Nuo pirmadienio įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas, informuoja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrius. 

pasaiAsmens tapatybės kortelė, išduota piliečiui iki 16 metų, galios ne ilgiau kaip 5 metus; nuo 16 iki 75 metų galios 10 metų, o asmenims nuo 75 metų – 20 metų.
Paso galiojimo laikas nesikeičia – piliečiams nuo 16 metų pasas išduodamas 10 metų.
Asmens tapatybės korteles nuo šiol išduos ir keis ne tik teritorinės policijos įstaigos, bet ir Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos.
Naujajame įstatyme numatyta, kad nuo šiol asmens dokumentus galės atsiimti ne tik pats pilietis, bet ir jo įgaliotas asmuo, kuris bus nurodytas piliečio rašytiniame prašyme, kurį jis pateiks kartu su dokumentais dėl paso ar asmens tapatybės kortelės keitimo/išdavimo. Iki šiol tam reikėjo notaro patvirtinimo.
Vienas iš naujojo įstatymo straipsnių įsigaliojo jau nuo 2015 sausio 1 dienos – piliečio prašymu pase gali būti įrašoma jo tautybė.

Kai kas nesikeičia
Taip pat primename nuostatas, kurios nesikeičia, tačiau dėl kurių dažnai kreipiamasi į Migracijos tarnybos specialistus.
Lietuvos Respublikoje gyvenantis pilietis dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo turi asmeniškai pateikti pasirinktai teritorinei policijos įstaigai, o užsienio valstybėje gyvenantis pilietis – Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai arba pasirinktai teritorinei policijos įstaigai.
Teritorinė policijos įstaiga asmens tapatybės kortelę ar pasą išduoda ar pakeičia ne vėliau kaip per vieną mėnesį, o Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga – ne vėliau kaip per du mėnesius nuo dokumentų gavimo dienos.
Rastą kito piliečio asmens tapatybės kortelę ar pasą asmuo turi atiduoti teritorinei policijos įstaigai arba Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.