01744bNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyrius informuoja, kad Kėdainių rajone 41-ąją šių metų savaitę (spalio 10-16 d.) jau yra užregistruotas pirmasis susirgimo gripu atvejis.

Ši infekcija diagnozuota suaugusiam asmeniui. Sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodiklis praėjusią savaitę buvo 57,52 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiąją dalį sergančiųjų (80,6 proc.) sudaro vaikai 0–17 m.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 40-osios savaitės duomenimis, sergamumas ŪVKTI rajone nežymiai sumažėjęs..

Primename, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: plaučių, bronchų, ausų uždegimų, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų komplikacijų.

Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems asmenims:

• 65 metų ir vyresniems asmenims;

• nėščiosioms; •asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;

• asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuninais mechanizmais, piktybiniais navikais;

• sveikatos priežiūros staigų darbuotojams. Visi šioms rizikos grupėms priskiriami asmenys skiepijami nemokamai iš valstybės biudžeto lėšų.

Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Ona Šulcienė, Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.