Šįmet sodai ir daržai gana dosnūs derliaus gėrybėmis. Tad ne vienas ūkiškas šeimininkas stengiasi priruošti atsargų žiemai. O kokios gi atsargos be savo obuolių, morkų ar vynuogių sulčių!

Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Elena Purauskienė kasdien aplanko sulčių spaudyklą ir pasidomi, kaip vyksta darbai.

Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Elena Purauskienė kasdien aplanko sulčių spaudyklą ir pasidomi, kaip vyksta darbai.

Kėdainių rajono Vainotiškių kaimo bendruomenės aktyvistai šiomis dienomis įgyvendino senokai puoselėtą planą – atidarė sulčių spaudyklą.
Vainotiškiečiai tokiam verslui panaudojo Kaimo plėtros programos lėšas iš Kėdainių rajono vietos veiklos grupės parengtos strategijos.

Ėmėsi paklausios veiklos
„Pirmiausia su bendruomene nutarėme, kad mums reikia namų, tai parengėme ir įgyvendinome projektą jų įkūrimui. Tam iš viso išleidome ir savo sukauptas lėšas, ir gautąsias iš Europos Sąjungos. Iš viso to mūsų projekto vertė apie 330 tūkstančių litų. Kai namų įrengimas ėjo prie pabaigos, pradėjome tartis, kuo galėtume užsiimti, kad prasimanytume pinigų ir galėtume namus neskausmingai išlaikyti. Taip padiskutavę sutarėme, jog gerai būtų įsirengti sulčių spaudyklą, nes vis girdėdavosi kalbų, kad tokia veikla populiari“, – sakė asociacijos „Vainotiškių bendruomenė“ pirmininkė Elena Purauskienė.

Pasinaudojo europietiška parama
Kad įrengtų sulčių spaudyklą, vainotiškiečiai parengė projektą ir jam gavo 50 tūkstančių litų. Dar 12 tūkstančių pridėjo savo savanorišku darbu. Austriška sulčių spaudimo įranga į Vainotiškius atkeliavo pirmomis rugsėjo dienomis. Iki to laiko bendruomenės aktyvistai pasirūpino patalpomis, kur ji stovės. Bendruomenės vadovė dėkinga Pranui Rekščiui, kuris leido neatlygintinai pirmuosius veiklos metus pasinaudoti turimomis patalpomis. „Su tomis patalpomis turėjom rūpesčių. Pasirodo, tokios įrangos bet kur nepastatysi. Reikia galingos, net aštuoniolikos kilovatų, elektros energijos. Be to, turėjome rasti erdvias, švarias, saugias ir lengvai privažiuojamas patalpas. Jas patys susitvarkėme ir džiaugiamės pradėję darbus“, – pasakojo E. Purauskienė.

Algimantas Latvėnas nenori dykas sėdėti namuose, tad mielai sutiko savanoriauti spausdamas sultis.

Algimantas Latvėnas nenori dykas sėdėti namuose, tad mielai sutiko savanoriauti spausdamas sultis.

Sultis spaudžia savanoriai
Sulčių spaudykloje savanoriškais pagrindais dirba du vainotiškiečiai – Gintas Bujanauskas ir Algimantas Latvėnas. Vyrai vos spėja suktis naujame darbe – jie kasdien išspaudžia ne mažiau dešimties maišų obuolių ir kitų sodo bei daržo gėrybių. Iš tiek žaliavos kasdien prispaudžiama apie 300 litrų sulčių.
„Buvo sunkoka, kol vyrai išmoko ir įgudo dirbti spaudykloje. Dabar jau turime savą tvarką, sistemą, tad jokių problemų nekyla. Kad dirbame sklandžiai, rodo ir mūsų užimtumas. Norintiesiems išspausti sulčių eilėje tenka laukti iki savaitės. Tačiau tai yra trumpiau negu kitur. O ir kaina mūsų patrauklesnė, nes mažesnė negu pas kitus kolegas“, – nauja bendruomenės veikla džiaugėsi pirmininkė.

Tikisi užsidirbti pragyvenimui
Spausdami sultis vainotiškiečiai ne tik užpildo savo žmonėms reikiamos paslaugos spragą, bet ir bando užsidirbti išgyvenimui. „Pirmiausia norime atsiimti įdėtas investicijas. Be to, tikimės šiek tiek užsidirbti bendruomenės namų išlaikymui. Juk vien už šildymą praėjusią žiemą turėjome mokėti per 500 litų. Taigi susiradome neblogą veiklą, dabar svarbu jos neužleisti“, – įsitikinusi E. Purauskienė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. hurom sulciaspaudes pigiau

    O man patinka ne sulčių atsargas kaupti, o atsigerti šviežiai spaustų sulčių su ląsteliena. Nors neneigsiu, kad šios sultys taip pat yra skanios ir jų tikrai norisi. Super jūsų sulčių spaudykla.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.