Vasariui įpusėjus kalnų dviračių (MTB) sporto federacija šiais metais surengė pirmąsias dviračių varžybas, vykusias Kairėnuose šalia Vilniaus.

FAT storų dviračių įskaitoje nugalėjo ukmergiškis Lukas Talačka, trasą įveikęs per 1 valandą 26 minutes.

Varžybos prasidėjo ant sniego dangos, tačiau labai greitai jis tapo purvu. Važiuojant paprastais kalnų dviračiais, sąlygos kopti į kalnus buvo sudėtingos – dėl prasisukančių ratų teko net vestis dviračius. Tačiau tai nebuvo kliūtis dalyviams, važiavusiems storais dviračiais (ang. FAT bike). Pirmą kartą Lietuvos dviračių sporto istorijoje atskiroje FAT įskaitoje rungėsi sportininkai, važiavę storais dviračiais. Atrodė, šie dviračiai lyg būtų su storais krosinio motociklo ratais. Jie nepamainomi važiuojant per labai klampų purvą, smėlį ar sniego pusnis. Šiomis lietuviškos žiemos sąlygomis vis dėl to absoliučioje įskaitoje greičiausias buvo vilnietis Tadas Malinauskas, važiavęs standartiniu kalnų dviračiu, jo laikas 1 valanda 23 minutės. FAT storų dviračių įskaitoje nugalėjo ukmergiškis Lukas Talačka, trasą įveikęs per 1 valandą 26 minutes.
MTBF žiemos krose 2016 dalyvavo 3 nariai iš Kėdainių dviračių sporto klubo „VeloRatai“: Leonidas Šliavas, Vidas Miglinskas ir Dominykas Šulcas. Puikiai pasirodė Vidas Miglinskas, 25 kilometrus įveikęs per 1 valandą 36 minutes ir nugalėjęs vyresnių nei 40 metų amžiaus grupėje.