Šveicarijos sostinėje Berne surengtoje tarptautinėje biologijos olimpiadoje Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos abiturientė Giedrė Širvinskaitė pelnė sidabro medalį.

Šveicarijos sostinėje Berne surengtoje tarptautinėje biologijos olimpiadoje žinias demonstravo daugiau kaip 240 dalyvių iš 62 pasaulio šalių. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos abiturientė Giedrė Širvinskaitė (trečia iš dešinės) joje pelnė sidabro medalį.

Šveicarijos sostinėje Berne surengtoje tarptautinėje biologijos olimpiadoje žinias demonstravo daugiau kaip 240 dalyvių iš 62 pasaulio šalių. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos abiturientė Giedrė Širvinskaitė (trečia iš dešinės) joje pelnė sidabro medalį.

Biologijos žinias toje olimpiadoje demonstravo daugiau kaip 240 dalyvių iš 62 pasaulio šalių.

Namiškiams surengė paskaitą
Kodėl Giedrei patinka gilintis į gamtoje, žmonių ir gyvūnų organizmuose vykstančius sudėtingus procesus? Gimnazistė atsako trumpai: „Man tai įdomu.“
Iš pirmo žvilgsnio uždaro būdo ir nedaug bendraujanti mergina konkursuose iš esmės pasikeičia – tampa kalbia, savo sritį puikiai išmanančia bei pristatančia.
Dvyliktokė, paėmusi į rankas vaistų dėžutę ar kosmetikos priemonę, gali ilgokai vardinti jų sudėties komponentus, aiškinti, kaip tos medžiagos reaguoja tarpusavyje ir ką teikia organizmui.
Neseniai Giedrė namuose aptiko smegenų veiklą esą gerinančių papildų pakuotę, tad namiškiams teko išklausyti netrumpą paskaitą, kokį poveikį tokios piliulės gali turėti sveikatai.
„Į maisto papildų sudėtį įeinantis fosfatidilserinas – svarbi medžiaga ląstelės membranai.
Tačiau svarbu, kurioje ląstelės pusėje ji atsidurs: jei išorinėje, gali tą ląstelę net sunaikinti“, – paaiškino Giedrė.

Pramoko akanų kalbos
Šiuo metu Giedrė skaito literatūrą apie Krebso ciklą – medžiagų apykaitos grandinines reakcijas.
Mokyklinės programos į tokius dalykus gilintis nereikalauja, bet gimnazistė tai daro savo iniciatyva. Ji jau kuris laikas sėkmingai kremta anglų kalba parašytas mokslines knygas, skirtas universitetų studentams.
Giedrė dalyvauja ir įvairiose matematikos, fizikos, biologijos, chemijos, informacinių technologijų olimpiadose, kuriose taip pat pelnė ne vieną prizinę vietą.
Pernai Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje Giedrė pelnė sidabro medalį, o Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) atstovavo ne tik Kėdainiams, bet visai Lietuvai.
PAR surengtoje tarptautinėje olimpiadoje Giedrė kartu su bendraminčiais iš viso pasaulio tobulino chemijos, fizikos ir biologijos žinias. Negana to, ji sugebėjo net pasimokyti egzotiškos Ganos akanų kalbos.
„Su Ganos komanda drauge ruošėmės spręsti uždavinius su gravitacijos konstanta, tad kartu įsiminiau ir kelis akanų kalbos žodžius, galiu ja suskaičiuoti iki dešimties“, – šypsojusi gimnazistė.

Tylenė Giedrė tarptautiniuose konkursuose atgyja ir greitai susiranda draugų.

Tylenė Giedrė tarptautiniuose konkursuose atgyja ir greitai susiranda draugų.

Svajonė – kiniška knyga
Afrikoje Giedrė itin didelį įspūdį patyrė, galėdama vartyti biologų biblija vadinamos knygos „Campbell biology“ kinišką variantą.
„Bandžiau ją iššifruoti. Ir visai neblogai sekėsi. Išmokau keliasdešimt hieroglifų. Labai norėčiau turėti tą knygą. Tikiuosi, teks ją dar pamatyti“, – sakė kėdainiškė.
Giedrė Širvinskaitė tikina, jog apie būsimas studijas ar ateities planus kol kas negalvoja ir jokių itin ambicingų tikslų neturi.
Tačiau jos mokytojai kone vieningai teigia šią merginą regį tik kaip mokslininkę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.