Rajono Tarybai tikslinant 2016 metų biudžetą kilo diskusijų dėl stringančių trijų projektų. 

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, ne tik savivaldybės administracija, bet visa Taryba turi spręsti, ką daryti su probleminiais projektais.

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, ne tik savivaldybės administracija, bet visa Taryba turi spręsti, ką daryti su probleminiais projektais.

Kėdainių ligoninėje nevykdomi suplanuoti darbai, nes prieš porą mėnesių iškelta bankroto byla UAB „CCM Baltic“, kuri buvo laimėjusi darbų konkursą.
Taip pat visų suplanuotų lėšų neįsisavino ir UAB „Verslo bitė“, kuri vykdo pagrindinio miesto stadiono rekonstrukcijos darbus. Stadiono tvarkymui šįmet buvo skirta apie 250 tūkstančių eurų, o darbų atlikta už 166 tūkstančius eurų.
Kėdainių rajono savivaldybės pastato, esančio Didžiosios Rinkos a. 4, Kėdainiuose, rekonstravimui, įrengiant Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrių metų pradžioje buvo numatyta 420 tūkstančių eurų, tačiau dėl projekto koregavimo ir suvėlavusių darbų įsisavinta tik 140 tūkstančių eurų. Likusieji šio objekto pinigai perkelti į kitus metus.
Kai kurie rajono Tarybos nariai kritikavo susidariusią situaciją, tačiau rajono meras kritiką atrėmė objektyviais argumentais. „Žinoma, kad savivaldybės administracijos nedžiugina faktas, jog turime įstrigusius tris projektus. Dėl ligoninės projekto, mes nelabai ką galime padaryti, o kiti du objektai buvo labai aktyviai kontroliuojami. Turime įsisąmoninti, kad daug ką tokioje situacijoje lemia įstatyminė bazė, o ji neretai yra palankesnė rangovams, bet ne savivaldybėms. Stadione ir buvusioje „Saulutėje“ turime parinktus prastus darbų vykdytojus. Tenka priminti, kad juos parinko ne dabartinė valdžia, bet ankstesnės kadencijos administracija. Jie patvirtino savo nekompetenciją. Mes bandėme aiškintis, kaip galime paspausti rangovus. Deja, šią dieną vienintelė palankiausia išeitis – delspinigių reikalavimas. Dar galimas ir sutarties nutraukimas. Tačiau dėl to turi spręsti ne tik savivaldybės administracija, bet ir visa rajono Taryba. Savivaldybės teisininkai surinko informaciją, kad sutarties nutraukimo procedūros trunka iki 30 mėnesių. Per tą laiką paprastai nevyksta jokie darbai. Ar mes galime sau leisti laukimą, kol vyks teismai? Dėl stadiono rangovų neveiklumo medžiagos jau kaip ir turime surinkę pakankamai, kad galėtume nutraukti sutartį, tad dabar turime visi gerai pagalvoti ir priimti sprendimą, ką daryti: ar stabdyti darbus ir pradėti teismus, ar pamažu stumtis į priekį. „Saulutės“ projekto lėšos yra perkeltos į kitus metus, taip mane patikino Kultūros ministerijos atstovai. Šio objekto rangovai turi užduotį iki 2017 metų rugsėjo mėnesio sutvarkyti objekto fasadą, kad liktų tik vidaus darbai.
Jei kas sako, kad administracija nieko nedarė, kad nebuvo kontrolės, tai yra netiesa. Savivaldybės administracijos atstovai kas dieną lankė probleminius objektus, stebėjo, kaip ir keliese ten dirbama. Kas savaitę kalbėjomės su rangovų vadovais. Visiems žinoma, jog Statybos ir komunalinio ūkio skyriuje trūksta dviejų specialistų, tad ten dirbantiems žmonėms tenka nemaži krūviai. Net ir taip dirbdami jie tvarkosi, kontroliuoja visus objektus, rūpinasi ateities planais“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Joana

    Tuos „Saulutės“ darbų vykdytojus, kuriuos parinko darbiečių valdžia reikia su pagaliu išvyti. Jie gi sąmoningai kenkia dabartinei rajono valdžiai. Negi dar kam nors neaišku?

    Atsakyti
  2. ignas

    argi Muntianas neteisus,sakydamas,kad reikia keisti rajono savivaldybės komandą?jeigu Muntianas būtų administracijos direktorium,tai taip blogai tikrai nebūtų atsitikę.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.