Kėdainių Daugiakultūriame centre vyko neeilinis, jau antrasis šiais metais visuomeninio paramos projekto ,,Kėdainiams reikia vargonų!“ koncertas. Vakaro svečias – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis ,,Musica Humana“, vadovaujamas Roberto Beinario. Programoje skambėjo įvairių epochų kamerinė muzika. Koncerte dalyvavo Kėdainių muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai, kuriems tai buvo tikras iššūkis – groti kartu su vienu žymiausių Lietuvoje kamerinių ansamblių.

Palaiko vargonų idėją

Paklaustas, kodėl kamerinis ansamblis nusprendė prisidėti prie šio projekto, ansamblio vadovas atsakė, kad geros idėjos yra užkrečiamos.

„Mes, kaip muzikantai, labai palaikome tokio didingo karališko instrumento – vargonų atsiradimą Kėdainiuose, todėl vienareikšmiškai norėjome prisidėti prie šios kilnios akcijos“, – teigė ansamblio vadovas R. Beinaris, kuris iš tiesų pažadėjo dar atvykti į Kėdainius ir muzikuoti prie naujų, kėdainiškių pastatytų vargonų.

Kėdainių muzikos mokyklos jauniesiems atlikėjams groti su vienu žymiausių kamerinių ansamblių ,,Musica Humana“ buvo tikras iššūkis.

Svečias pasakojo, jog šio vakaro koncertui buvo paruošta speciali, unikali programa, pirmą kartą bendradarbiaujant su Kėdainių muzikos mokykla skambėjo užsienio bei Lietuvos muzikos klasikų kūriniai. Geriausi muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai grojo solo su kameriniu ansambliu „Musica Humana“, o koncerto finale visi apsijungė į vieną didelį orkestrą ir kartu sugrojo fantastišką G. F. Hendelio kūrinį „Vandens muzika“.

Gyrė fantastišką salės akustiką

Pasidomėjus, kaip profesionalūs muzikantai priėmė jaunųjų atlikėjų iš Kėdainių muzikos mokyklos muzikavimą, nes su jais teko ir repetuoti, R. Beinaris pajuokavo, kad ir pats yra jaunas.
„Tai yra didelė šventė, kada vaikai groja, o ne mobiliais telefonais žaidžia ar kažką kita veikia, tai iš tiesų labai gražu ir man atrodo, kad tokia idėja ir toks projektas ir mums pasiteisina ir, be abejo, ypač vaikams“, – kalbėjo ansamblio vadovas.

Jis pridūrė, jog ansamblio veikla labai plati, „Musica Humana“ groja įvairiausią muziką nuo renesanso iki šiuolaikinės muzikos, daug koncertuojama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
,,Ne dėl to, kad jūs mane kalbinate ir ne dėl to, kad čia aš esu, kai kurie muzikantai iš kolektyvo pirmą kartą čia atvyko koncertuoti, galiu pareikšti, kad šitoje erdvėje viena geriausių, jei ne pati geriausia akustika Lietuvoje, čia fantastiška muzikuoti, groti, čia yra gražu, šviesu ir šilta. Čia būtų gerai daryti net muzikos įrašus“, – pripažino R. Beinaris.

Bendras projektas – puikus išbandymas jaunimui

Kad šis koncertas ypatingas ne tik Kėdainių muzikos mokyklos auklėtiniams, bet ir mokyklai ar net visai Kėdainių miesto bendruomenei, patvirtino muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.
„Šis koncertas yra mūsų bendras projektas su Lietuvos valstybinės filharmonijos kameriniu ansambliu „Musica Humana“, kur aukštos klasės muzikantai groja aukštos kokybės muziką. Darbas prasidėjo gerokai anksčiau, mes derinome repertuarą tų kūrinių, kuriuos gros mūsų mokiniai, o jiems akomponuos ansamblis. Pirmadienį vykome į Vilnių bendrai repeticijai, prieš koncertą taip pat repetavome, bet tikiuosi puikaus rezultato“, – prieš koncertą sakė mokyklos direktorė.

