Praėjusią savaitę Vilniuje vyko Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionatas, kuriame dalyvavo ir kėdainiečių delegacija. Iš viso šešias dienas vykęs čempionatas sutraukė pačius stipriausius Lietuvos jaunuosius šachmatininkus. Tarp pajėgiausiųjų – ir kėdainiečiai.

Visuose turnyruose, jei nebūtinai dėl pirmos, tai bent dėl prizinių vietų, vyko intriguojančios kovos, į viršų iškilo favoritais nelaikyti šachmatininkai, gausu reitingo šuolių bei duobių.

Kėdainiečiai lipo ant nugalėtojų pakylos

Amžiaus grupėje iki 14 metų (kategorijoje rungėsi 39 dalyviai) kėdainietis Karolis Račkauskas, surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų, iškovojo 3 vietą. Jis buvo gana nelauktas lyderis ir nebuvo reitingo favoritų sąraše (6 startinis nr.), tačiau spurtavo 4 pergalių serija ir užsiėmė lyderio stalą. Ne mažiau įdomu, kad Karolis nesiruošė lengvai savo pozicijos užleisti labiau patyrusiems ir pranašesniems reitingu. Tik po VIII rato K. Račkauską taškais sugebėjo pasivyti patyręs vilnietis Matas Indriūnas.

Paskutiniajame rate nuo lyderystės naštos pervargęs K. Račkauskas nusileido tašku mažiau turėjusiam ir labai motyvuotam prisivyti vilniečiui Danielui Leclere’ui.

Amžiaus grupėje iki 10 metų (iš viso 53 dalyviai) kėdainietis Gustas Morkūnas, surinkęs 7 taškus iš 9 galimų, iškovojo taip pat 3 vietą. Šioje grupėje vyko vienos intensyviausių ir smarkiausių kovų dėl prizinių vietų. Jis trečioje prizininkų vietoje lieka jau trečius metus.

Adrijana Morkūnaitė amžiaus grupėje iki 14 metų  (M14), surinkusi 5 taškus iš 8 galimų, užėmė 5 vietą. Visi trys čempionato prizininkai mokosi „Ryto“ progimnazijoje, juos šachmatų žaidimo paslapčių moko treneris Laimutis Šolys.

Turnyrai – beveik kiekvieną savaitgalį

Dėl medalių, skaičiuojant visas amžiaus grupes, susikovė net 257 šachmatininkai. Daugiausia jų (9, iš jų – 4 auksiniai) liko Vilniuje, tačiau neliūdi ir kiti miestai: prizininkų turi ir Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Marijampolė, Kėdainiai, Plungė, Tauragė, Ukmergė ir Jurbarkas. Iš viso žaidėjams reikėjo sužaisti po devynias partijas.

Pasak Lino Morkūno, Gusto ir Adrijanos tėčio, planų šiems metams dalyvauti šachmatų turnyruose yra daug. „Jau reikia pradėti ruoštis Lietuvos greitųjų ir žaibo čempionatui, kuris vyks gegužės 18-19 dienomis Dubingiuose. Turnyruose dalyvaujame beveik kiekvieną savaitgalį. Tikrai planuojame dalyvauti kovo 9 dieną LR Seime vykstančiame tradiciniame turnyre „Seimo taurė 2019“, kovo 11 dieną Kaišiadoryse vyks atviras šio rajono čempionatas, o kovo 30-31 Vilniuje vyks prestižinis tarptautinis vaikų turnyras „The Baltic Way 2019“, į kurį susirenka daugelio šalių žaidėjai“, – kalbėjo gabių vaikų tėtis.

Kartu jis pridūrė, kad norint išlaikyti poziciją tarp lyderių, reikia įdėti labai daug darbo, paaukoti tam daug laiko bei finansinių lėšų. „Norint žaisti tarptautiniuose turnyruose ir tobulėti, reiktų jau ir rėmėjų. Aš labai dėkingas savo darbovietei UAB „Laumetris“ , kuri išleidžia išvažiuoti į turnyrus, stengiasi padėti, kuo gali. Žinoma, esame labai dėkingi ir vaikų treneriui L. Šoliui“, – kalbėjo L. Morkūnas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.