Vieni miestai gražinasi, kiti tvarkosi, treti puošiasi, o Kėdainiai tiesiog keičiasi, didžiausią dėmesį skirdami kapitaliniam miesto gatvių sutvarkymui – įsitikinęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Palankūs orai leidžia judėti pirmyn 

Administracijos vadovo paskaičiavimu, vien aštuonių intensyvaus eismo gatvių sutvarkymo darbams nuo 2017-ųjų iki 2021 metų numatytas apie 3,5 mln. eurų finansavimas.

„Ar verta tiek investuoti į miesto infrastrukūrą? Net nekyla klausimų. Juk daugelį metų remonto nemačiusios gatvės ne tik gadino estetinį miesto vaizdą, bet ir buvo nesaugios, gadino automobilius, o dalis jų neturėjo net šaligatvių, ką jau kalbėti, kad nebuvo dviračių takų, tvarkingų žaliųjų zonų. Žinoma, laikini nepatogumai gyventojams sukelia nepatogumų, tačiau juos ištvėrus naudosimės atnaujintomis gatvėmis“, – kalbėjo O. Kačiulis.

Jau ateinančiai metais atnaujinsime P. Lukšio gatvę – nauja danga ir šaligatviai, įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, abiejose gatvės pusėse bus pastatytos autobusų sustojimo vietos, įrengtas modernus apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai. Taip pat bus pasodinti ir nauji medžiai. Visiems šiems darbams numatytas 602 285 eurų finansavimas.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis.

Šiuo metų laikotarpiu ypač palankus oras lauko darbams džiugina savivaldybės administracijos vadovą, nes toliau tęsiami asfaltavimo darbai A. Kanapinsko gatvėje, pradėtas duobėtos Lauko gatvės remontas. Kelininkai darbuojasi ir kitose miesto gatvėse.

Kelininkai turės ištaisyti klaidas

Prieš keletą dienų prasidėjusio remonto eigą Lauko gatvėje bei kitose, darbų kokybę ir galimą broką apžiūrėjo bei įvertino rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis bei Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistas Audrius Zubavičius.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio (dešinėje), aštuonių intensyvaus eismo gatvių sutvarkymo darbams nuo 2017-ųjų iki 2021 metų numatytas apie 3,5 mln. eurų finansavimas.

Darbinio vizito metu savivaldybės atstovai aptarė, kiek padaryta per keletą dienų nuo pastarojo jų apsilankymo praėjusią savaitę A. Kanapinsko, Pramonės, Dotnuvos gatvėse. Taip pat atkreipė dėmesį į taisytinus dalykus.

„Jau sutvarkyta nedidukė Lauko gatvė. Remonto metu šios gatvės atkarpoje nuo Gegučių gatvės iki Ramybės skvero atnaujinta asfaltbetonio danga. Darbų sutarties vertė – 31 096 eurų“, – sakė A. Zubavičius.

Pagal planą turėtų užbaigti gruodį

Toliau tęsiama A. Kanapinsko gatvės rekonstrukcija, kuri pagal planą turėtų būti užbaigta iki metų pabaigos. Ši judri gatvė bus visiškai rekonstruota – pakloti nauji pagrindai, įrengti lietaus nuotekų tinklai, dalyje gatvės išlieta nauja dvisluoksnė asfaltbetonio danga, bus sutvarkyti šaligatviai ir įrengti modernūs LED apšvietimo tinklai.

Buvusioje itin avaringoje A. Kanapinsko, Gegučių ir Liaudies gatvių sankryžoje, automobilių srautai jau nukreipiami nauja žiedine sankryža. Šiuo metu vienoje gatvės pusėje toliau liejamas asfaltas. Artimiausiuose planuose – šaligatvių ir aplinkos tvarkymas, suoliukų ir šiukšliadėžių įrengimas.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio teigimu, gyventojų ir ypač vaikų saugumui užtikrinti būtina įrengti saugią pėsčiųjų perėją.

„Tankiai gyvenamame kvartale A. Kanapinsko gatvėje bus įrengta iškilioji perėja, kuria kasdien dideli vaikų srautai eina į LSU „Aušros“ progimnaziją ir „Atžalyno“ gimnaziją“, – sakė O. Kačiulis.
A. Kanapinsko gatvės planuojama rekonstrukcijos vertė –  870 606 eurų.

