Gustas Morkūnas – neabejotinai kylanti Lietuvos šachmatų žvaigždė. Talentingas jaunasis kėdainietis skina laurus įvairiuose Lietuvos čempionatuose, nesunkiai įveikdamas netgi vyresnius šachmatininkus. O visai neseniai berniukas namo grįžo su naujais titulais: jis tapo 2019 metų Lietuvos jaunių žaibo šachmatų čempionas (grupėje iki 10 metų) bei Lietuvos greitųjų šachmatų iki 10 metų vicečempionu.

Tiesa, berniuko sesė Adrijana Morkūnaitė gabumais prie šachmatų lentos savo broliui mažai kuo nusileidžia – ji tapo 2019 metų Lietuvos jaunių žaibo šachmatų (grupėje iki 14 metų) trečiosios vietos laimėtoja. Taigi, vaikai į Kėdainius atvežė net tris taures.

Gegužės 18–19 dienomis Dubingiuose tradiciškai vyko Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai. Šeštadienį vykusiuose žaibo turnyruose iki 10, iki 14 ir iki 18 metų dalyvavo 183 žaidėjai, o sekmadienį greitųjų šachmatų čempionatuose iš viso žaidė net 284 šachmatininkai. Šeštadienį prie šachmatų lentų sėdo žaibo žaidėjai, kuriems reikia ne tik gero mąstymo, bet ir greitos orientacijos, nes partijai skirtas laikas 3 min + 2 sek už kiekvieną padarytą ėjimą. Gustas žaidė grupėje iki 10 metų, nepralaimėjo nei vienos partijos ir tapo Lietuvos čempionu.

Taip pat gerai pasirodė jo sesė Adrijana, žaidusi grupėje iki 14 metų – po įnirtingos kovos jai pavyko iškovoti bronzos medalį. Sekmadienis buvos skirtas greitiesiems šachmatams, kur laiko kontrolė 15 min + 10 sek už kiekvieną ėjimą. Viena partija gali tęstis apie valandą, o reikėjo sužaisti 8 ratus. Kovos prasidėjo ryte 10 valandą ir baigėsi vakare po 19 valandos. Čia žaidėjams reikėjo jau ir ištvermės. Toje pačioje amžiaus grupėje iki 10 metų Gustas vėl nepralaimėjęs nei vienos partijos, bet sužaidęs trimis lygiosiomis iškovojo Lietuvos vicečempiono titulą.
Vaikus treniruoja patyręs šachmatų treneris Laimutis Šolys.