„Manęs netenkina dabartinis miesto vaizdas, todėl susikviečiau pokalbiui visas miestą prižiūrinčias įstaigas. Labai nuvylė ir jų darbas ruošiantis didžiausiai metų šventei – miesto gimtadieniui. Turėjau jų atstovams pasakyti nemažai priekaištų“, – sakė Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis, toliau dedantis visas pastangas, kad miestas atrodytų gražiai, švariai ir tvarkingai. 

Kėdainių miesto seniūnas V. Tamulis nepatenkintas, kad miesto tvarkymu užsiimančios įmonės nesugeba tinkamai ir gerai atlikti savo darbų: „Sutartis pasirašiusios įmonės turi suprasti, kad savo darbą privalo atlikti.“

Kėdainių miesto seniūnas V. Tamulis nepatenkintas, kad miesto tvarkymu užsiimančios įmonės nesugeba tinkamai ir gerai atlikti savo darbų: „Sutartis pasirašiusios įmonės turi suprasti, kad savo darbą privalo atlikti.“

Į pasitarimą buvo sukviesti atstovai iš šešių šiuo metu miestą tvarkančių įmonių: tai miesto gatves ir takus valanti Šiaulių akcinė bendrovė „Specializuotas transportas“, miestą šienaujanti UAB „Irgita“, gatvių apšvietimu besirūpinanti „Elektros verslo“ įmonė, taip pat UAB „Oksta“, prižiūrinti viešuosius tualetus, bei UAB „Skongalis“, užsiimanti atliekų išvežimu. Dalyvavo ir eismą mieste prižiūrinti įmonė „Eismo valdymo sistema“.
„Norėjosi susikvietus visų šių įmonių atstovus pasikalbėti apie jų teikiamą paslaugų kokybę, nes šiuo metu kiekvienai įmonei turiu priekaištų. Tuo labiau, kad praėjusi miesto šventė parodė, jog ne visos įmonės atitinkamai buvo tai šventei pasiruošusios, neatliko savo darbų, kuriuos privalėtų atlikti kiekvieną dieną. Norėjau tai jiems priminti bei paprašyti, kad vykdytų pasirašytas sutartis, dar kartą persiskaitytų technines specifikacijas. Tikiuosi, kad tikslas bus pasiektas ir šių įmonių teikiamų paslaugų kokybė pagerės“, – sakė miesto seniūnas V. Tamulis.

Tai tik keli pavyzdžių, kai mieste tvarką privalančios daryti įmonės į savo darbą žiūri pro pirštus.

Tai tik keli pavyzdžių, kai mieste tvarką privalančios daryti įmonės į savo darbą žiūri pro pirštus.

