Nors sakoma, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, tačiau kartais reikia dovanas apžiūrėti ir atsargiai jas priimti. Gali nutikti taip, kad dovana taps našta ir nemenku galvos skausmu.

Gimnazijai dovanotas pastatas buvo avarinės būklės, tad neliko nieko kito, kaip jį nugriauti.

Gimnazijai dovanotas pastatas buvo avarinės būklės, tad neliko nieko kito, kaip jį nugriauti.

Turbūt nereikia priminti, kad dabartiniai rajono vadovai džiūgavo, kai kraštiečių dviprasmiškai vertinamas koncernas „Vikonda“, užsimojęs taisyti įvaizdį, padovanojo Šviesiajai gimnazijai ilgus metus nenaudotą ir praeivius gąsdinusį pastatą Didžiojoje gatvėje.
Matyt, tokio sandorio planas buvo regztas iš anksto – paaiškėjo, kad dovanai atnaujinti bus gauta Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir gimnazija galės praplėsti savo valdas. Įvardinta net statinio rekonstrukcijos suma – maždaug 9 milijonai litų.
Su valdžios palaiminimu buvo operatyviai užsuktas pastato tvarkymo mechanizmas – akimirksniu suorganizuoti projektavimo ir statybos konkursai.
Miesto gyvenimu besidomintys kėdainiečiai nustebę kraipė galvas, kai po Vilniaus statybos bendrovės „Litkon“ priedanga vietiniai to paties koncerno „Vikonda“ statybos bendrovės „Vikstata“ darbininkai su žeme sulygino daug džiaugsmo suteikusią prieš dvidešimt metų pastatytą dovaną.

Savivaldybės atstovai ir projektuotojai ne kartą tarėsi, kaip gimnazijai tekusį avarinės būklės pastatą prikelti naujam gyvenimui.

Savivaldybės atstovai ir projektuotojai ne kartą tarėsi, kaip gimnazijai tekusį avarinės būklės pastatą prikelti naujam gyvenimui.

Panašu, kad dosnieji šeimininkai nenorėjo vargo rūpintis statiniu ir nutarė juo pompastiškai atsikratyti.
Praėjusią savaitę savivaldybės Statybos ir komunalinio ūkio bei Architektūros ir urbanistikos skyrių vadovai susitiko su gimnazijai dovanoto pastato projektuotojais.
Pasak ne vieną Kėdainių senamiesčio objektą projektavusio architekto Ryčio Vieštauto, gimnazijai tekęs pastatas buvo avarinės būklės, tad jo restauracija būtų buvusi itin sudėtinga ir brangi. „Mūsų komanda gerai išanalizavo situaciją, pasitelkė ekspertų išvadas ir įsitikino, kad pats geriausias variantas statinį nugriauti ir pastatyti naują, derantį prie aplinkos. Iš senojo liko tik rūsiai, kuriuose bus įrengta rūbinė bei pagalbinės patalpos. Pasiūlėme variantą, kuris tinka užsakovui. Naujajame gimnazijos korpuse bus aktų salė su balkonu ir specializuoti chemijos, biologijos, fizikos bei muzikos kabinetai. Pagrindinis korpusas su naujuoju statiniu bus sujungtas stiklinėmis jungtimis. Turiu pasakyti, kad stiklo bus nemažai“, – sakė R. Vieštautas.
Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas V. Kundrotas pasitiki projektuotojais, nes jie puikiai pažįsta Kėdainių senamiestį, žino jo ypatumus. „Daugelyje šalių moderni architektūra puikiai dera su senąja. Mes einame tuo pačiu keliu. Kadangi gimnazijai tekęs pastatas neturėjo istorinės vertės, tai mes leidome projektuotojams atspindėti laikmetį ir pagyvinti miestą šiuolaikišku statiniu. Kaip tai pavyks padaryti, pamatysime, kai statybos bus baigtos“, – sakė V. Kundrotas.

Panašios naujienos