuvį, labai priklauso nuo jaunojo žvejo įgūdžių bei profesionalių meškeriotojų pagalbos. Visiems sekėsi tikrai neblogai, kibimas buvo išties geras. Buvo keturi vaikai, kurie dalyvavo ir praėjusiais metais vykusioje akcijoje, todėl jie jau jautėsi žymiai komfortiškiau ir drąsiau, turėdami daugiau meškeriojimo įgūdžių“, – šypsojosi O. Urbonienė.

Kartu ji pridūrė, kad tokios akcijos metu jaunimas susipažįsta su puikiu laisvalaikio praleidimo būdu – žvejyba. „Juk galima rinktis ne gatvę, o prasmingą ir įdomų laiką su meškere prie vandens telkinio su draugų kompanija. Man pačiai pats įdomiausias laisvalaikio praleidimo būdas yra meškeriojimas, todėl

Jaunoji meškeriotoja Luknė su savo laimikiu.

tikiuosi, kad žvejojimu pavyks užkrėsti ne vieną vaiką“, – teigė ji.

Prisiminė vaikystę

Akcijoje dalyvavęs profesionalus žvejys iš Kauno Aurimas Miknius sakė, kad susitikę su vaikais pats nejučia prisiminė pirmuosius pabandymus žvejoti, kuomet iš vandens telkinių pas močiutę kaime traukė karosiukus. „Žvejojimo įgūdžiai, kuriuos parodėme vaikams, labai paprasti – tereikia uždėti masalą, mesti į vandenį, sugauti žuvį, na, ir ištraukti ją. Vaikams to užtenka. Viskas labai paprasta, kaip pas močiutę kaime. Smagu, kad vaikai noriai mokosi, klauso visų mūsų patarimų, matėme, kad jiems visiems labai patiko. Apskritai, žvejojant pabūni su savimi, pabūni gamtoje, pakovoji su žuvimi. Nors žuvį ir gaudai, tačiau ją paleidžiame atgal į vandenį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.