O SEB bankas apdovanojimą skyrė ir dar vienai Kėdainių krašto gimnazistei – Simonai Pociūtei

„Atžalyno“ gimnazijos abiturientė Giedrė Širvinskaitė brandos egzaminų sesijoje net už keturis valstybinius egzaminus gavo maksimalius įvertinimus – po šimtuką. Tarptautinių, nacionalinių olimpiadų laimėtojos brandos atestate irgi puikuojasi vieni dešimtukai, tačiau mergina kukli – mokytis ir siekti žinių jai tiesiog įdomu.

Giedrę atlydėjusi mama Janina sakė, kad dukra imli mokslui buvo nuo pat vaikystės – nereikėdavo net tikrinti namų darbų.

Giedrę atlydėjusi mama Janina sakė, kad dukra imli mokslui buvo nuo pat vaikystės – nereikėdavo net tikrinti namų darbų.

Visoje Lietuvoje per valstybinių egzaminų sesiją šįmet po keturis šimtukus surinko šeši abiturientai, o vienas aplenkė net juos – jo žinios įvertintos net penkiais šimtukais.
Pirmadienį istorinėje Kėdainių miesto rotušėje G. Širvinskaitę pagerbė rajono vadovai, mokytojai, verslininkai, kultūros šviesuoliai.

Įdomu – viskas
„Man įdomūs visi dalykai“, – per jai skirtas iškilmes prisipažino ne itin kalbi G. Širvinskaitė.
Per valstybinių egzaminų sesiją šimtukais buvo įvertintos jos lietuvių kalbos bei literatūros, anglų, biologijos ir chemijos žinios.
Mergina jau žino, kad naujaisiais mokslo metais studijuos Anglijoje – prestižiniame Kembridžo universitete krims gamtos mokslus.
Nors atestate puikuojasi vieni dešimtukai, merginai artimiausios biologijos ir chemijos disciplinos.
Kol kas ji toli į ateitį nežiūrinti – tiesiog norinti pradėti krimsti mokslus, įgauti dar daugiau žinių, todėl dar neapsisprendusi, kokia veikla – akademine ar praktine – užsiimsianti po studijų baigimo. Po 12 metų mokymosi G. Širvinskaitei daugiausiai teigiamų emocijų kelia buvusių mokyklų – „Ryto“ pagrindinės mokyklos bei „Atžalyno“ gimnazijos – mokytojai, padėję jai siekti mokslo aukštumų.

Mokydamasi sugebėdavo ir pasiilsėti
Merginos mama Janina Širvinskienė teigė, kad dukra imli mokslui buvo nuo pat vaikystės.
„Giedrė ir pati norėjo mokytis, be to, tą jos siekį nuolat skatindavome ir mes, ir mokytojai. Rašyti Giedrė jau mokėjo prieš pirmąją klasę. Mokslas jai – ne darbas, o malonumas, kartais būdavo net sunku atskirti, ar ji mokydavosi, ar šiaip leisdavo laiką prie knygų“, – šypsojosi mama.
Išskirtinių gabumų mokslui turi ir dvejais metais vyresnė Giedrės sesuo – ji šiuo metu Liverpulio universitete studijuoja fiziką.
„Abi labai užsispyrusios, mokosi ir siekia tikslo“, – neslėpė pasididžiavimo gabiomis dukromis J. Širvinskienė.
Sveikinimų ir laimėjimų – virtinės
Vien per pastaruosius mokslo metus G. Širvinskaitė:
dalyvavo pasaulinėje biologijos olimpiadoje Indonezijoje, kur su lietuvių komanda pelnė sidabro medalius;
– tapo 47-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados laureate ir II laipsnio diplomo laimėtoja;
– 52-oje Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje laimėjo II laipsnio diplomą.
Pirmadienį miesto rotušėje G. Širvinskaitei buvo įteiktas vidurinio mokslo baigimo dokumentas – brandos atestatas su pagyrimu. Kitiems atžalyniečiams jis įteiktas prieš kelias savaites, tačiau tuomet mergina dalyvavo biologijos olimpiadoje Indonezijoje.
Merginos pasiektiems rezultatams nebuvo abejingi ir kraštiečiai: Kėdainių rajono savivaldybės vadovai už sėkmingą pasirodymą tarptautinėje biologijos olimpiadoje merginai įteikė 910 litų piniginį prizą. Finansiškai merginą užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo link eiti skatino ir verslininkai: AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas, koncerno VIKONDA generalinis direktorius Linas Grikšas. Merginą apdovanojo ir Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių krašto garbės pilietis Vitolis Laumakys.

SEB banko prezidento pavaduotojas Virginijus Doveika už gerai išlaikytą brandos egzaminų sesiją Vilniuje apdovanojo Šviesiosios gimnazijos abiturientę Simoną Pociūtę.

SEB banko prezidento pavaduotojas Virginijus Doveika už gerai išlaikytą brandos egzaminų sesiją Vilniuje apdovanojo Šviesiosios gimnazijos abiturientę Simoną Pociūtę.

Pagerbė ir dar vieną kraštietę
Valstybinius egzaminus geriausiai šįmet išlaikiusius Lietuvos abiturientus atskirai pagerbė ir SEB bankas.
Visoje šalyje SEB bankas apdovanojo 58 abiturientus. Tarp jų – dvi mūsų kraštietės: ne tik G. Širvinskaitė, bet ir Simona Pociūtė iš Šviesiosios gimnazijos.
S. Pociūtė šimtukus surinko iš lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų, iš anglų kalbos ir istorijos gavo po 97, o fizikos – 94 balus.
Mergina taip pat mokysis užsienyje – Prancūzijos Sciences Po universitete krims Europos ir Amerikos studijas.
S. Pociūtė savo laimėjimų nesureikšmina: ,,Tai – tiesiog laimės dalykas. Mokytis man patinka, bet nemėgstu, kai mokymosi samprata susiaurinama iki pamokų lankymo. Mokomės nuolatos, kartais to ir nežinodami, ir nebūtinai iš knygų: atsidurdami naujoje situacijoje, bendraudami.“
Būsimosios S. Pociūtės studijos – gana kosmopolitiškos, tačiau mergina savo ateitį visgi sieja su Lietuva: ,,Neabejoju, kad rasiu būdų, kaip prisidėti prie šalies gerovės.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.