Darbai persikels į ateinančius metus

Pasak savivaldybės administracijos vadovo, dalis šiemet pradėtų Dotnuvos, Pramonės (atkarpa nuo Vakarų-Cukraus g. sankryžos iki Metalistų g.) ir Pergalės gatvių tvarkymo darbų persikels į ateinančius metus. O netrukus bus pasirašyta rangos sutartis P. Lukšio gatvės darbams.

Kėdainiuose esančios Dotnuvos gatvės rekonstrukcija bus baigta kitais metais.

Dotnuvos ir P. Lukšio gatvių sutvarkymą planuojama užbaigti jau kitąmet, toliau bus tęsiama Pramonės ir Pergalės gatvių rekonstrukcija.

„Jau ateinančiais metais atnaujinsime P. Lukšio gatvę – nauja danga ir šaligatviai, įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, abiejose gatvės pusėse bus pastatytos autobusų sustojimo vietos, įrengtas modernus apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai. Taip pat bus pasodinti ir nauji medžiai. Visiems šiems darbams numatytas 602 285 eurų finansavimas“, – kalbėjo O. Kačiulis.

Visur bus atliekami būtiniausi darbai

Pramonės gatvės (nuo sankryžos su Vakarų – Cukraus g. iki Metalistų g.) rekonstravimo darbai prasidėjo šių metų gegužę, juos tikimasi užbaigti 2019-ųjų lapkritį. Už maždaug 390 910 Eur sumą, kaip ir kitose renovuojamose gatvėse, čia bus atlikti visi būtiniausi darbai – atnaujinta asfaltbetonio danga, įrengtas pėsčiųjų dviračių takas, šaligatviai, LED apšvietimas ir kt.
Šiuo metu intensyvus remontas, kuriam skirta 197 180 Eur, vyksta Dotnuvos gatvėje.

Šiemet anksčiau laiko baigta Nuokalnės gatvės rekonstrukcija. Dėl prastos būklės daug gyventojų nusiskundimų sulaukdavusios gatvės rekonstravimo darbai baigti ankščiau sutarties termino – ne 2018 m. rugsėjį, o rugpjūtį.

Vyksta paruošiamieji Pergalės gatvės tvarkymo darbai (vertė – 656 540 Eur).

Senamiestyje – patrauklu ir autentiška

Jeigu vienos gatvės dar tvarkomos, tai kitos jau džiugina vietos gyventojus. Štai šiemet Kėdainių senamiestyje užbaigta ir Žydų gatvės rekonstrukcija, kuriai skirta 144 tūkst. eurų. Ši sutvarkyta jauki gatvelė – svarbus žingsnis atkuriant senamiestį, kuris būtų patrauklus gyventojams, o gatvė išsaugotų savo autentiškumą.

Itin judrios A. Kanapinsko gatvės rekonstrukciją tikimasi pabaigti iki šių metų pabaigos.

„Ilgus metus buvusi prasčiausios būklės vos septyniasdešimties metrų Žydų gatvė sutvarkyta šiais metais. Atliekant darbus – klojant naujas akmens riedulių ir granito plokščių dangas su pagrindais, tvarkant lietaus nuotekų tinklus, įrengus LED apšvietimą, išsaugotas šios gatvelės autentiškumas“, – sakė A. Zubavičius.

Pagerėjo dar dviejų būklė

Šiemet anksčiau laiko baigta Nuokalnės gatvės rekonstrukcija. Dėl prastos būklės daug gyventojų nusiskundimų sulaukdavusios gatvės rekonstravimo darbai baigti ankščiau sutarties termino – ne 2018 m. rugsėjį, o rugpjūtį. Jų vertė – 484 350 Eur.

„Šioje gatvėje, įrengta nauja asfaltbetonio danga, lietaus nuotekų tinklai ir gatvės LED apšvietimas, naujai paklotas pėsčiųjų-dviračių takas, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės“, – sakė O. Kačiulis.

2018-aisis per mėnesį buvo atnaujinta ir Budrio gatvės dalis bei sutvarkyti šaligatviai. Remonto, kuris atsiėjo apie  49 850 Eur, metu buvo sutvarkyta ir automobilių stovėjimo aikštelė.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.