Nuostabiai gražų pirmąjį rugsėjo savaitgalį Kėdainių krašto žirgų mylėtojai vėl skubėjo į Jeronimo Karoso ūkį, kur vyko tradicinės respublikinės jojimo varžybos. Raiteliai varžėsi dėl Alfonso Dapkaus ir „Ulonų“ taurių.

Šeimininkų garbę gynęs Tomas Žvirblis liko be apdovanojimų.

Šeimininkų garbę gynęs Tomas Žvirblis liko be apdovanojimų.

Tarp nugalėtojų kėdainiečių nebuvo. Kodėl?

Verčiasi savo jėgomis
„Mūsų žirgyne dominuoja jauni žirgai. Neretai jie yra labai ambicingi, aikštingi ir dar nepasiruošę konkuruoti su nemažą patirtį sukaupusiais patyrusiais konkurentais. Mūsų klubas gyvena be jokių didelių paramų, tad esame priversti gerus, perspektyvius ir itin sportiškus žirgus parduoti, kad išgyventume. Taip ir sukamės tarsi uždarame rate: sulaukiame mažo kumeliuko, jį auginame, treniruojame, tačiau startų išvakarėse dažnai parduodame, nes reikia pasirūpinti kitais žirgais. Labai laukiu to momento, kai geriausius jaunus žirgus galėsime pasilikti ir su jais kovosime varžybose“, – sakė „Ulonų“ sporto klubo vadovė Greta Nargelavičiūtė. Anot jos, esant tokiai situacijai, į varžybas tenka važiuoti su vidutinio pajėgumo žirgais. „Tačiau nereikia galvoti, kad geri jojimo rezultatai užkoduoti žirgo genuose. Labai daug galima pasiekti darbu. Galbūt kitiems, turintiems galingus žirgus, rekordus mušti sekasi lengviau, o mes kantriai dirbame ir džiaugiamės mažais laimėjimais“, – teigė Greta.

Šešiolikmetė kumelė – motinystės atostogose
Šiuo metu „Ulonų“ klube yra 17 žirgų ir du kumeliukai. Pasak G. Nargelavičiūtės, bene pagarbiausioje vietoje – kumelė Omega, kuriai jau šešiolika metų ir ji išėjusi motinystės atostogų jau atsivedė tris labai sportiškus kumeliukus. „Yra sakoma, kad nuvarytus arklius nušauna, o mes net nebegalinčius aktyviai sportuoti išnaudojame maksimaliai – kumelės veda kumeliukus, o žirgai tarnauja vaikų treniruotėse“, – pasakojo klubo vadovė.
Šiuo metu „Ulonų“ žirgus treniruoja trys patyrę treneriai – be Gretos, kasdien su sportiniais ristūnais dirba Tomas Žvirblis ir Ričardas Alekna. Pastarasis treneris su žirgais draugauja jau 32 metus. „Jojimą pradėjau Akademijoje, dabar vėl gyvenimas čia parvedė. Smagu matyti, kaip keičiasi mūsų žirgynai – gerėja sąlygos, o apie žirgų pajėgumą net kalbėti nėra ko – rezultatai viską pasako. Mūsų klube yra keletas tikrai perspektyvių žirgų. Jeigu jie čia užsibus, tai netolimoje ateityje tikrai parodysime puikių rezultatų. Kur kas lengviau gyvena Vilniaus ir Kauno žirgynai. Jie gali nusipirkti brangių žirgų, o mes priversti patys užsiauginti jojimo partnerius“, – sakė R. Alekna. Treneris pridūrė, kad žirgus būtina saugoti nuo traumų, nes kojų, nugaros patempimai bei plaučių ligos – didelės žirgynų problemos.

Be paramos – sunku
Į tradicines varžybas raitelius sukvietęs ūkininkas Jeronimas Karosas puse lūpų prasitarė, kad tai galbūt paskutinė jojimo šventė: „Turime žirgų, tad norime parodyti, ką jie gali. Tačiau be rimtos paramos normalias varžybas surengti gana sudėtinga. Šįmet mus parėmė bendrovės „Lifosa“, „Dotnuvos projektai“ ir „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“, labai daug dirbo mano ūkio darbuotojai, tarp kurių entuziastingiausiai Rima Ardavičienė ir Vilma Paškevičienė. Sunku surengti gražų reginį, kai viskuo reikia rūpintis vienam. Iš Vilniaus ir Kauno atvažiavę kolegos žirgininkai net pajuokavo, kad šįmet rėmėjų nėra, mat metai be rinkimų. Kitąmet atsiras norinčių padėti ir pasireklamuoti. Šiaip smagu, kad atsiranda norinčių atvažiuoti ir pasivaržyti“, – sakė J. Karosas.

Varžėsi devynios komandos
Į Noreikių kaimą dėl tradicinių prizų kautis atvyko devynios komandos. Dėl A. Dapkaus taurės kovėsi trejetai: veteranai ir jaunučiai šoko per kliūtis nuo metro iki metro 10 centimetrų, o suaugusieji turėjo įveikti kliūtis iki metro 30 centimetrų. Geriausiai šioje rungtyje pasirodė ir A. Dapkaus taurę išsivežė Kauno rajono komanda, kurią sudarė Irmantas Grikienis, Rita Naudžiūtė ir Stasys Laurinaitis. Antri liko Kauno plaukimo mokyklos atstovai, o trečias – Palangos Zigmo žirgų trejetas.
Jaunučių grupėje pirmą vietą iškovojo Justinas Stanys, antrą užėmė Lukas Civinskas, o trečia liko Rita Naudžiūtė.
Tarp veteranų geriausiai pasirodė Zigmas Šeškus, antrą vietą iškovojo Algis Babrauskas, trečiąją Arūnas Keturakis.
„Ulonų“ taurė šįkart atiteko Irmantui Grikieniui su žirgu Dabeslavu, antras liko Vincas Civinskas su Erotu, o trečia – Raimonda Samušytė su Piligrimu.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.