Praėjusią savaitę gurmanai ir gero skonio mėgėjai, gyvenantys Kėdainiuose, plojo rankomis. Jonušavoje, šalia vienos seniausių Europoje ir iki šiol tebeveikiančios Kėdainių turgavietės („šeštadieninio turgaus“) duris atvėrė „Gurkė“.

„Gurkė“ – tai maisto parduotuvė, kurioje prekiaujama išskirtiniais Kėdainių krašto, kitų Lietuvos gamintojų produktais, taip pat ir gurmanišku kitų šalių maistu.

Produktai – po vienu stogu

„Atidarymas buvo mūsų planuotas žingsnis jau nuo pat pavasario. Tiesiog norėjau sutelkti visus savo produktus po vienu stogu. Taip ir gimė „Gurkė“, – pasakojo parduotuvėlės savininkė Justina Gikniūtė Kočetova.

Parduotuvėlėje galima įsigyti pačių įvairiausių Kėdainių gamintojų produktų, taip pat ir skanumynų iš kitų Lietuvos regionų bei kitų šalių. „Draugystės su kitais gamintojais veda ir prie įdomių projektų. „Gurkė“ – vienas tokių. Čia po vienu stogu sutelkiau ne tik savo, bet ir draugų produkciją“, – sakė J. Kočetova.

Verslininkė teigė nebijanti rizikos, todėl drąsiai pasiryžo iššūkiui – maisto prekių parduotuvėlės atidarymui. „Kuriu iššūkius vieną po kito“, – šypsojosi pašnekovė. Dar vienas iššūkis – neemigruoti. „Galimybės pasilikti visų išsvajotoje Amerikoje buvo, bet noriu viską susikurti čia, Lietuvoje, pati“, – pabrėžė verslininkė.

Produktai iš agurkų

Savo kraštą mylinčiai J. Gikniūtei Kočetovai norėjosi ne tik atidaryti gardžių produktų pardavimo vietą, bet ir sukurti įsimintiną, Kėdainius reprezentuojantį produktą. Taip gimė mintis pagaminti gaminį iš… agurkų. Po ilgų bandymų, dienos šviesą išvydo unikalus agurkų džemas „Gurkė“. Šis produktas gali tapti puikiu mūsų kraštą reprezentuojančiu gaminiu. „Be to, dienos šviesą išvydo ir natūralus, rankų darbo muilas su agurkų sėklyčių aliejuku. Jį man sukūrė mergina, studijuojanti Lietuvos mokslų ir žemdirbystės institute. Trečią gaminį dar slepiu, tik galiu išduoti, kad tai taipogi bus desertas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis bus agurkai“, – pasakojo J. Gikniūtė Kočetova.

Ne tik prekyba, bet ir renginiai

Kokybiški gaminiai, kuriuos galima įsigyti parduotuvėje, yra ir kasdienio naudojimo, ir skirti dovanoti. Čia bus galima įsigyti įvairių „ŠamŪkio“ gaminių, falafelių, rankų darbo koldūnų, jūros gėrybių, Kunionių rūkytų mėsos gaminių, Šlapaberžės šakočių, trapučių, ožkos pieno sūrių, o įgijus alkoholio licenziją, bus prekiaujama rinktiniu vynu, midumi, alumi. Iš viso „Gurkės“ parduotuvėje yra prekiaujama 42 prekių ženklų 182 pavadinimų produktais.

Verslininkė didžiuodamasi teigė, kad ši parduotuvėlė – tai gero maisto skonio pirklio krautuvė. „Juk ne veltui „Gurkė“ įsikūrė prie pat turgavietės, kuri čia veikia jau kelis šimtus metų. Kadangi esame įsikūrę šalia šios istorinės vietos, net neabejoju, kad kraštiečiams pasiūlysime ir įvairių kitų idėjų. Pavyzdžiui, Jonušo Radvilos gimtadienio šventimą“, – šypsojosi pašnekovė.
Parduotuvėje, garbingoje vietoje yra pakabintas ir Jonušavos miesto herbas. Tai padaryta ne veltui, mat Jonušavai (kurios teritorijoje ir stovi „Gurkė“) XVII a. vid. buvo suteiktos miesto teisės, todėl ši teritorija buvo laikoma atskiru miestu. Šiais laikais ji yra Kėdainių miesto dalis.

Įgyvendino ne vieną idėją

Pradėjusi nuo tėvų žemės ūkio modernizavimo ir ES paramos projektų kūrimo, šiandien J. Gikniūtė Kočetova jau yra išbandžiusi dar keturias skirtingas verslo rūšis. Seniau jauna moteris kūrė moteriškas rankines iš odos. Dabar tai likę tik kaip hobis. Vėliau ji kartu su vyru ir brolio šeima ėmėsi šamų auginimo bei įkūrė „ŠamŪkį“. Įvairiose parodose „ŠamŪkio“ gaminiai pelno apdovanojimus už produktus bei pasiekimus. Vėliau aktyvi moteris sukūrė Kėdainius reprezentuojantį neoficialų ženklą-logotipą „KĖDainiai“. J. Gikniūtė Kočetova organizuoja ir netradicines ekskursijas po Kėdainius bei kraštą, vasaros koncertus ant ant vandens „Stepo sala“. Šioms veikloms suburtas nemenkas bendraminčių ir talkininkų būrys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.