Per rajoną besiritanti Kultūros ir meno dienų renginių banga jau pasiekė pusiaukelę. Šių rudeninių švenčių metu mėgėjų meno kolektyvai pateikia savitą ataskaitą apie savo veiklą ir pasiekimus.

Tradicinės Kultūros ir meno dienos jau pasiekė pusiaukelę.

Tradicinės Kultūros ir meno dienos jau pasiekė pusiaukelę.

Viena už kitą įvairesnės ir išskirtinesnės šventės jau vyko ne tik miesto, bet ir Surviliškio, Vilainių, Pelėdnagių, Pernaravos Truskavos seniūnijose.

Nuoširdūs pasirodymai ir gluminančios padėkos
Daugelyje renginių ne tik muzikuota, bet ir surengtos negausios, tačiau labai įspūdingos auksarankių rankdarbių parodos.
Atėjusiems į šventes gerą nuotaiką dalijo bičiuliai, draugai ir kaimynai muzikantai, dainininkai, šokėjai, pasakotojai.
Ne vienoje šventėje žiūrovai sveikino saviveiklininkus, tačiau kiek stebėjosi renginių organizatorių išsakytomis padėkomis savivaldybei. Pelėdnagiuose, Pernaravoje ir Truskavoje buvo pareikštos labai jau panašios padėkos savivaldybei už atnaujintus kultūros namus, už instrumentus, už koncertinius drabužius, už išvykas į koncertus ir už galimybę prasmingai leisti laisvalaikį. Nudailintos padėkos gal ir nekeltų abejonių, jei ne paprasčiausias dalykas – ar už tai, kas privaloma padaryti, būtina taip nuolankiai dėkoti? Juk žmogus, mėnesį dirbęs ir už darbą gavęs atlygį, neskuba pas darbdavį, kad šiam padėkotų už tai, jog jis teikėsi sumokėti, kas pelnytai užsidirbta.

Verslininkas Saulius Grinkevičius kiekviename kaimiškųjų seniūnijų koncerte  paskatina po vieną įsimintiniausiai pasirodžiusį kolektyvą.

Verslininkas Saulius Grinkevičius kiekviename kaimiškųjų seniūnijų koncerte paskatina po vieną įsimintiniausiai pasirodžiusį kolektyvą.

Įsimintiniausiems – verslininko paskatinimas
Kultūros ir meno dienas lanko ne tik renginių vertinimo komisija, kuri renka geriausius kolektyvus, kad jie galėtų pasirodyti baigiamajame šventiniame koncerte. Dažnai šventėse galima sutikti ir kultūros darbuotojų, norinčių pasmalsauti, kuo gyvena kolegos, bei rajono Tarybos narių, norinčių įsitikinti, ar viskas visur sklandu, ar yra kokių nusiskundimų bei pageidavimų. Visų kaimiškųjų seniūnijų Kultūros ir meno dienų renginius lanko Tarybos narys, verslininkas Saulius Grinkevičius. Jis būdamas aktyvus visuomenininkas bei dosnus įvairių projektų rėmėjas bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvo vardu ne tik pasveikina kaimų saviveiklininkus, bet ir išklausęs koncertą didžiausią įspūdį palikusiam kolektyvui įteikią dovaną – tūkstančio litų paskatinimą. Surviliškio seniūnijoje paskatinimas teko vaikų liaudiškos muzikos kapelai „Siručiukai“, Vilainiuose piniginių dovanų sulaukė net dviejų kolektyvų – Vilainių skyriaus vyresniųjų šokių grupės „Volungė“ bei Tiskūnų skyriaus folkloro ansamblio „Žalasys“ – šokėjai, Pelėdnagiuose paskatintas Labūnavos skyriaus folkloro ansamblis „Aukuras“, o Truskavoje – dainų ir šokių ansamblis „Vermena“.

Pernaraviškiai (ne) nuskriausti
Kultūriniu gyvenimu besidomintys kraštiečiai jau aptarė, kad dovanos negavo nė vienas Pernaravos skyriaus kolektyvas. Kodėl verslininkas pernaraviškius nuskriaudė? „Tikrai nieko nenorėjau ir nenoriu skriausti. Taip nutarėme, kad simboliškai tūkstančiu litų paremsime visų seniūnijų atstovus. Su dovana vykau ir į Pernaravą. Tačiau ten negavau progos nei saviveiklininkų pasveikinti, nei atiduoti prizą, kurį norėjau įteikti visam kultūros skyriui už jų išradingumą ir atsidavimą darbui“, – po šventės sakė S. Grinkevičius.
Pasak Josvainių kultūros centro, kuriam priklauso Pernaravos skyrius, direktorės Žydrės Špečkauskienės, nesusipratimas dėl S. Grinkevičiaus įvyko dėl renginio vedėjos pasimetimo.
Po šio akibrokšto pagardų gamintojų vadovas neatsižada tolimesnių kelionių į Kultūros ir meno dienas: „Savo planus tikrai tęsiu ir verčiausius paskatinsiu, nes toks yra mūsų sprendimas.“
Toliau Kultūros ir meno dienų estafetę perima Gūdžiūnų seniūnijos saviveiklininkai, kurie į šventę rinksis lapkričio 9 dieną 14 valandą, po jų koncertuos krakiškiai, josvainiečiai, šėtiškiai ir dotnuviškiai. O baigiamasis koncertas numatytas lapkričio 29 dieną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.