lapkricio2_2016-800Lapkričio 2 d. 17.30 val.
Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 1)
Vakaras mirusiems menininkams atminti
Dalyvauja:
Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA,
Šiaulių kamerinio orkestro styginių instrumentų kvintetas STRING,
Akompanuoja garsus Italijos kompozitorius, aranžuotojas, pianistas ir vargonininkas VINCENTO CIPRIANI.

Valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų.
Kolektyvo įkūrimo data – 1974 metų gruodžio 31 d. Tai buvo pirmasis tuomečio senosios muzikos ansamblio koncertas, kuris išaugo į gražią tradiciją – kasmet rengiamus naujametinius koncertus. Dirigento Sigito Vaičiulionio įkurtas vokalinis senosios muzikos ansamblis vienintelis Lietuvoje tada dainavo Renesanso ir Baroko epochų kompozitorių kūrinius.
Platus choro repertuaras apima kūrinius nuo Renesanso iki šiuolaikinės muzikos.
Choras yra koncertavęs su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu ir Šv. Kristoforo orkestrais, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kameriniu orkestrais, „Vilnius Sinfonieta“, Lietuvos kariuomenės orkestru, valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Baltarusijos valstybiniu kameriniu, Lvovo filharmonijos (Ukraina), Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu (Rusija) orkestrais, taip pat su tokiais ansambliais kaip „Musica humana“, „Senosios muzikos
akademija“ (Rusija) ir kitais garsiais muzikos kolektyvais.

VINCENTO CIPRIANI – pianistas, kompozitorius ir vargonininkas. Dėsto džiazo harmonijos, džiazo fortepijono, klausos lavinimo ir šiuolaikinės muzikos ritmikos disciplinas Materos (Italija) muzikos akademijoje „E.R. Duni“.
Vincenzo Cipriani kompozicijoms dažniausiai būdingas vaizduojamosios kalbos stilius, tarpusavyje sujungiantis skirtingus muzikos žanrus ir formas, pavyzdžiui, džiazą, klasikinę muziką, modalumą, minimalizmą ir popsą.
Visame pasaulyje muzikos kūrinius atlikęs ir pripažinimo sulaukęs maestro jau yra koncertavęs Lietuvos klausytojams.
2015 m. rugpjūčio mėnesį Vincenzo Cipriani grojo XXI Vilniaus Kristupo vasaros festivalyje.
2014 m. rugpjūčio mėnesį surengė koncertus su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro styginių grupe Klaipėdoje, Palangoje ir Nidoje vykusiame 17-ajame tarptautiniame festivalyje „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“.
2012 m. lapkričio mėnesį surengė du koncertus Lietuvoje su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru: Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.