Ūkiškiems ir tvarkingai visus privalomus mokesčius mokantiems kraštiečiams net sunku įsivaizduoti, kad galima nevykdyti būtinų prie­volių. Tačiau miesto seniūnas Valentinas Tamulis drąsiai sako, kad nemokančiųjų mokesčių – apstu.

Visi nori, kad atliekos būtų tvarkomos ir laiku išvežamos, tačiau ne visi nori prisiminti, jog už tai reikia susimokėti.

Visi nori, kad atliekos būtų tvarkomos ir laiku išvežamos, tačiau ne visi nori prisiminti, jog už tai reikia susimokėti.

Jau greitai 600 miestelėnų gaus raginimus susimokėti atliekų rinkliavos mokesčio skolas. Pasirodo, skolos už atliekų tvarkymą Kėdainiuose pasiekė įspūdingą ribą. Iš viso Kėdainių miesto seniūnija suskaičiavo, jog skolos už šią prievolę siekia per pusę milijono eurų. Įmonės už atliekų tvarkymą yra skolingos ape 47 tūkstančius eurų, sodininkai ir garažų savininkai – maždaug 26 tūkstančius eurų, o gyventojų skolos sudaro didžiausią dalį – per 454 tūkstančius eurų.
„Pirmiausia priminimus dėl sumokėjimo už atliekų tvarkymą gaus tie, kas sukaupė daugiausia skolų. Nutarėme pajudinti skolininkus, turinčius 100 ir daugiau eurų skolos. Labai gaila, bet yra žmonių, kurie šio mokesčio nemoka nuo 2004 metų ir jau įsiskolino net po 500, 400 ar 300 eurų. Paprašėme seniūnaičių pagalbos išnešioti priminimus. Gavome geranorišką palaikymą ir bendromis pastangomis bandysime išprašyti sumokėti tai, ką jau seniai reikėjo sumokėti“, – sakė miesto seniūnas.
Visi nori gražios aplinkos, tvarkingo vaizdo prie atliekų konteinerių. Tačiau dažnas kėdainietis pamiršta, kad atliekų tvarkytojams reikia mokėti už jų suteikiamas paslaugas.
Pasak seniūno, gana dažnai dėl mokesčių už atliekų tvarkymą tenka kalbėtis su tais, kas paveldėja turtą. Gauti palikimą yra norinčiųjų, tačiau priimti ir pareigas jau nelieka: „Būna atvejų, kad vaikai apsidžiaugia paveldėję tėvų sodus ar garažus, tačiau visai nekreipia dėmesio į mokesčių mokėjimą. Kol dokumentai nesutvarkomi po žmogaus mirties, tol turtas ir yra registruotas mirusiojo vardu. Labai nemalonu, kad neretai tenka sąskaitas ar priminimus siųsti mirusio žmogaus vardu dėl paveldėtojų aplaidumo. Labai prašome visų būti atsakingais ir laiku susitvarkyti būtinas prievoles.“
Skolos už atliekų tvarkymą nebus toleruojamos. Jei skolininkai nerodys geranoriškumo, tai jie gali sulaukti ir rimtų teisinių priemonių – tiesiog reikiamos sumokėti skolos gali būti išreikalautos teismo keliu.
„Dabar mes net delspinigių neskaičiuojame. Bet jei matysime, kad skolininkai ignoruoja raginimus mažinti ar likviduoti skolas, tada kreipsimės dėl jų išieškojimo į teismą“, – sakė V. Tamulis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.