Muzikos mokyklos direktorė teigė: „Priėmę iššūkį negalvojome ir mums neatrodė taip labai sudėtinga, svarbu ir reikšminga, bet kai pradėjome dirbti, kai mūsų vaikai nuvažiavo į Vilnių, sėdėjo šalia profesionalų muzikantų ir stengėsi pagauti jų grojimo ritmą bei tempą, tai buvo iš tiesų iššūkis. Grįžę namo, pilni įspūdžių kitą dieną dar puolė groti, tai buvo visapusiška nauda. Tokie koncertai bei tokie projektai vaikus augina kaip muzikantus ir kaip žmones.“

Atliko užsienio ir lietuvių klasikų kūrinius

Koncerto metu skambėjo J. S. Bacho, J. F. Hendelio, A. Vivaldi, A. Glazunovo, Eduardo Balsio, Juozo Tallat-Kelpšos, Juozo Naujalio muzika. Po bendro finalinio pasirodymo pilna Daugiakultūrio centro salė plojo atsistojusi. Ovacijų negailėjo ne tik kameriniam ansambliui, bet ir Kėdainių muzikos mokyklos jauniesiems atlikėjams: Danielei Paužaitei (smuikas), Aistei Bugaitei (fleita), Olivijai Ročkaitei (violončelė), Agnietei Kaciucevičiutei (fleita), Smiltei Sarapaitei (fleita), Agnei Virkutytei (smuikas), Merkiui Šablevičiui (violončelė) bei jų mokytojams: Julijai Maksimec, Edvidui Šablevičiui, Zitai Smikienei, Violetai Jeleniauskienei.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius įsitikinęs, jog šiais metais į Kėdainius vargonai atkeliaus.

,,Groti kartu yra ir nuotykis, ir patirtis, džiaugsmas, galimybė bei iššūkis – viskas viename. Šito koncerto ypatumas būtų tas, jog kamerinio ansamblio muzikantai specialiai mūsų kūriniams padarė aranžuotes, t. y. pritaikė savo kolektyvo instrumentų sudėčiai. Mus labai gražiai ir nuoširdžiai filharmonijoje priėmė ir muzikantai, ir vadovas. Kadangi mes esame vieni šio projekto partnerių, todėl mums labai svarbu ne tik parodyti, ką sugeba mūsų auklėtiniai, bet ir suteikti jiems progą prisidėti prie paramos projekto ir patirti kažką naujo“, – sakė Genė Kaziukonienė, Kėdainių muzikos mokyklos projektų vadovė.

Šiais metais vargonai atkeliaus

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pastebėjo, jog beveik metai, kaip vykdomas šis visuomeninis projektas ,,Kėdainiams reikia vargonų“.

„Man atrodo, kad šie, 2019-ieji metai, bus tie metai, kuomet vargonai jau turėtų atkeliauti į Kėdainius. Apie tai neseniai esu kalbėjęs su šio projekto sumanytoju Robertu Lamsodžiu. Mūsų visų dėka, nors iš lėto, bet pinigai yra renkami, suma yra nemaža. Aš tikiu, kad kai vargonai atkeliaus į Evangelikų reformatų bažnyčią, mes galėsime džiaugtis dar viena erdve, kurioje vyks išskirtiniai koncertai. Galbūt Kėdainiuose pavyks suorganizuoti vargonų muzikos festivalį. O įvairios muzikos festivalių ir gražių projektų tikrai per daug nebus mūsų miestui“, – sakė rajono vadovas, dėkodamas visiems susirinkusiems, nes čia esantys yra tie žmonės, kurie tiki šiuo projektu.

Kėdainių Daugiakultūrio centro vedėja Audronė Pečiulytė dėkojo rėmėjui –Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovui Šarūnui Šiušei, kuris skyrė 300 eurų už autobusą, kuriuo iš Vilniaus atvyko koncertuoti kamerinis ansamblis ,,Musica Humana“.

Koncerto metu, prisidedant prie visuomeninio projekto ,,Kėdainiams reikia vargonų!“, buvo surinkta 298 eurai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.