Artimo žmogaus netektis – skausmingas, tačiau neišvengiamai į žmogaus gyvenimą įsipinantis įvykis, kuris neretai priverčia mus pasijusti bejė­giais ir sutrikusiais. Ko pirmiausia imtis, į ką atsiremti ir kuo pasikliauti netekties minutę? Šiltą bendravimą, sklandų organizavimą, neįkyrų dėmesį, gerą skonį ir kuklumą vertinantys kėdainiečiai dažnai kreipiasi į laidojimo paslaugas teikiančią Vidos Aksenavičienės įmonę, suteikiančią visą reikalingą pagalbą nuo pirmosios netekties minutės.

Floristė Indrė Šimaitienė kuria skoningus vainikus. (I. Šimaitienės nuotraukos)

Floristė Indrė Šimaitienė kuria skoningus vainikus. (I. Šimaitienės nuotraukos)

„Jums tereikia paskambinti ar atvykus į Radvilų g. 12 pranešti apie patirtą netektį – visus laidotuvių organizavimo darbus atliksime mes, o jūs turėsite daugiau laiko atsisveikinti su mirusiuoju ir jį pagerbti“, – teigia trisdešimties metų darbo patirtį šioje srityje turinti įmonės savininkė.

Pasirūpina visais aspektais
Vidos Aksenavičienės įmonė teikia visas laidojimo paslaugas: tvarko reikalingus dokumentus, paima mirusiuosius iš namų, ligoninės ar kitos vietos, organizuoja kūno sutvarkymą, balzamavimą, aprengimą, pašarvoja pageidaujamoje vietoje – salėje arba namuose, papuošia šarvojimo vietą, pasirūpina kapo iškasimu ir karsto nešimu, katafalko nuoma, gedulingais pietumis. Taip pat įmonė tarpininkauja užsakant mišias ir kunigo palydą į amžinojo poilsio vietą.
„Taip pat galime organizuoti palaikų kremavimą, užsakome vietą kolumbariume. Mirusiuosius vežame iš bet kurio Lietuvos miesto, taip pat organizuojame palaikų parvežimą iš užsienio. Įmonė sudariusi sutartis dėl šarvojimo salių nuomos Kėdainių mieste, bet daug kvietimų sulaukiame ir iš miestelių bei kaimų gyventojų. Tokiu atveju pasirūpiname, kad mirusieji būtų pašarvoti bendruomenių šarvojimo salėse arba, jei pageidauja žmonės, namuose“, – pasakoja Vida Aksenavičienė. Tiesa, pasak jos, namuose mirusieji šiais laikais šarvojami labai retai, bet yra žmonių, kurie prieš mirtį paprašo būti pašarvoti tik namie. O štai religinių apeigų atsisakoma vos vienu kitu atveju. Absoliuti dauguma laidojimo apeigų neapsieina be giesmininkų, šventųjų mišių, kunigo palydos.

Radvilų g. 12 įsikūrusioje Vidos Aksenavičienės laidojimo paslaugų įmonėje taip pat prekiaujama žvakėmis, gėlėmis, floristės kurtais krepšeliais. (I. Šimaitienės nuotraukos)

Radvilų g. 12 įsikūrusioje Vidos Aksenavičienės laidojimo paslaugų įmonėje taip pat prekiaujama žvakėmis, gėlėmis, floristės kurtais krepšeliais. (I. Šimaitienės nuotraukos)

Išlaidauti nesiūlo
„Žmonės taip pat būna labai patenkinti tuo, kad sutvarkome visus su mirusiojo laidojimu susijusius dokumentus, laidojimo pašalpas, nes tai iš tiesų sutaupo daug laiko ir jėgų“, – pabrėžia ritualinių paslaugų įmonės savininkė.
Tikriausiai daugeliui aktualu, ar, aplink kylant kainoms, brangsta ir laidotuvės? „Tikrai taip, – patvirtina pašnekovė. – Pavyzdžiui, daugiau nei dvigubai per penkerius metus pabrango gėlės. Tačiau tokia ekonominė situacija ir nuo mūsų tai nepriklauso…“
Pasak moters, įprastos, kuklios laidotuvės kainuoja 600 – 700 eurų: „Stengiamės laidotuves suorganizuoti minimaliomis kainomis. Mes nesiūlome žmonėms to, be ko galima apsieiti. Išvardiname būtiniausius dalykus, o paskui žmogus gali rinktis, ar nori ko nors papildomai. Pavyzdžiui, galima rinktis karstą ir už 160, ir už 500 eurų… Galiu pasakyti, kad įmanoma palaidoti ir už tiek, kiek mirus žmogui išmoka valstybė.“

Dėkoja už šilumą
Radvilų gatvėje 12-uoju numeriu pažymėto namo pirmajame aukšte įsikūrusi laidojimo paslaugų įmonė prekiauja gėlėmis, vainikais, krepšeliais, žvakėmis, užrašo gedulingas juostas. Skoningus ir savo braižą turinčius gedulingos floristikos darbus kuria floristė Indrė Šimaitienė.
„Pastebėjau, kad kėdainiečiai gana konservatyvūs, mėgsta baltą spalvą, ypač rožes. Aš siūlau nebijoti išbandyti ir kitas spalvas, pavyzdžiui, rausvą“, – sakė floristė, kurianti kėdainiečių jau įvertintus nestandartinius vainikus ir kompozicijas iš rožių, lelijų, anturių, orchidėjų, eustomų, eukaliptų ir t. t.
Pasak abiejų moterų, nors šiame darbe kartais skaudina arši konkurencinė kova ir išankstinis visuomenės požiūris, jos stengiasi suteikti kokybišką paslaugą, dirba kultūringai ir jautriai, todėl klientų priekaištų nesulaukia.
„Laidotuvių organizavimas – labai jautrus darbas, kuriame reikia ypatingo supratingumo, švelnumo. Šiandien to labai trūksta visoje visuomenėje, ne tik šioje srityje. Neužtenka darbą atlikti formaliai – reikia apgaubti šiluma. Maloniausias įvertinimas – kai žmonės mums padėkoja už šilumą ir žmogiškumą“, – sako Indrė Šimaitienė
Į Vidos Aksenavičienės įmonę galite kreiptis adresu Radvilų g.12 arba telefono numeriu (visą parą) 8 687 85748.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.