seniunas_3774

Paprašytas patikslinti, kokiais iki galo neatliekamais darbais jis nepatenkintas, V. Tamulis pirmiausiai akcentavo gatvių švaros bei apšvietimo problemą.
„Miesto gyventojai mato, kad ne visos miesto gatvės yra švarios ir tvarkingos. Deja, ne visos buvo švarios ir paruoštos prieš Kėdainių miesto šventę. Sužinojau, kad buvo sugedęs gatves valantis automobilis. Tačiau negi jis tėra tik vienas? Gatvių apšvietimas irgi nebuvo toks, koks buvo numatytas – visas tris šventines naktis visas miestas turėjo būti apšviestas, o taip nebuvo. Negana to, penktadienį po koncerto Didžiosios Rinkos aikštėje nebuvo įjungtas apšvietimas. O juk bet kas eidamas galėjo suklupti, pargriūti… Mieste pastebiu ir apšvietimo gedimų, kurie turėtų būti pašalinti per artimiausias aštuonias valandas. Tačiau kartais gedimų šalinimas trunka kelias paras ar net savaites! Netenkina ir viešųjų tualetų būklė, ypač viešojo tualeto, stovinčio prie vadinamojo šeštadieninio turgaus. Man keista, kaip gali būti nuolat užrakintas neįgaliesiems skirtas tualetas! Šiandien vaizdas ten apskritai yra labai prastas“, – pasakojo seniūnas.
Eismo priežiūros atstovams seniūnas V. Tamulis taip pat turėjo priekaištų: važinėdamas po miestą jis pastebi nusuktų, nukraipytų ženklų, dalis jų pasislėpę po užaugusių medžių šakomis.
„Paskaičius techninę sutartį ir specifikacijas, matosi, kad paslaugos teikiamos nesilaikant visų sutarties sąlygų. Tad man norėjosi, kad į visa tai būtų atkreiptas dėmesys. Norėtųsi, kad ir pačių įmonių atstovai labiau rodytų inicia­tyvą, tiksliau – tiesiog dirbtų savo darbą“, – sakė Kėdainių miesto seniūnas.
Bene labiausiai V. Tamulis yra patenkintas žaliųjų miesto plotų šienavimu užsiimančios įmonės darbu. „Turbūt vienintelė iš visų paslaugas teikiančių įmonių operatyviai ir geranoriškai reaguoja ir kartais padaro daugiau, nei jiems priklausytų. Džiugu, kad pati įmonė yra suinteresuota, kad miestas būtų gražus“, – sakė seniūnas.
Kiek mažiau pastabų jis išsakė šiukšles bei atliekas vežančiai UAB „Skongalis“. Pasak seniūno, šiuo metu daugelis konteinerių yra nudažyti, gana tvarkingi. Tačiau prieš miesto šventę dalis šiukšliadėžių buvo pilnos šiukšlių, jų nesuskubta išvežti laiku.
Dėl sutartyse numatytų įsipareigojimų nevykdymo įmonės gali būti atitinkamai nubaustos. „Yra sutartiniai įsipareigojimai, tad mes, kaip paslaugos užsakovai, galime reikšti pretenzijas. Aš pats kiekvieną dieną važinėju po miestą ir stebiu, kaip ir kur yra dirbama, juda transportas, esu susižymėjęs, kur ir kokie darbai yra atliekami, kada gatvės buvo šluojamos, kada – ne. Pavyzdžiui, atsiunčiamas atliktų darbų aktas, kuriame nurodyta, kad J. Basanavičiaus gatvė buvo šluojama 20 dienų, o aš turiu informacijos, kad ji tebuvo šluota tik 14 dienų. Tad įmonė ir gaus sumą už 14 dienų“, – apie darbo subtilybes pasakojo seniūnas.
Tiesa, po susirinkimo dar tą pačią dieną įmonių atstovai jau patys asmeniškai kreipėsi į seniūną su klausimais, pasiūlymais, kaip iškeltas problemas spręsti. „Džiugu, kad reakcija jau yra, iniciatyvą pradėjo rodyti ir tvarkytojai. Mat aš rankų tikrai nenuleisiu ir sieksiu, kad miestas būtų tvarkingas ir švarus“, – žadėjo Kėdainių miesto seniūnas V. Tamulis, kitą savaitę minėsiantis 100 dienų seniūniavimo terminą.

About The Author

Related Posts

4 Responses

 1. Irena

  Vot taip, mieli kedainieciai! Dziaugsites tokiu seniunu, jis viska ka tik bus galima padarys del geresnio Jusu gerbuvio! Viska kas tik bus imanoma, negailedamas nei saves, nei savo laiko, nei sveikatos! Isjudins visus, kad dirbtu taip, kad ir patys galetu didziuotis savo atliktais darbais. Sita tai gerb. Valentinas moka ir sugeba! Sekmes Jam ir jegu puosiant Kedainius!

  Pelednagiete

  Atsakyti
 2. Aha

  Aha, pagaliau atsirado Kėdainiuose žmogus, kuris pričiupo apsileidėlius, kuris pats dirba ir kitus pakutena, o ne vien tik skanduoja “Viskas žmogui!“.

  Atsakyti
 3. aloyzas

  taigi jis tu imoniu tiesiog nesugeba kontroliuoti,o paskui stena,kad jos neklauso.Kur tu vyruti buvai.kad nekontroliavai,kaip kas atlieka darbus,o kai pasirode trukumai,tai jau uab ant kilimelioTaigi zmones nedurni,ir viska supranta,kaip yra,kad girtis viena,o rimtai dirbti visai kas kita.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.