Iki itin populiaraus ir žiūrovų mėgiamo televizijos projekto „Chorų karai“ lieka vis mažiau laiko. Projekte Kėdainiams atstovausiantis choras turi ne tik visus dainininkus, bet ir pavadinimą. Generolai – „Daumantų muzikantai“ ir kūrybinė grupė pasirinko Senamiesčio choro pavadinimą.

Iš pusšimčio kandidatų kapelos „Daumantų muzikantai“ vyrai ir televizijos projekto atstovai išrinko šešiolika dainininkų, kurie Kėdainiams atstovaus šiųmečiuose „Chorų karuose“.

Iš pusšimčio kandidatų kapelos „Daumantų muzikantai“ vyrai ir televizijos projekto atstovai išrinko šešiolika dainininkų, kurie Kėdainiams atstovaus šiųmečiuose „Chorų karuose“.

Kodėl būtent toks pavadinimas teko jaunatviškam dainininkų kolektyvui?

Pavadinime – duoklė unikalumui
„Kadangi tik keli Lietuvos miestai, tarp jų ir Kėdainiai, turi unikalius senamiesčius, mes ir nusprendėme pasivadinti Kėdainių senamiesčio choru. Senamiestis – tai gyvybė, istorija, paslaptis, judesys, traukos centras. Kadangi mes atstovaujame Kėdainiams, tai norime, kad kuo daugiau žmonių pamatytų mūsų krašto įžymybes, o pažintį su jomis geriausia pradėti nuo senamiesčio“, – sakė „Daumantų muzikantų“ solistas Arnas Švilpauskas ir pridūrė, kad šiųmetis choras gimė senamiestyje, mat restorane „Grėjaus namas“ vyko choristų atranka.
Jau netrukus choras planuoja senamiestyje surengti pirmąją kolektyvo fotosesiją, kurios gražiausios nuotraukos puoš plakatus, raginsiančius palaikyti chorą ir balsuoti už jį.

Dainininkai puoselėja balsus
Ką veikia Senamiesčio choro vadovai ir patys dainininkai artėjant projekto startui?
Iki pirmosios laidos likus kiek daugiau negu mėnesiui choristai dar gyvena ramiai, o choro kūrybinė grupė jau sukasi žiūrovams nematomuose rūpesčiuose. Anot A. Švilpausko, yra daug organizacinių dalykų, kurie žinomi tik kūrybinei grupei. „Dainininkai dabar turi puoselėti balsus, kad prireikus galėtų kuo įtaigiau ir gražiau padainuoti“, – sakė A. Švilpauskas.
Atrankoje į projektą dalyvavo apie pusšimtis dainingų kraštiečių. Iš jų kapelos „Daumantų muzikantai“ vyrai ir televizijos projekto atstovai išrinko šešiolika dainininkų. Kėdainiams populiariame televizijos projekte atstovaus: Gabrielius Naruševičius (jis vienintelis iš Kėdainių Ledinio choro, dalyvavusio projekte prieš porą metų), Arnas Jasiūnas, Arvaidė Venckutė, Arvydas Jagminas, Dženeta Berankytė, Greta Andriuškevičiūtė, Edgaras Krikščiūnas, Justinas Guzelis, Karolina Dikidži, Karolina Sipavičiūtė, Kristina Raiderytė, Livija Krivickaitė, Paulina Paulauskaitė, Šarūnas Dulskis, Urtė Smulskytė. Arnas Švilpauskas planuoja būti ir tarp choristų, ir su generolais.
Chorą ves „Daumantų muzikantų“ kapela: Kęstutis ir Arnas Švilpauskai, Vytautas Greičius, Zenonas Brazinskas ir Saulius Ladyga.
Pirmojoje „Chorų karų“ laidoje chorai atliks dainas iš savo generolų repertuaro. Kokią „Daumantų muzikantų“ kapelos dainą dainuos kėdainiečiai, kol kas laikoma paslaptyje. Ją bus galima išgirsti triukšmingose choro palydose į televizijos projektą.

Džiaugiasi profesionalia komanda
A. Švilpauskas džiaugiasi, kad kėdainiečiams „Chorų karuose“ talkins patyrusių profesionalų komanda: dainininkams vadovaus Vytautas Bikus, buvęs Vilniaus Šachmatinio choro vadovas, choreografas Kęstutis Baranauskas ankstesniais metais ruošdavo Kauno chorų pasirodymus. Kėdainių dainininkų stiliumi rūpinsis šiųmečio „Chorų karų“ projekto ir M.A.M.A. apdovanojimų stilistė Kristina Mališauskienė bei Vida Banevičienė, rengusi Kauno Burgundiškąjį chorą.
Prieš išėjimą į sceną choristus grimuos ir šukuos kėdainietės Algė Sutkevičienė bei Vaida Stanevičienė.
Pasak Arno Švilpausko, į kiekvieną laidos filmavimą chorai galės atsivežti po 20 aistruolių. Manoma, kad kėdainiečiai puikiai palaikys savo dainininkus ne tik studijoje, bet ir prie televizorių ekranų. „Norime pasirodyti puikiai. Manau, kad tai visų mūsų garbės reikalas“, – sakė „Daumantų muzikantų“ solistas.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Mindaugas

    Šįsyk surinkta komanda atrodo rimčiau už praėjusį kartą Kėdainiui chorui bandžiusias vadovauti Giulija su Monika – sužvaigždėjusios moteriškės pernelyg purkštavo. Linkiu naujajam kolektyvui sėkmės!

    Atsakyti
  2. Johnd321

    Excellent blog right here! Also your site lots up very fast! What web host are you the use of? Can I get your affiliate hyperlink for your host? I desire my website loaded up as quickly as yours lol dgbcckakedkf

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.